Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *64*


Recommended Posts

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE SE SARBATORESC AZI DE SF.MARIA!!!
Azi e si ziua mamei mele asa ca ii urez [s],sanatate si tot binele din lume. Nina ce frumoasa miresuca mica a fost Kiki[il]si tu ai aratat ff bien [pup] Katty va doresc spor la treaba,e groaznic cu santier ,da si cane e gata totul e ff frumos.Imi pare rau ca nu ati gasit pat ptr Andrei,poate aveti noroc azi[pup] si te mai astept cu vesti. Va [pup],noi suntem la gratare la curte.
Laura , [url="http://b1.lilypie.com/Mhg6p2.png"][copil]Alexia[/url] (14.09.2008) [url="http://by.lilypie.com/4xfJp3.png"][bonjovi]Andrei[/url](07.04.2002)
"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii" (Micul Print)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s] La multi ani Mariucelor!!!! Katty, spor la treaba!!! Asteptam poze cu dormitorul lui Andrei...Noi am amenajat anul trecut cand am cumparat casa, si anul asta doar am mutat niste jucarii in alta camera, si am pastrat o camera doar de "studiu"[:D]...Dar nu sta prea mult timp la birou...nu au asa multe teme... Mira, multumesc de urari...cred ca la mine deja e boala asta cu schimbatul macazului!!! Sper sa imi dezmeticesc mintea si sa pot face fata...materia este ff mult compresata si timpul scurt...Cat despre lucratul cu copiii, imi place tare mult, dar mi s-a parut destul de solicitant si imi consumam toata energia in cele 8 ore la gradi, iar acasa eram ca o leguma...Asa ca am preferat sa ma dedic lui David, si sa caut ceva mai "linistit"[:D] Nici eu nu prea stiu ce face David la scoala...el imi spune evaziv... Dar copilasii din clasa, daca vin la ore diferite, pleaca tot la ore diferite? Cate ore stau la scoala? Nicoleta, cum v-ati acomodat? Ati ajuns la scoala??? Khristin, cum au fost primele zile de daycare??? Pentru voi mai ales[:D], Chris cu siguranta s-a acomodat repede!!! Andyp, deci ghiozdanul e gata? Noi ne asteptam soacra maine...si va intra rapid in treburi, Radu pleaca in Jamaica sapt viitoare si ea va trebui deja sa conduca la scoala lui David (am emotii cu asta, dar nu am de ales!!!). De abia astept sa ii predau bucataria[:D]...sper sa se ofere voluntar[:D]!!!! hihi... David e multumit de scoala, a inceput sa vina si cu ceva teme, destul de usoare si subtirele, dar poate asa e la inceput[:D] Am inceput si cu hockey si inot, dar din cauza vremii, ploua in fiecare zi cu tranzete si apa cu galeata, asa ca nu am mai fost de mult...Doar la pian, mergem cu dragoste...si il apuca compusul pe acasa...Canta tot felul de note, inventate de el...haha...mai degraba decat ce are de repetat de la profesor... Iar eu...am bantuit (asa de inainte de venire a soacrei) cu fetele un club din South Beach de milionari...unde am dansat pe mese si ne-am simtit tinere din nou!!! hahaa... Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Succese tuturor scolarilor! Eu nu prea mai intru p'aci, dar am vrut sa povestesc putin despre clasa a IIa in USA. Sanziana, vreau sa iti spun ca temele tot cam subtirele vor fi toata clasa I. In clasa a II a insa, te vei mira sa vezi ca pac, se ingroasa treaba. Asa ca sa te tii de treaba tu cu David, ca altfel va ia clasa a IIa ca din oala. Mie nu mi-a zis nimeni si am fost mirata sa constat ca treaba a devenit serioasa. Ce naiba faceam dc. ma tineam dupa ei, K e pt. social skills, la clasa I citim ana are mere tot anul si in clasa a IIa se navaleste cu gramatica si probleme de matematica tip "poveste" si teme destul de serioase zilnic si cate si mai cate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Sanzi si pleaca la ore diferite. Luni incepe la 9 si e gata la 11.35, marti si meircuri incepe la 7.30 si e gata la 10.45, joi incepe la 8.15 si e gata la 9.45[q], iar vineri incep la 8.15 cu religie si e gata pe la 10.45....cred[:D]. Luni, joi si vineri are si de dupa-masa de la 13.45 la 15.15[bang]. au o singura pauza la ora 9 de 15 sau 20 min!! in orarul asta are miercuri ceva sport si joi dupa masa tot sport. Asta e. Speram sa ne mutam totusi ...candva in alt canton unde au blockzeit, adica toti incep la 8 si termina la 11.40 sau sa se introduca si la noi in canton cat mai repede (am ajuzit zvonuri ca cica de la anul) sistemul asta. Pana atunci ne distram asa. Noroc ca scoala e in spatele casei si-i trebuie 2 min pana ajunge, ca e de jale in zilele cand incepe la 7.30. da, te inteleg cu munca. Mie drept sa spun mi-a fost mult mai bine la firma celalata, acum am niste colege mai ciudata, plus ca ajung abia la 7 acasa, chiar daca munca in sine nu e solicitanta si obositoare. Lucrez 4 zile si pentru nimic in lume nu as renunta la ziua mea libera. Oricat de multi bani am avea nevoie copii sunt mult mai importanti. ruxij, aici cica incep in forta din clasa III. Au 6 clase primare, cate 3 ani o invatatoare. pe 29 sept avem sedinta cu parintii. sa vedem ce ne spun invatatoarele. Si eu mai fac cate ceva cu el acasa, insa nu am insistat prea mult, deocamdata facem doar atat cat ii face lui placere. vom vedea mai tarziu cum ne orientam.