Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *64*


Recommended Posts

'neatza! Cristina-Dev-sanatate Sarei[pup]! Da' greu trece raceala asta!! Off! La voi cum e ?S-a racit vremea? Sanzi-felicitari lui David pentru bici de 20!! Ce frumoasa e!! Noi nu i-am cumparat inca lui Andrei.Cel mai probabil ii vom lua in primavara, ca imediat vine iarna[bang] Nico-am vazut feciorasii mari si frumosi!! Pana la urma, schimbati scoala? Adela-ce zice Luiza?Ii place la scoala? Noi suntem inca in cautari.Ne trebuie vesta de blugi pentru uniforma scoalara si nu gasesc.Am incercat in Hu, am incercat in magazinele noastre, in piata si nimic!! De fapt, am gasit un model de vesta, cu guler ca si orice geaca de blugi, dar mi se pare cam greu de suportat si guler de camasa+guler de geaca. O saptamana frumoasa sa aveti! cristina si Andrei[auto] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello, mamici! Revin cu forte proaspete! Andrei are o saptamana de cand e elev, s-a adaptat bine noii situatii, e foarte responsabil, nu iese din indicatiile doamnei invatatoare, ce-i zice e litera de lege, le-a zis sa se culce la 8,30-9,00 seara, pai cand s-a facut 8,30 se pregateste de culcare, nu ca inainte cand il prindea si 11 seara... E la after-school, mananca de la pachet pana la pranz, iar la pranz mananca 1 fel (ciorbita sau felul 2) si un desert la cantina scolii. Pana acum nu le-a dat teme, i-am luat si toate rechizitele de pe lista, asa ca nu ne plangem! Joi li se iau masuri pentru uniforme, deocamdata merg cu blugi si camasi sau tricouri albe sau bleu. I-am terminat si camera, vineri ne-au anuntat de la Ikea ca a venit patul mult dorit, am mers impreuna, vineri l-am luat, sambata l-am montat, camera era gata, doar patul a inlocuit canapeaua din ea, asa ca am inceiat si capitolul asta! Ieri am serbat 12 ani de casnicie si cu aceasta ocazie ne-am schimbat verighetele, le-am sfintit si apoi am dat si o masa pentru cativa prieteni si rude! A fost frumos, dar ne-am cam agitat! Crig, am vazut pozele cu Mariuca scolarita, e frumoasa uniforma...La noi uniforma o sa fie tare baltata, camasa mov inchis, iar costumul gri inchis spre bleumarin! Sa vedem ce o sa iasa, scoala a ales nu noi! Cristina22, am vazut si pozicile voastre din prima zi de scoala! Ce bine ii sta scolarel lui Andrei! Nicoleta, am vazut pozicile si filmuletul cu puii tai dragi!! Ce frumos se inteleg, imi place mult atitudinea lui Stefan vis-avis de Matei!!! Nicoleta, noi pana la urma am dat pe 2 ghiozdane, mai putin decat daca as fi luat de la inceput unul de 209 lei cum am vrut initial... Mai este racit Matei? Sanatate multa!!! Sinzi, am vazut si pozicile voastre, ce cald e, am vazut si pozele cu socrela, ce bine ca ai ajutor acum! Cristina_dev, mai nou, si Andrei ne bate la cap sa-l ducem la tenis, nu mai vrea karate, trebuie sa cautam acum un club apropiat de casa! Ce bine ca ati nimerit si voi un invatator bun care sa fie adorat si placut de copii..si de parinti! Succes si tie la Engleza!!! Edit ca acum am citit ca e Sara bolnavioara, sanatate multa! Adelyna, am vazut si eu pozicile voastre, tu cu fetitele voastre, zici ca sunteti 3 surori, esti foarte tanara! Laura, am dat si noi bani pentru auxiliare la scoala, pentru poza de inceput de clasa I, pentru fond, asta e, stiam ce ne asteapta! Am fost joi si i-am luat si echipament pentru sport de la decathlon, ne-a costat o gramada...nu puteam decat de firma! Khristin, cum a fost prezentarea Yasminei...i-am tinut pumnii! Lucia, ce-ti fac printisorii, ce mare si cel mic, sunteti in vacanta sau inca nu? Va pup pe toate, sper ca n-am omis pe nimeni! _______________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Andrei [flo][/url] "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbeati de burtici date jos, trimiteti aici, ca la noi e nevoie, la Liviu ma refer. Da, suntem in vacanta de azi, Liviu asteapta plin de nerabdare sa isi petreaca vreo 2 zile cu verii sai, iar sambata sa mearga la Melbourne show, un soi de balci. Liviu a avut iar o raceala mai uratica si a luat din nou antibiotic, ca abia luase pentru infectia la dintele ala pe care nu l-am scos nici acum dupa un an, si uite asa... Acum i-a trecut raceala si ne distram ca doar suntem in vacanta: http://good-times.webshots.com/album/574718935forWNm Katty, foarte tare Andrei cu profesoara lui. Foarte bine ca asculta. La multi ani fericiti cu ocazia aniversarii casatoriei! Sinzi, ce-ti mai fac venele? Devoska, sanatate Sarei! Sa nu fie vreo alergie. Nina voi ce mai ziceti?
