Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oradea * (46)


Recommended Posts

Mai e o varianta: "Pufulet". [:D]

 

La petshop mi-a spus ca inclina sa creada ca e baietel. Dupa ce l-a prins si mi l-a pus in cutia de transport, si-a intarit convingerea ca e baietel pt. ca n-a ripostat, nici cu piscatul, nici cu tipatul.

Femelele perus sunt mult mai agresive si protesteaza cand ceva le enerveaza.

Apoi i-am facut poza si am pus-o pe un forum cu pasari, sa intreb la alti crescatori de papagali, daca e mascul sau femela.

Acolo mi s-a confirmat ca e mascul. Pe masura ce va creste, daca i se va colora nasucul mai tare, voi stii si mai bine ca e baietel.

Chiar acum cand va scriu, converseaza cu mine asa frumos.

Salbatica de Peti e in cuib. Acolo isi petrece toata ziua.

 

Album 1 + Album 2

 

Micul paradisid="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca Peti e depresiva... nu e bolnava? Poate o doare ceva si de aia e asa de morocanoasa. Sau e geloasa? Nu ma pricep la pasari de loc, dar la caini si pisici stiu ca daca sunt morocanosi e din cauza ca sau sunt gelosi/suparati, sau sunt bolnaviori. Mama are o pisica super-suparacioasa. E foarte posesiva si daca lucrurile nu merg cum ar vrea, face scandal! Sunt figuri mari, mi-s foarte drage animalutele si mi-e dor sa am si eu un sufletel in casa, dar dupa cele intamplate vara asta nu mai am curaj...

 

Gabici

'Be yourself. Everybody else is taken.'

ADOPTA UN CATEL

bloguletul meu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza pe fuga!!

 

Noah, da' perusu' e tot fara nume?? Sau ramane sigur-sigur pufulet?[:D]

 

Gabi-azi imi fac timp sa-ti vad blogu'[pk]

 

O zi frumoasa!!

 

 

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata." id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni felicitari, sarcina usoara!!!

Pt Luca as recomanda examen de digestie, se face din kk la orice laborator.

Al meu barbatel a avut ceva asemanator tot pe la un an si ceva, le trebuia la medici si la laboranti vreo 3 luni si zeci de borcanase cu kk pana si-au dat seama ca de fapt e candidoza intestinala de la un antibiotic luat cu vreo 4 luni in urma. In orice caz da-i mult iaurt si chefir, sa nu-si distruga flora intestinala. Cum zici tu dupa o luna de banane coapte la cuptor, orez, si tot felul de regimuri am trecut la alimente obisnuite, ca nu prea avea efect regimul[bang]

 

Simi felicitari pt perus!

 

Gabici, no comment, numai fumatorii din parcuri sunt mai enervanti decat consumatorii de seminte. Asta e[bang][bang][bang]

 

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noiid="red"> poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GABI, am vazut si eu la laboratoare in lista de analize "examen de digestie" si ma intrebam ce o fi. Deci zici ca duc proba obisnuita de kk. Sa stii ca o sa incerc, acum ii dau biotics vreo 2 sapt. pt. refacerea florei si am luat un iaurt cu bifidus essensis, tot pentru aia, nu are mare succes la Luca insa cumva cumva ii dau din el. Si candidoza intestinala pana la urma tot din kk au depistat-o? Din examenul de digestie?

 

Pupici tuturor!

 

Monica, mami de id="green"> [copil] Luca si id="green"> [gravi] 4+id="green">id="Stencil">

Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!id="Tahoma">id="green">

 

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)id="Tahoma">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabici[:D]-dragutze pozici!

 

Asa-i ca inca-i vara[q][q]....??

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata." id="pink">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...