Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La Dovlecelu' Vesel •15•


Recommended Posts

Buna dimineata !

 

Am intrat sa va las cafeaua,dar vad ca mi-a luat-o Alexid="teal"> [pup] inainte.

 

Revin,ma duc sa hranesc puiul mic.

 

Mely [hippi] ,mamica implinita de [bonjovi] Alexandru (2 noiembrie 2007) si [bicla]Razvan (21 august 2009)id="teal">

Alex & Razvi

_______________________________________________________________________________id="green">

 

"Cine-ti saruta genele-n somn ?

Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?

Toate zanele bune sa te ocroteasca...

Toate florile campului sa te infloreasca..."id="Book Antiqua">id="limegreen">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Catalinaid="teal">,[grup]

 

Raluculeid="teal">,poze ca poze,asteptam pana vin cele profi,dar hai zi-ne,cum a fost? Cum s-a comportat Alex? [pup]

 

Moni_iuliaid="teal">,ma bucur din suflet ca Tudorita e bine. [pup]

 

Selenid="teal">,wellcome back! [pk]

 

Mely [hippi] ,mamica implinita de [bonjovi] Alexandru (2 noiembrie 2007) si [bicla]Razvan (21 august 2009)id="teal">

Alex & Razvi

_______________________________________________________________________________id="green">

 

"Cine-ti saruta genele-n somn ?

Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?

Toate zanele bune sa te ocroteasca...

Toate florile campului sa te infloreasca..."id="Book Antiqua">id="limegreen">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, gata am vazut-o. Multumesc. Poate gasesc si eu azi sa cumpar.

Nici Maia nu bea multe lichide. Incerc sa o obisnuiesc cu sucul de citrice. Ia o gura si nu mai vrea cand simte gustul. Eu ii fac in fiecare dimineata...doar, doar.

Insa ieri a baut mai multa apa decat de obicei cu canuta cu pai pe care o avem.

 

Hai, ca nu mai pot sta. Va pup pe toate si va doresc o zi buna.

 

Vad ca iar a venit cocosu' asta nebun pe langa casa. Il bat, zau. Da' are succes nebunu'....se tin gainile dupa el [:D].

 

 

[flo]

 

---

mami de [sofer] minunata si cuminte [cool] (22.09.2009)

 

Multumesc lui DD.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata si de la noi!

Alex, Mary multam de cafea! era nevoie!

Moni ma bucur tare de inimioara perfecta a lui Tudorita; dar tu stiai ca ai un copil perfect, nu? [:D]

Vic imi pare rau ca am ratat bautura ta aseara, dar am picat lata! next time!!![pup]

va pup si sunt prin zona!!! cum azi e sarbatoare, n-am prea multe de facut! poate o plimbare, ceva!

 

 

ANDREI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza doamnelor,

 

am trimis si eu 2 filme cu pisku'pe mail.

 

bia ti-am vazut frumosii. Amos a crescut atat de mult. sunt minunati amandoi. nu stiu daca am mai spus aici, iti multumesc mult pentru linkurile la carti. le-am si comandat.

 

raluk iti multumesc si tie pentru raspuns.

 

iar a avut o noapte proasta. nu stiu de unde mai am lapte, zau. [bang][bang]

 

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski id="Script MT Bold">id="red"> [pk]

 

www.bebestepz.blogspot.com

 

Micul nostru Foc a venit pe lume

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fete dragi...mai vrea cineva o [cafea]? Ca e cu mult lapte...

 

Mai...mie cineva mi-a schimbat copilul aseara in parc. pe bune! Isabela a dormit asta noapte de la 11 la 4, pauza de joaca si masa pina la 5 si s-a trezit dupa ora 9. Deci eu nu imi revin...am legat si eu 4 ore de somn [:D][alcool][:D]

 

Acum va pup, revin pe seara cind va spun si bancul zilei...da'imi trebuie bulina rosie ca sa il pot zice (deci dupa ora 12 pm, da?)!

 

Zi faina!

