Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (45)


Recommended Posts

Buna fetele, Si eu pe fuga ca am avut o groaza de treaba astazi. URSULICA, tin pumnii sa fie bebe, ai mai facut test? BRANDUSA, ma bucur ca e ok operatia, bine ca nu e ceva mai complicat, lasa ca se prinde ea de tot. Refacere rapida iti doresc si multa sanatate mamei tale. [flo] MONI si ANA, superbe fetite aveti, niste frumuseti. [olala] Iar Tudorel e un dulce, mi-au placut mult si pozele in care e la Ana in brate.[olala] MIRA, am admirat pozele de la botez, sunt superbe.[olala] ALI, eu l-am alaptat pe Mark pana la 10 luni cand s-a intarcat singur in ziua in care a invatat sa mearga. CM mi-a venit cu mult dupa, cam la un an si jumatate dupa nastere, dar nu era regulat, regulat a devenit cam la vreo doi ani aprox. dupa nastere. Legume crude mananca si al meu, adica rosii, salata, castraveti, ardei. Patrunjel nu mananca decat in mancare, la fel marar si leustean. CRISTINA, bravo lui Razvan ca invata literele si felicitari si tie si lui pentru toate progresele facute, esti o mamica minunata.[flo] FLORI, tin pumnii sa ramai gravi si sa ii mai faci un fratior/surioara lui David. DENISA, cand iti vin copilasii acasa? Cred ca abia ii astepti.[:)] INGRID, sanatate multa sotului. LILI, imi pare tare rau pentru dintisorii lui Nicolas, sper ca cei definitivi sa nu aiba probleme, ce a zis dentistul? Sa stii ca ai dreptate la faza cu mostenirea genetica, si eu am dintii tare prosti si sper sa nu mosteneasca si al meu de la mine. In rest, noi suntem bine, eu cu o durere crunta de amigdale, sper sa nu ajung iar la antibiotic.[bang] Mi se termina si scurta perioada de vacanta in care nu am studiat nimic si iar trebuie sa ma apuc in cateva zile, deci daca nu apar foarte des, stiti voi de ce.[bang][q] [pup], ma duc in pat, ca deja e trecut de miezul noptii. Noapte buna.[pup] Lost in different projects...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata. Desi ne culcam dupa 12 noaptea (eu si razvan), de cateva dimineti la 7.30 se trezeste, ceea ce nu-i chiar rau, am timp pt. mai multe treburi pe aici. Asa ca iata-ma din nou la computer. Am vazut pozele de la vizita Clarei, foarte frumoase fetele si active. Diana la meci in nocturna? Foarte fain. Bee, refacere rapida, ma ia cu friguri cand povestesti de gaurile alea [q]... nu pui ceva Baneocin pudra sau unguent? stiu ca la Polizu asa ne faceau cand mergeam la toaletarea operatiei. Petru tot activ noaptea? Pisoi, multumim. Spor la invatat [flo]. Sa vezi ce nebunie este in parculetul asta de la McDonalds, de la biserica, il refac, va fi fff frumos, deja noaptea este luminat foate bine, il paveaza, au desfiintat boschetii... va fi super. Mai bine iei antibiotic, sa nu ajungi la alte chestii gen febra, si-i dai si lui Mark virus/bacterii [bang]. Ursulina, sper sa fie cum iti doresti, esti o norocoasa. Denisa, mai este putin si-ti vin odoarele acasa, stiu ca nu mai ai rabdare. Razvan nu mananca nicio leguma cruda [bang]. Si nici fructe. Gata, pauza de forum, merg la bucatarie, pun la foc o ciorba de curcan si mai vad eu ce fac. N-am mai facut ciorbe de vreo 2 luni, noi mancam super sanatos [:D]: salate, salate, salate... un gratar de pui, un snitel ocazional...
