Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *64*


Recommended Posts

Felicitari scolareilor!!! Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nico-v-am vazut, m-a distrat faza cu "fulga"[pup].Am tras cu ochiu' la casuta voastra de austrieci, totul e frumos!! Cum te descurci daca lipseste tati?Cu transportul lui Stefan, cu celelalte? Cand ne-am intors din Italia, am intrat pe la scs-ul din Viena si ma gandeam daca o vad cumva pe Nico[:D] Noah, despre a doua zi de scoala...Daca aseara mi-a propus sa stau cu el in banca, azi dimineata mi-a cerut sa nu intru cu el in scoala, ca se descurca[q]. Oricum am intrat in clasa si am plecat doar cand s-a asezat in banca[:D] cristina si Andrei[auto] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am intrat si noi in randul scolareilor! Felicitari tuturor scolaritelor noastre si scolareilor dragi! Crig, Cristina (devo), Cristina22, Laura, succes si boboceilor vostri care au inceput ieri! Nicoleta, am vazut in fine si eu pozele de pe drum, si cele cu acomodarea din noua voastra casa!! Foarte frumos, incet incet o sa fie totul gata! Sper sa aveti intelegere si de la doamna invatatoare si sa fie bine pana laurma! Adelyna, bine ai venit!!! Vad ca pustoaica ta n-a avut emotiile de inceput de clasa I, e deja la clasa a II-a! Laura, am vazut si pozele voastre, foarte frumoase, ii sta bine lui Andy ca scoler!! La multi ani si multa sanatate Alexiei, sa va aduca multe bucurii!!! Da, cum ziceai,[:D], acum Andrei are 2 ghiozdane...oricum cel de la Herlitz e mai mare asa ca merge la scoala cu cel cu Bolt! Sinzi, ma bucur ca a venit socrela si ca ai ajutor! Cum s-a descurcat azi cu condusul? Super ca aveti Ikea asa aproape, cred ca si eu as sta acolo tot timpul! Noi in afara de pat, mai avem in plan niste chestii de luat, (lustra, lenjerie de pat, o minibiblioteca) dar am zis ca le luam pe toate odata! Oricum, Andrei a fost super incantat cum arata camera, chiar si asa fara patul cel nou, noi i-am zis ca am vrut sa fie si el de fata cand il luam... Nu stiu daca am mai zis ca si Andrei are 133 cm si 28,5 kg, mie mi se pare slab, credeam ca o sa vina mai plinut de la tara, dar nu...probabil ca tot s-a mai lungit... Si, apropo de scrisul lui David, ca scrie cu stanga, stiu ca exista stilouri (instrumente de scris) pentru stangaci ca sa le vina mai usor! Oricum, scrisul cu stanga nu mai este de mult considerat un defect, iar invatatoarea ar trebui sa-l sprijine si sa aibe rabdare cu el! Khristin, chiar cate ghiozdane are???[:D] Eu sper ca Andrei sa se multumeasca cu acestea 2, mai ales ca cel mai mare poate sa-l ia si in clasele urmatoare...Simpatica intamplarea cu ghiozdanul, neplacuta ca l-ati lasat in parcare, placuta ca l-ati regasit, la noi nu cred ca exista acest final fericit!!! Mira, ce aiureala la voi cu orele de incepere a cursurilor! CU jocurile, Andrei acum e in era Webkinz, intra pe site la ei si se joaca joculetele de acolo! Mai are pasiune pentru Need for Speed Carbon, pentru Rainbow web2, si altele asemenea...inofensive! Nu pierde multe ore la calculator...nu face o pasiune din asta! Lucia, ti-am vazut puii, si pe cel mare si pe cel mititel!!![flo] Cristina22, am vazut si pozele voastre din concediu, tare frumoase, plaja si nisip frumos, protagonisti frumosi, ...super! Sa va zic si eu cum a fost ieri: Pe scurt, a fost o zi de basm...scoala a organizat super frumos inceputul clasei I, au vorbit la inceput vre-o doua persoane din conducerea scolii, apoi au facut un mini-spectacol, cu mii de baloane colorate inscriptionate cu numele scolii, pe care la un moment dat le-au si inaltat, in mai multe etape, la cer, cu baloane de sapun, cu confetti, cu o zana frumoasa cu o bagheta magica, care pe masura ce se aduna cate o clasa I (au fost 4 clase I) in mijlocul tuturor (ai nostri aveau ecusoane cu delfini ca sa se recunoasca), ii atingea cu bagheta ei magica si apoi intrau in scoala trecand pe sub arcade de baloane...foarte frumos si emotionant, nu stiu care au fost mai emotionati, noi sau copii!? Au ramas la scoala pana la 12 fara un sfert, timp in care i-a invatat cum sa ajunga de jos in clasa (caci noi ii lasam jos in careu), au facut cunoastinta, au desenat...Andrei super-incantat, ma bucur ca a placut-o pe doamna! Sunt 18 baieti si 6 fete...clasa de 24 de copii. E in clasa si cu un prieten bun de la gradinita din grupa, trebuiau sa