 

 

[mamica] de printesa [zana] Isabela Maria - 15 septembrie 2009

[zana] Isabela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj
Buna dimineata fete dragi...mai vrea cineva o [cafea]? Ca e cu mult lapte...Mai...mie cineva mi-a schimbat copilul aseara in parc. pe bune! Isabela a dormit asta noapte de la 11 la 4, pauza de joaca si masa pina la 5 si s-a trezit dupa ora 9. Deci eu nu imi revin...am legat si eu 4 ore de somn [:D][alcool][:D]Acum va pup, revin pe seara cind va spun si bancul zilei...da'imi trebuie bulina rosie ca sa il pot zice (deci dupa ora 12 pm, da?)!Zi faina![mamica] de printesa [zana] Isabela Maria - 15 septembrie 2009[zana] Isabela
align="right" id="quote2">Mai bucura-te 2 nopti, ca orice minune tine 3 zile![:D]La noi asa a fost...id="size1">[bang]--------------------------------------------[testoasa] Rares-Costin 4 oct 2009id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de chestii pe care le fac dovleceii,

 

al meu nu e categoria savant...dar...a invatat sa-si bage degetul in nas, adanc, adanc. acum ca ii curg si mucisorii si face balonase, are o placere deosebita.

 

tot o chestie foarte inteligenta...l-a vazut pe bunicu-su dandu-si in cap cu o sticla de 0.5l de plastic si acum face si el la fel.

 

iar din categoria ""nu mai stiu de mine" ieri l-am sunat pe fratele lui Sergiu, dupa care m-am asezat pe fotoliu si am pus telefonul undeva sub mine si m-am apucat de vorbit cu mama. mi-am dat seama dupa 5 minute ca ceva lipsea. am sunat inapoi si mi-au spus ca i-am lasat vorbind singuri putin in telefon.

 

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski id="Script MT Bold">id="red"> [pk]

 

www.bebestepz.blogspot.com

 

Micul nostru Foc a venit pe lume

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza

 

Manga am vazut filmuletele, e f tare Aidan! si a mea isi da cu sticla in cap [bang]

 

Vik, eu zic sa te obisnuiesti, ca poate isi face si ea un programel mai normal...fii optimista!

 

Santo, nu-ti inchipui cine stie ce, ca nu mananca inca singura Ebru, dar mai ia cate o lingurita....incarc acum un filmulet pe youtube, poate reusesc sa-l pun azi..

iar cu memoria sa stii ca stau la fel de prost si ma intreb daca mi-oi reveni vreodata [alcool]

 

va pupa fata

 

 

 

[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatimaid="red"> (29.08.2009) PRIMA POZA!

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri n-am mai reusit sa intru, ca a fost o zi dificila, cu un Alex foarte neprietenos. Da FOARTE [:D]. Si aseara de pe la 7 pana la 12 fara 10 cand am reusit sa-l adorm, a tinut-o tot intr-un tantrum. Cred ca de oboseala, dar nu reuseam sa-l adorm. Plangea sa-l las jos, cand il lasam incepea sa faca crize cu urlete si dat din maini si din picioare de nervi de ce l-am lasat. Isi scutura mana sa-l las, sa nu-l tin, apoi cand il lasam incepea crizele. Plangea sa-l duc undeva, cand il duceam, incepea crizele. Voia in brate, apoi in brate crize sa-l pun jos. Cred ca avea vreo 2 crize pe minut cel putin, si asta cateva ore. Am si plans si eu, ajunsesem pe la 12 o leguma, deja nu ma mai afecta nici plansul lui, ma gandeam doar ca vreau sa dorm. Au incercat si Relu si mami sa-l linisteasca, dar la ei plangea si mai rau, continuu, ca atunci cand se loveste rau. Asa ca tot la mine ajungea [alcool][alcool][alcool].

 

Si se pare ca si azi e marait si mofturos si nu-i intru in gratii cu nimic. Acum am reusit sa-l adorm si am si eu o juma de ora libera.

 

Ceea ce imi aminteste. Va rog eu sa nu dati asa detalii cu duratele de somn la voi ca ma doare sufletul si-mi vine sa plang [:D]. M-a distrat Alex ca vrea sa ajunga la un somn, dar apoi mi-am dat seama din postari ca la un somn dupa-masa, ca mai este unul si dimineata.

 

Al meu se trezeste la 6. Apoi pe la 11 (azi dupa 11) reusesc sa-l adorm. Doarme o jumatate de ora in medie. Mai are si zile in care doarme 45 de minute. Dar si zile in care doarme 15 [:D]. Asta e primul somn.

 

Apoi al doilea, pe la vreo 3-4. Tot asa la lungime, in medie o jumatate de ora. Cateodata ma minuneaza si doarme 40-45 de minute. Asta e somnul al doilea.

 

Apoi urmeaza hat departe somnul de noapte, pe la ora 10-11-12.

 

Asa ca va rog eu, pentru inimioara mea fragila, nu mai dati detalii din astea de somn de 2-3 ore, ca o iau razna [alcool].

 


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)id="Script MT Bold">id="size3">id="blue">

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 id="Century Gothic">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...