[:D] [pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/SkiferienSudtirolIan09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira, wow se pare ca atatea bordeie atatea obiceiuri. La noi toata scoala incepe la aceeasi ora datorita busurilor. Dar ca sa compensam avem 2 ½ zile de French si 2 ½ zile de English [:D]. Vom vedea cum merg lucrurile pe parcurs, dar sint confidenta [:-@][:D] Sanziana, daca n-ar fi plansetele de dimineata care il omoara pe tati dimineata, Chris ar fi formidabil in sensul ca mananca, doarme, iese la plimbare, mai si plange dar nu ca altii cica [bang]. In fine, sintem si noi in asteptarea socrilor, asa ca speram sa scapam de dropoffsuri si pickupsuri. [:I] Nina, vazut domnisoara de onoare superba [olala] Ruxij, bine ai revenit [flo]. Eu inca mai am sperante sa fie dura clasa a 2a, ceea ce ai enumerat tu acolo eu am facut cu fiimea pe timpul verii, acum ramane sa se prove herself donsoara mea [8D]. Ea imi spune mereu ca a terminat si una si alta in clasa si apoi ca bonus profesoara le da sa citeasca o carticea. Sint bune problemele cu text (de language) la matematica, aici ii tot dau zor cu acest language in mathematics, poate asa o sa-i faca sa fie mai atenti, desi greu tare... [alcool] Vad ca au inceput tare cu spelling program. Cristina Conversatie cu fiimea azi: 'Mommy, I like a boy in my class, he's so funny...hihi [:D]. So I was thinking that if I were to marry him he would make my kids laugh all the time'.... Ce critical thinking dom'le [:-)))] Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin looool, ce dulce a fost! Si voi a doua, da? Ca uit cine e intr-a Ia si cine intr-a IIa. La noi dau si tot felul de probleme cu tricks. Cica "intr-un tarc sunt patru oi, doua vaci si cinci cai. Sunt urmatoarele afirmatii adevarate? a. Sunt mai putini porci decat oi b. sunt mai multe oi decat vaci c sunt mai putine vaci decat cai" Eh, unde vedeti voi porcii in povestea asta? Fi-miu moooom nu sunt porci in text, ce faaaac? [:D] Alta faza cica, i se da un text: "Casa pompierilor (cum naiba se traduce) este rosie. Ea este facuta din caramida. Inanuntru este aglomerat, oamenii se lovesc unii de altii. Sunt multe furtune si unelte claie peste gramada. Pe vremuri, nu erau atatea case si de aceea casa a fost facuta mai mica. Acum avem nevoie de una mai mare". Care este ideea principala? Care sunt detaliile care au legatura cu ideea principala? Care sunt detaliile care nu au legatura cu ideea principala?" Mie mi se pare cam mare saritura de la "the cat is in the hat" la ideea principala, detaliile principale si secundare yada yada yada. Si spellingul desigur, nu numai ca tb sa stie sa scrie cuvintele,dar sa scrie propozitii cu fiecare dintre ele. Eu m-am cam speriat, wtf??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxij m-ai distrat..hihi...fir-ar ei sa fie de porci:)))) la restul nu ma bag ca am ametit[:D] calculatorul meu zici ca a luat-o razna..ca sa deschid paginile pe dc am dat deschidere mereu in alta fereastra.. mami de [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7b841915e4d3f468ee5e00&skin_id=10&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Mariuca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci in ce hal a mers DC azi[bang],sau numa la mine??? crig[pup] ,multumim de urari. ruxij ff tare[:-)))] Khristin ai domnisorica mare deja si tare haioasa[:-)))]Imi pare rau ca plange Chris,iti simte lipsa probabil[pup] Sanzi gata ghiozdanul,gata tot...numa eu nu sunt pregatita.Cum e cu soacra??? Mira chiar ca aveti un program tare ciudat..Andy nu stiu cum s-ar trezi sa ajunga pe 7,30[:-@]
Laura , [url="http://b1.lilypie.com/Mhg6p2.png"][copil]Alexia[/url] (14.09.2008) [url="http://by.lilypie.com/4xfJp3.png"][bonjovi]Andrei[/url](07.04.2002)
"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii" (Micul Print)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...