fie trei dar cel de-al treilea a optat pentru alta scoala pana la urma. L-am inscris si la after-school, de miercuri va sta pana la 17 la scoala...va manca acolo, au o cantina super, unde se gateste zilnic, mi-a placut! A mancat si ieri o ciorbita de perisoare si i-a placut! Si cam atat...am facut poze, am filmat, dar sa vad cum descarc pozele acasa sa le pun! _______________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Andrei [flo][/url] "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Alexia!Laura scuze dar mi se intampla des sa intarzii .Mi-a placut mult poza cu Andrei in prima banca. Cristina unde ati fost la mare in Italia?acum doi ani am fost si noi in Termoli(in sud).un orasel micut si linistit unde as reveni cu mare placere. Nicoleta ai baieti mari !!deci si ajutor[:)] cateva poze din [url="http://family.webshots.com/photo/2181580400101878694QHopvw"]prima zi de scoala[/url] azi a venit si mai incantata.nu stiu insa daca si la scoala ii turuie gurita ca acasa..probabil voi afla curand. katty abia astept sa va vad in poze.ce de baieti in clasa lui Andrei!! Lucia cum e Liviu?e mai bine?sanatate multa! Nina voi ce mai faceti? mami de [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7b841915e4d3f468ee5e00&skin_id=10&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Mariuca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari tuturor boboceilor [flo]. Se pare ca toti au inceput cu dreptul. Fie ca primul an de scoala sa fie un an plin de succese, unul din multi altii care vor urma… [:)] Laura, La Multi Ani Alexiei, sa creasca mare si sanatoasa si voi sa va bucurati la maxim de ambii copii [flo]. Noi sintem bine, mai avem vreo 3 zile de daycare caci vin socrii tocmai cand incepuse si Chris sa se acomodeze mai bine. Dormea baiatul civilizat in patutul lui, manca ce i se dadea, ce mai baiat de comitet [:D] Sanziana, soacra ta conduce in US? Wow, how cool is that… [cool] Katty, am ramas impresionata de ce pregatiri au fost la voi la scoala…foarte minutios totul…ma intreb cat le-o fi luat profesorilor sa pregateasca totul inainte…Despre ghiozdane, am strans de la gradinita pana in prezent vreo 5, unul cu Dora – pe care l-a dat ca deh e rusinos sa-ti mai placa Dora la varsta asta [hippi], altul imblanit cu o maimutica agatata pe care l-a pasat lu’ fra’su, al treilea cu Bratz, al patrulea cu Hannah Montana si al 5lea cel de anul asta pink si fara nici un character pe el. Si a mea e fan Webkinzuri. Cristina, mi te si imaginez ca nu mai voiai sa iesi din clasa [:D]. Aici interactia parintelui cu scoala e destul de limitata, in sensul vizual, cunosti profesorul abia la o luna de scoala, dar comunici in scris destul de mult. Nicoleta, care sint impresiile celor mari despre noua locatie ? Nici aici nu e cu flori, cadouri sau poezii si mi se pare ca e asa nestresant pt. parinti, asa ca ia si tu partile bune…M-am amuzat de n-am mai putut in cancelarie cand a povestit o profa ca unul din elevi i-a adus un buchet de flori, se vedea din ton si pe fata ei ca era surprinsa cu adevarat de gest si ma gandeam totusi ce diferenta enorma de mentalitate fata de RO. Lucia, sanatate multa bolnaviorului [flo]. Nina, tu parca nu ai mai intrat sa ne spui cum a inceput Cristinuca… Devoska, la voi cum a fost ? Maine are Yasmine prezentare orala a 5 lucruri care o reprezinta, tinteti-ne pumnii, nu ca ea s-ar sinchisi prea tare de asta [alcool]…Tocmai mi-a spus o prietena de un program in afara scolii care iti testeaza copilul sa vada la ce nivel e si tare ma bate gandul sa o evalueze un oki neutru si pe domnisoara mea. Anul asta am inscris-o in afara activitatilor noastre curente si la Hip Hop [disco]. Cristina Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am inceput si noi germana ieri (Stefan, adica), a fost atent, interesat, sa vedem azi cum va fi! Matei se pare ca a racit, asta-mi mai trebuia (trebuie sa il duc pe Stefan la scoala dimineata, si cu un mucios dupa mine hmmm... (daca nu am si eu socri care sa vina la noi [q]). Altfel ne bucuram de vremea buna, desi se mai innoureaza uneori (prognoza pentru perioada asta de acum 2-3 saptamani arata naspa rau!!). Va doresc o zi buna, eu imi doresc sa ajung la sambata dimineata si sa ma trezesc la 10!! [:-@] Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! [cafea] cafeluta pentru toata lumea! Banuiesc ca e nevoie si de o cafeluta, eu