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Anda, sanatate! SI spor la invatat! Ufff sper sa te adaptezi rapid dupa mini vacanta! Radu a fost in concediu cu noi acasa o saptamana, timp in care: pus aplice, pus galerii, pus raft biblioteca, polite, gatit (sub atenta mea indrmare si supraveghere [:D]), copii, deci nu a stat deloc. SI cand a ajuns luni la serviciu, am crezut ca e bolnav! Si de fapt era oarecum depresiv post concediu (asta in conditiile in care face treburi care-i plac la serviciu si are oarece satisfactii). Felicitari pt sotzul tau care nu mai fumeaza! SI eu il sacai la cap pe al meu, doar doar. Practic fumeaza fructele copiilor! Io nu le-am mai luat o banana sau un gref (fructele lui Razvi) sau o piersica (ce-i place Anei), dar el fumeaza. [bang] E si stresat e drept. Astery si noi mancam sanatos: multa paine (eu mai ales). M-am satrat de rosiile ecologice din curte si le-am facut pe toate bulion. Idem, ardeii i-am facut pasta, vinetele la congelator......Asteptam gogosarii sa facem zacusca (dar pe astia nu-i avem in curte). In cativa ani vom avea si fructe....Momentan am avut caise si mere de la cealalta casa a parintilor mei. SI ceva zmeura cat sa pape copiii. Mi-am pus spirt + baneocin. Dar e clar mai bine dupa ce mi-a scos firele. Aseara am fost la plimbare cu copiii pana la padure! Inclusiv cu cel mic in carucior. Si Razvi s-a lipit de mine, m-a tinut de mana. [olala] E asa o veme placuta! Cald ziua, racoare noaptea. Macar sa mai tzina, nu mi-e dor de toamna si iarna! [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitasem, Anda felicitari lui George pt. renuntarea la tutun. E o mare chestie, bravo. Bee, cand povestesti de plimbari la padure... o minunatie, nu altceva. Ce mai vrei? Ai 3 copii minunati [olala], casa voastra, natura la fereastra... sanatate sa fie. Imi pare rau de mama ta. Ce medicamente ia? Eu am o sacosa de medicamnete de inima/tensiune si vreau sa le donez cuiva care are nevoie + picaturi pt. ochi pt. glaucom etc... Daca stiti pe cineva... Sotul tau inteleg ca ar mai fi vrut acasa, cu voi, si nu la munca? Asta da depresie. Am pus si eu la conge 30 kg vinete coapte, vreo 7-8 ardei kapia copti (aica ce ramane dupa copt, cateva pungute [:D]). Mie intotdeauna mi se pare ca astea nu-mi ajung. AM pus-o pe maica-mea la treaba, sa coaca, am pedepsit-o mai corect spus [bang], mi-a facut o faza greu e imaginat sapt. trecuta [bang]... astfel ca tin relatia numai pur dpdv practic, daca tot nu face nimic altceva pt. noi. Ciorbita mea e gata, copilul hranit, am de calcat niste camasi ale sotului (ziua si camasa [alcool]), azi nema iesit afara, ca nu mai am puteri si oricum este foarte cald. Stam in casa la umbra si racoare.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery, harnica nu gluma! Bine ca te ajuta mama ta macar la copt pt iarna. Si in ton cu punga ta de medicamente de inima, eu am de dat 5 catelusi pui de labrador retriver (3 crem si 2 negrii). Daca stiti pe cineva care vrea sa ia un pui........gratis evident. Moni, mi-am amintit de intrebarea ta cu Tudor, cand ma "dushuia" si pe mine Petru azi. Cred ca nu-i nimic de facut decat sa te obisnuiesti cu ideea. Ai mei au bunul obicei de a uda fleashca hainele dupa ce abia i-am schimbat. Am crezut o vreme ca era de vina pozitia obiectului in scutec. Dar se pare ca oricum se uda si cu cat papa mai bine, cu atat uda mai cu spor! Deci e motiv de bucurie! Tu zici ca-l tzii pe Tudor in salopete subtiri? PAi al meu e un friguros si jumatate! