Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *64*


Recommended Posts

'neatza! Khristin-de azi incepi serviciul? sau n-am inteles io... Laura-globul pamantesc noi l-am luat din diverta.E din acela mare. Cristina C-in tara nu veniti? Daca tot va apropiati de Ro?[:D] Nico-m-am tot gandit la voi...mare lucru, totusi, sa incepeti o viata noua [flo][flo]Mult noroc!! Katty-spor la amenajat! Ce pat ii cumperi lui Andrei.? Al meu are pat de o persoana, dar isi doreste supraetajat.[:D] Andrei e bine.Am scapat de probleme.Febra mare a fost pe baza digestiva. Ne-am apucat ieri de aranjat jucarii.Trei cutii cu jucarii/reviste am urcat in pod.Andrei i-a pregatit varului sau o punga cu jucarii.Zice ca i le "doneaza".[:D]Oricum inca in camera lui mai sunt foarte multe. O zi buna, dragelor! cristina si Andrei[auto] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! Laura si noi avem multe jucarii, daca pleaca Andrei la tara in zilele urmatoare vom trimite foarte multe care sa ramana acolo! La fel si hainute! Sa le dea sora mamei pe la copii pe acolo! Glob pamantesc si noi avem tot mare (cel mai mare)! E din acela cu lumina interioara, care cand e stins arata harta fizica a pamantului, iar cand e aprinsa lumina arata harta politica cu statele in culor!!! L-am luat de la Carrefour anul trecut de Sf. Andrei! Mai are un glob pamantesc mai mic primit de la Tarom, care cand il pui pe soclu se invarteste singur, cred ca ii vom face loc si aceluia! Sper sa se rezolve problema incisivului care creste peste celalalt si sa cada singurel cel vechi! Cristina_C, distractie placuta in weekend la Viena!!! Khristin, gata cu statul acasa, incepi serviciul de azi??? Cu Chris ce faceti? Il dati la daycare? Cristina22, lui Andrei ii luam pat de o persoana, pana acum avea un pat de doua persoane! Ma bucur ca ati scapat de febra si acum sunteti bine [pk]!!! _______________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Andrei [flo][/url] "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin, a facut prietenul vreo 2 poze in barca, poate ajung si la noi. Katty, mersi, stiu c-o sa fie fain pentru ca ne intelegem foarte bine cu familia aceea iar Viena mi-am dorit intotdeauna s-o vad. Laura, un stomatolog bun o sa rezolve problema cu dintisorul [pup] Cristina22, nu mai venim in tara anul asta desi tare as fi vrut. De-abia la anul de Pasti. Ma bucur c-ai depistt cauza febrei si ca Andrei e mai bine. Eu n-am mai adus in casa jucariile de bebelus, odata cu mutatul au ramas in beci, in cutii. Apropo de glob pamantesc, am vazut intr-un magazin virtual unul vorbitor. Il atingi si iti spune orasul, tara, continentul[:)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin, a facut prietenul vreo 2 poze in barca, poate ajung si la noi. Katty, mersi, stiu c-o sa fie fain pentru ca ne intelegem foarte bine cu familia aceea iar Viena mi-am dorit intotdeauna s-o vad. Laura, un stomatolog bun o sa rezolve problema cu dintisorul [pup] Cristina22, nu mai venim in tara anul asta desi tare as fi vrut. De-abia la anul de Pasti. Ma bucur c-ai depistt cauza febrei si ca Andrei e mai bine. Eu n-am mai adus in casa jucariile de bebelus, odata cu mutatul au ramas in beci, in cutii. Apropo de glob pamantesc, am vazut intr-un magazin virtual unul vorbitor. Il atingi si iti spune orasul, tara, continentul[:)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi...am dat o fuga pana in oras ,am culcat gaza si acum eu si Andy ne pregatim de o noua tura de oras[:)] Cristina C asa sper si eu ca va rezolva problema,am incredere totala in el cand vine vorba de dinti[pup] Katty cred ca asta va fi si soarta jucariilor si revistelor,podul mamei[:)]..mersi de info legata de glob[pup] Cris[pup] si ma bucur ca sunteti mai bine. Khristin cum esti? [pup] Laura, [bonjovi]Andy (07.04.2002) &[copil]Alexia(14.09.2008) [url="http://b1.lilypie.com/Mhg6p2.png"]Alexia[/url] [url="http://by.lilypie.com/4xfJp3.png"]Andrei[/url] "Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii" (Micul Print)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina22, daca vrea Andrei bunker beds de ce nu-i iei copilului ca sa-l populezi mai tarziu c-un fratior? [:D] Katty, da am inceput azi neoficial si m-am luat cu