Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (65)


Recommended Posts

se pare ca DD si sf Necatrie si sf ioan rusul a mai facut inca o minune cu noi si fetita...lucrurile intra pe drumul cel...bunn

 

in curand aducem acasa

 

deja ma uit dupa hainute..patut,.....si tot ce treb ei..

 

vreau s a va intreb ceva..e mai bun patul de lemn sau ala din panza cu picioare de plastic ?????????????

(care e tare frumos..dar stiu daca ii util pana la varsta de 1 an)..zic eu

 

deci va rog sami spuna ce fel de patut sai iau ??????????

 

o mamica fericita de IOANA NECTARIAid="blue">

 

http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

 

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Seara buna,

intru si eu din cand in cand sa ma bucur alaturi de voi si de proaspata mamica pogonici de minunea ei de fetita. Acum am intrat sa dau si eu un sfat, ca tot a fost cerut: pogonici - eu zic ca patutul de lemn e mai bun pentru acasa, cel de panza/plastic e bun pentru voiaj mai mult. Eu am de ambele, am sa le folosesc pe ambele avand in vedere ca voi mai avea o gadilice, dar pe patutul de lemn poti sa-i atarni si jucarii muzicale, carusel si altele care nu pot fi montat pe celalalt. Plus ca e mai sanatos cel de lemn - in cel de panza se mai aduna praful pe plasa transparenta. Sper sa-ti fie de ajutor- la pret sunt asemanatoare.

Iti doresc ingrijire placuta si multa, multa rabdare cu bebelina si neaparat sa ne scrii cum e sa fii mamica noua de printesa iubita.

Pupici. Salut si restul fetelor si va doresc numai testulete pozitive pe aici.

 

 

Mami [mamica] de [fetita] Maria [pup] (20.10.2009) si... acum FERICITA [gravi]

Album poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977
se pare ca DD si sf Necatrie si sf ioan rusul a mai facut inca o minune cu noi si fetita...lucrurile intra pe drumul cel...bunnin curand aducem acasadeja ma uit dupa hainute..patut,.....si tot ce treb ei..vreau s a va intreb ceva..e mai bun patul de lemn sau ala din panza cu picioare de plastic ?????????????(care e tare frumos..dar stiu daca ii util pana la varsta de 1 an)..zic eudeci va rog sami spuna ce fel de patut sai iau ??????????
o mamica fericita de IOANA NECTARIAid="blue">
http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.pnghttp://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png
align="right" id="quote2">Vaii, ce ma bucur! [colegi]Iti spun parerea mea, in legatura cu patutul.Noi, avem la ambele fete patut travel (din plastic).Unde am fost plecati (chiar si anul asta), le-am luat cu noi.Inca ceva, acest patut are salteaua la nivel sus si prin plasa o poti legana, fara a mai lua-o in brate...si asa se linisteste /sau adoarme.Patutul Justinei, il am langa patutul nostru..numai intind mana si o legan (de fapt salteaua)...de ceva timp adoarme singura..asta e partea a doua.[:)]La fel am procedat si la Ioana, iar la 8 luni i-am schimbat salteaua si cu nivelul jos..la Justina m asteptam, ca inca nu avem salteaua, ca s-o schimbam. (salteaua dupa 6 luni este separat)Sper ca-ti este de folos ceea ce-am scris.[flo]Aaa..inca ceva, cum sa fie util numai pana la 1 an? Ioana doarme, inca, in el..si are aproape 3 ani.[:D]ALINA [mamica] de [hippi] IOANAid="red"> (11 Ianuarie 2008) + [caru] JUSTINA id="red"> (14 Aprilie 2010) MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vaiiiii ce dulci sunttei toate...

va multumesc de sfaturi..om vedea ce luam...am fost la printesa mea..tocami scancea..cand mam apropriat de ea..si am luato in brate..sa facut liniste totala...ma simtit...era happyyyyyyyy..ca de era la mami in brate...iam cantat..vb..povestitit..iam zis tatal nostru..etc...iam dat apoi sa pape..in patut nu in brate ca apoi asa se invata..desi e cam smechera..deja. cu tinutul in brate...am alintato dupa masa..iam facut mic masaj..si nanita apoi..

 

deja gandurile noastre sunt despre hainute, nasi botez, preot, o masa (friptura) nu petrecere dupa botez ptr familie la restaurant..

 

abia astept sa le pun in practica..inca un pic si gata....va anunt eu..dar treb sa mai avem rabdare...mult a fost putin a mai ramas..pana acum totul a decurs dupa voia domnului si a fost bine..stim ca Dd NU ne lasa si ne ajuta pana la capat

 

o mamica fericita de IOANA NECTARIAid="blue">

 

http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

 

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pogonici si eu tot patut de plastic iti recomand

noi asa avem

si e f bun in sensul ca nu se loveste in grilajul de lemn

antonia este un copil cuminte

dar foarte curios

si atunci cauta prin patut

cred ca daca avea grilaj o gaseam de multe ori cu capul sau cu picioarele pe afara

dar ai nevoie de multe pt un bebe

TERMOMETRU, CADITA, LOTIUNI DE CORP, BIBEROANE IN CAZUL VOSTRU, STERILIZATOR ETC.

poti intra la capitolul de odisee

si la orice odisee intri cred ca exista lista cu ce trebe pt bebe

si acolo te lamuresti repede

 

dar mai intreaba-ne

ca vom raspunde

mai ales ca si eu tre sa incep sa ma pregatesc pt bebe 2

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si [gravired] 18+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca e prea mica pentru ce spui tu aici " ..in patut nu in brate ca apoi asa se invata..desi e cam smechera..deja. cu tinutul in brate... " . Pur si simplu de asta are nevoie acum , de bratele mamei . Asa ca tine-o fara idei preconcepute . Nu te supara te rog pentru " sfat " . Numai bine .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...