una abia imi tin ochii deschisi. Nina, voi cum mai sunteti? Au venit nepotelele? Banuiesc ca da. Kiki ce face, e fericita ca e impreuna cu verisoarele? [pup] CristinaC, unde esti? Ce mai faceti voi? Laura, La multi ani Alexiei! (scuza-mi intarzierea!) Sa creasca mare, frumoasa si norocoasa. Azi maine va fi si prima ei zi de scoala. Scolarelul tau e superb si inaltut bine. Katty, cu adevarat superba deschiderea anului scolar la voi. Chestia cu Omul sfinteste loculeste general valabila. Ce inaltut e si Andrei al tau... 1.33, bravo! Cristina22, am vazut pozele. Zici ca abia ai implinit 20 de ani, arati grozav, bravo tie! Cred ca ati avut un concediu superb. Poze din prima zi de scoala... Nico si eu am ramas uimita acum un an cand doar Sara si o micuta ucrainianca au dus flori in prima zi de scoala. Asa cum obisnuiam acasa, noi ducem flori in prima zi si la aniversari.Dar totul are si o parte pozitiva - nu cadouri de sarbatori, aniversari, inceput sfarsit de scoala... Iti place Viena, te-ai acomodat cu casuta? Am vazut pozele, foarte frumoase, baietii au crescut. Daca ai nevoie de materiale pentru invatat germana pentru Stefan, as putea sa fac copie dupa cartile Sarei si sa-ti trimit pe mail. Succes cu germana si invatatoarea. (Am tras cu ochiul la austriece[;)] ) Lucia, cum se mai simte Stefan? Vazut pozele. Cum doarme Victor pe scaune, e asa micut si scump. Tricourile de la concertul lui Liviu mi-au starnit amintiri. Mama imi vopsea rochite si tricouri asa cand eram mica. Imi placeau la nebunie. crig, am vazut pozele voastre, foarte frumoase. Mariuca frumoasa si ca majoreta, si ca eleva. Poza in rochita alba cu buchetul de flori este superba. De unde ai luat costumul de majoreta? Sanzi, ce repede a dat David burtica jos. Sara se lupta inca cu ea. Doar ca la ea e chestie si de conformatie si tot timpul e balonata/constipata si nu mai stiu ce sa fac sa o ajut cu chestia asta. Altfel nici Sara nu se omoara cu calculatorul. Vine doar sa exerseze scisul cu doua maini pe programul de scris, sa exerseze cuvinte la spelling... deci doar pentru teme. Nu-i bai, au timp destul de calculator. Ruxij si la noi clasa a IIa e mai grea decat anul trecut. Abia ne ajunge timpul de lectii si temele pentru la scoala, nu mai vorbesc de teme suplimentare. Mira, nebunie mare cu orele alea la voi. Cum le faci fata? Khristin, cate ghiozdane are Yasmine... Tinem pumnii pentru prezentare. Desi zici ca s-a acomodat bine Chris, are timp destul de gradinita. Intrebai de prima zi de scoala la Sara. Prima zi la noi a fost pe 26 august, dar noi am fost in concediu si Sara s-a dus de pe 31. Colegi noi, invatator nou... Are invatator foarte bun, pe gustul mamei si a fiicei in aceeasi masura [:D]. Deja am avut prima intalnire cu invatatorul. Merge foarte bine la toate materiile, mai putin la citit. Este la nivelul clasei la citit- gradului lor- dar cica citeste foarte rar, se lungeste... De altfel noi citim carti peste level-ul care il primeste la clasa (2-3 nivele mai sus), dar tot asa, rar. Din pacate nici engleza mea nu e foarte grozava ca sa o ajut. Citeste aceleasi carticele si de 7-10 ori pe seara ca sa-si imbunatateasca viteza. O vad trista si dezamagita, ar citi altceva si altceva... De anul asta face si gemana. Profesoara spune ca merge foarte bine, munceste, retine usor, dar citeste rar... Daca aveti sfaturi, le primesc cu placere! La activitati in timpul scolii merge la tenis si inot, extrascolar la tenis si am inscris-o la pian. Programul e de la 8.30 la 15.30/17.00. Abia reusim sa terminam temele inainte de 9-10 seara. Si eu am inceput scoala. M-am inscris la o scoala de engleza. Am dat examen, am avut emotii [:I]. Sa vii la rusi sa faci scoala de engleza [:D] Asta este cand nu faci lucrurile la timpul lor. Eu va doresc o zi frumoasa si usoara! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, invatatoarea este cam "statuta" dupa parerea mea... cautam alternative: sa grabim procesul de invatare (a inceput ieri germana), sa cautam alta scoala de stat cu invatatoare cu experienta in sensul in care ne trebuie noua sau sa mergem la o scoala particulara! Trebuie sa nimerim una din 3. Incerc sa fiu optimista... tate mamicile din Viena cu care am vorbit au zis a nu e normala, mai mult sau mai putin... Va pup, ma duc in butoiul meu mare si vienez... Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...