mainile de cap ce-am gasit pe’acolo, o vraiste de nedescris [alcool]. Imi va lua ceva zile cel putin ca sa aduc macar la nivelul care-l lasasem. Sotul babysits these days ca sa zic asa pe amandoi cupilasii nostri [:)], cu Chris vreau sa ajung cateva zile la daycare saptamana viitoare ca sa-i fac tranzitia cat mai usoara. Full-time va incepe si el jobul pe 8 sept. la fel ca Yasmine. CristinaC, sint inteligente globurile alea, are si Yasmine unul cam babyish de altfel, dar am vazut altele destul de complexe, mai ales daca te pasioneaza geografia. Laura, sintem bine eu cu ceva dureri de cap de la scoala si asta-i doar inceputul [bang]. Peste cateva ora plecam la inot in formatie completa. Cristina Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost tare ocupati[:D]...hihi...cu scolile, muncile si finul junior!!! Despre scoala...in prima zi cand a venit acasa David a declarat "mami, in clasa 1 nu se fac adunari cum mi-ai spus tu ca o sa fie...e mult mai usor!!!!!" E tare incatat de scoala, ii place tare mult, sunt doar 14 copii in clasa, invatatoarea e tot nemtoaica (hahaha!!! ce noroc avem noi de europeni) e tanara si frumoasa foc, dulce si finuta!!! Scoala e superba, au si hot lunch home-cooked si e incantat ca isi poate alege cam ce vrea de mancare (desi il banui ca nu prea mananca, ca vine infometat acasa). Saptamana asta sunt finii la noi, si mor de dragul lui Aidan...e un bebe atat de zambaret si haios!!!! Am pus ceva poze aici: http://community.webshots.com/album/573721723SPiwCa?start=36 Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi[pup]-tare bine pica pozele voastre.Veselie, soare, copii multi si frumosi, ocean, vara[pk][pk].Super!! Poti sa ne inveselesti mai des cu poze!! Khristin-acuma degeaba i-as mai face un frate, ca e diferenta mare de varsta. Nu cred ca ar imparti acceasi camera[:D] Spor la munci!! Hai ca nu e asa de rau, daca in cateva zile poti sa pui treburile la punct, adica sa le reiei de unde le-ai lasat. Cristina C-ce anume veti vizita in Viena?? Noi l-am dus pe Andrei in Prater, da', sincer, pe el nu l-a impresionat.Pe noi, insa, DA!! Laura-cum stati cu timpul azi?? Ne vedem? La noi acasa, asta e referenul"cand ne vedem cu Andrei??"[:D] Katty-ati montat biroul? O zi frumoasa!! cristina si Andrei[auto] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina22, ca obiective avem tot Praterul, castelul Schonbrunn si gradina zoologica, am aflat ca este o strada celebra Ringstraße, dar mai sigur si o sa facem un tur al orasului cu harta in mana, sa vedem cat ma multe. Ce bine ca tu si Laura va puteti vedea si ca s-au imprietenit si baietii! Sinzi, ce noroc cu invatatoarea! O s-o aiba la clasa toi cei 4 ani, sau doar primii 2, cum e aici?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Intru si eu, mai citesc, dar de scris... greu! Mai mereu este Matei pe langa mine si vrea sa scrie si el... Azi am mers in parc si a scris si el langa Stefan cu creta [:D], apoi am mers la cumparaturi in Unirea (slabut rau, nu am gasit decat adidasi pentru amandoi copiii). Asta ca noutati [:-@] Khristin, te cred si eu ca nu mai ai emotii, deja sunteti mari, iar mandra ta este tare constiincioasa, dupa cum ai zis si tu! Cand incepeti pe bune cu cresa? Cristina22, ma bucur ca sunteti bine, ca ati scapat de febra lui Andrei. Si noi avem probleme cu jucariile, dupa ce ca sunt imprastiate prin toata casa in minutul 2 dupa ce le asezam la locul lor (de catre Matei si Stefan, un cuplu eficient!!!), mai sunt si multe incompatibile cu apucaturile lui Matei (le baga in gura... nu ca nu ar fi normal...), asa ca mai mereu trebuie sa fiu cu un ochi pe pici!! De mult timp imi propun o triere riguroasa, dar nu imi ajunge timpul. Katty, interesant globul de care povestesti! Ghiozdan ati reusit sa luati? Alt stres al meu... Cristina, daca am fi fost in Viena deja ne-am fi putut vedea, macar in fuga... sper ca vor mai fi ocazii. Sau vom veni noi prin Germania... Lui Stefan i-a placut si la Prater, si la Zoo. Si noua, de altfel. Sinzi, ma bucur ca totul este in regula la scoala, ca David merge bucuros. Poate nu s-o plictisi acolo, chiar daca nu fac din prima tot ce i-ai povestit tu [:)]. Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...