[url="http://savitry.deviantart.com/gallery/"]my deviantArt Gallery[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina22 - Luiza inca nu s-a obisnuit cu prog , nu ne prea intelegem nici cu lectiile , le face seara cand vine tasu - cu mine nu vrea ... el are mai multa rabdare [:D] Treb sa ma duc zilnic sa o iau de la scoala si de sapt trecuta am imbolnavit pe BB - are nasucu infundat [bang][bang][bang] Va [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Lucia, tare frumoase pozele, ce frumoasi copii, ai, ce a crescut Victor, si ce bine iti sta razand...merci de urari! Vreau sa-ti zic ca e atat de incantat de scoala, niciodata n-am vazut un copil atat de fericit ca merge la scoala, nici nu ma lasa sa-i duc ghiozdanul...Mi-a zis, mami stii cat de mult imi place la scoala, un singur lucru ii umbreste fericirea , ca nu e cu Laurentiu, prietenul lui cel mai bun de la gradi! Sper sa-l tina asa si peste o luna-doua-trei! Adela, noi suntem la primele lectii, ieri le-a dat primele teme, si si le-a facut la after-school, pana am ajuns noi sa-l luam acasa! Mamici, pe unde sunteti? _______________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Andrei [flo][/url] "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aci sunt si eu, cu gandul mereu la scolarel[:D] Katty-multi, multi ani cu sanatate, fericire si impliniri IMPREUNA[flo]. Am avut eu o perioada cand am vrut alte verighete, strict din motive de moda, dar pana la urma nu m-a lasat inima pt ca astea sunt verighetele de "Atunci[olala]". Ce model sunt ale voastre? Adela-au deja teme pt acasa? Eu stiam ca primele 2 saptamani sunt pt evaluare.Nu se dau teme, nu se dau calificative. Lucia-m-au terminat pozele cu piticelul.E frumos si mereu vesel.Iar tu esti manechin[pup]din revista[flo]. Dev-cum e Sara? Restul fetelor?? O zi faina! cristina si Andrei[auto] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina22, verighetele le-am schimbat, nu din motive de moda, ci fiindca cele originale le-am facut pe comanda si bijutiera nu le-a reusit, si erau prea in relief si ma deranjau intre degete...drept pentru care nu mi-au placut niciodata, dupa o perioada mi-am scos-o din deget! Astea sunt din aur galben, iar pe mijloc au o zona zimtata din aur alb care se roteste, cica antistress...asta am descoperit chiar duminica cand ne-a atras atentia cineva dintre invitati! Imi place foarte mult noua verigheta, iar daca e sfintita, cu atat mai mult... Lucia, am uitat sa zic in postul anterior ca mi-au placut mult de tot papagalii din parcul acela, superbi, si cat de prietenosi erau![pk] _______________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Andrei [flo][/url] "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vad ca toata lumea a inceput scoala, au aparut si primele teme, majoritatea sunt clasa I. Noi suntem intr-a 2a, am inceput scoala de mai mult de o luna, teme sunt destule. Mie imi place tare mult perioada asta de scoala, cum facem noi teme impreuna, cum vine cu lucrarile acasa. Dau teste in fiecare vineri, cate doua si in fiecare zi mai dau un "testulet":) mic cel putin. Facem temele fara plansete si citeste o carte pentru cel putin 20 minute pe zi. Cam 1h/zi se fac teme, plus exersat la pian. Pana acum merge super, sunt multumita si de invatatoare. In sfarsit, sa bat in lemn, un an bun, ca am mai avut probleme in trecut, mai ales la Kindergarten si putin in clasa I in primul semestru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...