Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatsa, de buna dimineata! ca de altfel juma de forum... nu prea mai dau pe aici:) sufla vantu pe aleea de praline. eh, asa evoluam, se cam muta pralinimea la facebook:) pana una alta: MIHA draga mea draga, al treilea mesajd e la multi ani! astept sa-ti urez in direct si sa ma rasfat cu tine la o cafea, sa mor d einvidie cat de bine areti si stralucitoare esti si sa sper ca intr-o zi iti voi ajunge undeva la glezna!:) NINA... cum n-am dat pe aici, evident ca eu aflu ultima:( imi pare rau pt alex, si pt sufletul tau ca se face faramitse in asteptarea crunta, insa, ia-o asa: dupa operatie ii va fi infinit mai bine! e atat de frumos, bun si destept, ar fi pacat sa se simta complexat din cauza unei pb care are o solutie. daca tre ajuta - ca tocmai am facut si eu o anestezie generala - sa stii ca macar se odihneste bine:) - glumesc dar nah... n-as vrea sa fiu in pielea ta. sa ma tii la curent daca planurile noastre mai sunt in picioare, ok? ROR, iaca, madame soleil s-a incurcat definitiv. pana nu vaz io cu ochii mei ca e fetita, eu tot baiat iti vad burtica:) si-apoi nah, imi place enorm numele ales:) deci nu se potrivesc imaginile, ma contrazic singura, dar deh:))) asa-s io in epoca asta. BEPII, n-am apucats a te vad... cand te intorci, deci. si da, si eu ma gandesc la o reuniune pralineasca, dupa sarbatori, inainte s ama intorc la servici, ramane sa vedem ce si cum:) DIANA, nush de se mai tine ceva de Craciun. nu prea a mai sarit lumea in schema. ne-a incalzit ardeiash si tot ea ne-a si racit cu apa rece:) mersi de pontul cu plaisirs d'hiver:) PRIXI, eheeeeeee....cand e numai unul car emishuna, iti vine sa faci poze, s ainegistrezi sa alea alea:)))) cand sunt 3 nu stii dupa care sa alergi mai intai, dar da! iti dau dreptate, e minunat sa poti sa fii mama. MISSEXY, inca putin, foarte putin si.... vai, ma ia cu nostalgii cand ma gandesc la burtile mele de craciun... oftez de-a dreptul si ma trec si lacrimi! ANO, ca veni vorba de burtici, ce-ti mai face gogoshica? vai! ptiu pe tine! ca ma uitam la neshte poze... ti-as spune c-o iubesc la dreptu', cat e de frumoasa si cat de senina esti tu, dar mi-e ca zice lulmea ca-s nebun, frustrat sau mai stiu io ce... of! ANTONELA, ce-ti mai fac tie prichindeii? sunteit in pregatiri de mos nicolae? ai mei l-au vazeut ieri la cora... maaaaaaaaaaaama, era s aia saracu mos un sut in fluierul piciorului d ela sacha. abia a stat langa el. a iesit o poza cu urlete. si era un mos relativ 'mosh', adica un bonom, un bland, destul de batran sa faca asta...da' sacha nu si nu... MADI, nu mai dai semne de viata... daca eu nu sun... tu nu suni. bon, io-mi gasesc mai greu o bresha, in general seara dupa ce se culca copiii ca in timpul zilei imi ocup capul cu varii si diverse. dar ma intreb ce planuri aveti de sarbatori. DANIELA,CARMEN,VIRGINIA fetele noastre siameze din A'pen, la voi se vede activitate zdravana, pe fbook, ca pe aici sunteti rarutse si zgarcite cu cuvintele. nu-i bai! intelegem euforia sarbatorilor si a venirii Craciunului. (si eu sunt copil cu copiii mei la un loc) PRETTYSUNSHINE, ce mai face burticutsa? ati trecut de saptamanile critice? cum se adapteaza viitorul frate mai mare? MORGANE, e dreparte drumul brujului, e drept, dar cand ai chef, ti-o fi pofta si se potriveste, poate vii la bruselas vilvoordiana la o cafea:) ashea, de pamplezir:) un shopping poate? ARDEIASH, io zic shea... tu esti ala care tace si le face. stateam intr-o zi si ma gandeam ca de fapt nu stiu mai nimic nici despre tine, nici despre viata voastra. in sensul ca nah, toate venim si povestim, tu vii spui, ne povestesti glumitse dar nimic cu 'greutate', s-apoi auzim ca ai mers la CE, ca dai examen acolo si acolo, ca esti ocupata, ca alea alea... si uneori am sentimentul ca nah... nush... sunt luata prin surprindere (placut) dar ca tot imi scapa ceva... NORA, probabil ca tu te pregatesti sa mergi acasa. e un moment trist insa te pregatesti pentru altele infinit mai fericite: anne-sophie face un an, Craciunul o sa va inveseleasca sufletele, s-apoi tu esti atat de generoasa cu cei din jur ca e imposibil sa nu simta omul o fericire cand sta cu tine la taifas! s-apoi nu uita, ca iti sunt datoare cu o cafea:) OANA, last but not least, stop being a stranger! vino si spune-ne despre tine. ori sunt eu intr-o faza de lipsa acuta de comunicare, ori e un moment de liniste, dar nah, poate mai scrii si tu doo vorbe la praline, ca esti membru de baza p-aici:))) va pup... ar mai fi o multime de scris,d ar nu ma tin balamalele. e duminica deci zi grea pt familia noastra.... suntem toti laolalta, o cacofonie pe 5 voci:))) miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=69309&whichpage=2"] Povestea pseudo-nasterii [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70748"] Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirik, total de acord cu tot ce-ai scris, parca mi-ai citit gandurile, evident in afara mesajelor personale catre praline. Intr-adevar spritul sarbatorilor ne tine ocupate, comunicarea intre noi e din ce in ce mai rara insa stiu ca noi ramanem la fel de apropiate sufleteste. Se intampla uneori sa intram in "pauze de genul asta apoi revenim cu forte noi si cu vesti multe. As fi vrut sa scriu la fiecare in parte pt ca am sa va zic fiecaruia cate ceva, n-am mai facut-o de mult, dar nu am timp, acum sunt la birou ocupata cu "portile deschise" (sunt intr-o mica "fereastra de liniste")insa cum ziceam mai sus, Miri a zis cam tot ce gandeam si eu. MIHAELA, iti doresc cu ocazia zilei de nastere sa fi sanatoasa, sa ramai la fel de frumoasa, radioasa, buna ca painea calda si sa ai noroc cu carul in tot ceea ce faci! Un calduros LA MULTI ANI !!![floare3][floare3][floare3][s][s] Va pup pe toate si va doresc numai bine [pup][pup][pup] Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Miha! Arati supeb pe zi ce trece si vad ca-ti prieste sa fii mai intelepta cu un an :) Fete, cam slaba activitatea pe aici ... bag seama ca ne-am muta pe FB, unde de fapt eu si locuiesc. Felicitari burticilor producatoare de mini-praline ! In alta ordine de idei, am intrat în câmpul muncii, iar luni este prima zi de lucru. Era si cazul, ca imi ajunsese rabdarea pâna-n gât si de câte ori deschideeam gura dadea sa iasa afara si sa se faca dusa. Pupici, [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela,iti urez La multi ani si aici si o zi de nastere minunata alaturi de cei dragi! Miri,n-am trecut de perioada critica in sensul ca am avut rezultate proaste la test genetic,asa ca mai avem peste 10 zile amniocenteza si apoi doua saptamani de asteptare si poate in sfarsit ne putem relaxa si noi,evident daca o sa avem un rezultat bun,asa cum speram.Pana acum n-a fost o sarcina usoara,n-am scapat nici acum de greturi,fibroamele au crescut intr-o fericire,unul e de-a dreptul imens,asa ca arat de parca as avea gemeni[bang]Si bebe ne-a facut-o,nu-i fetita cum speram eu,e baietel,asa ca se pare ca raman in minoritate[:D]Fratele mai mare e in curs de adaptare,la scoala a fost binisor,insa mi-a facut greva foamei pe motiv ca nu-i place mancarea belgiana,iar aia romaneasca gatita de mine n-a avut gustul de acasa,asa ca nu fu nici aia buna.Acu' e bolnav si nu mananca absolut nimic[bang] In alta ordine de idei,astept cu nerabdare Craciunul,vrem sa mergem in Romania,dar asta numai daca avem rezultat bun la amniocenteza si daca ma lasa doctorii. Morgane,felicitari pentru revenirea in campul muncii! Va doresc la toate o duminica cat mai frumoasa! [gravi]13+[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Ingrid&year=2011&month=5&day=30&babycount=1"]My baby[/url] Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Ma bucur ca scrieti, chiar ma ingrijorasem un pic cand am vazut ca se rarise treaba. Va rog eu nu va mutati cu totul pe pe FB, nu e acelasi lucru cu forumul, unde putem vorbi toate.

 

Mirik, ce draguta esti tu, cum ai scris pt fiecare in parte [pup]. Noi facem bine, mersi de intrebare si Doamne ajuta sa dureze. Nu l-am vazut pe Mos Niculae, dar cred ca mai e vreme. Oricum nu-i bai ca avem Mos organizat la noi la serv si il pozam atunci.

 

Ieri am adus acasa un catalog de la un magazin de jucarii, i l-am dat lui Victor sa-l studieze. Si-a luat treaba f serios, mai sa rateze aniversarea unei colege ca nu se dadea plecat de langa revista. M-a amuzat teribil ca facea cruciulite pe o foaie alba pt jucariile care nu-l interesau si puncte pt cele care-i placeau si normal ca nu aveai cum face legatura intre foaie si revista [:D].

 

Prettysunshine, bafta cu analizele si sarcina usoara in continuare.

 

Lucica, felicitari pentru job, sa fie intr-un ceas bun.

 

Miha, La Multi Ani!

 

Ce ziceti fetelor de o intalnire la Woluve Shoping pe 14 decembrie, cafea/lunch? Vreti, puteti?

Astept raspunsuri.

 

Pupici, duminica placuta in continuare,

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[pup] Bravo MIRIK ,le-ai pus pe toate la punct [:D] .Chear ma gandeam de ce sunt singura care mai scrie pe aici [:D].Eu cred ca am sa ies la o plimbare....chear daca e frig afara dar e soare.Va [pup] si va doresc la toate o dupa ameaza cat mai placuta. ALINA [gravired]30+ cu [fetita]ALESSIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaa!!Bai cand va puneti pe scris nu mai tine omu` pasu` cu voi[:D]

Multumim frumos pt gandurile bune si sa dea Domnu` sa fie fie bine!Alex o sa fie operat pe 14 decembrie,deci Anto eu nu pot veni la intalneala daca ramane in ziua aceea.Pana atunci avem de facut analize,trebuie sa ne vedem cu anestezistu` si nu in ultimul rand trebuie sa avem mare grija sa nu racim...

Mirik,pt vineri ramane valabil!

Rorutz dragut,felicitari pt bebelina,sarcina usoara in continuare si un pupic gras pe burtik de la noi!

Prettysunshine felicitari si tie pt baietel si sa fie intr-un ceas bun!Tinem pumnii ca analizele sa iasa bine si sa scapi de griji!

Luci,ma bucur pt tine si multa bafta iti doresc!

Gata fete va las ca am o gramada de treaba[:D]Plec la shopping![olala]

 

Aaaa,si mai am o veste buna...era vorba sa plecam(adeca sa ne mutam) in Jap in Ianuarie dar s-a amanat treaba;cel putin pana in august nu plecam nicaieri!Yuppyyy!

 

Mami de Alex(22.12.2002)si de Reina(18.08.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...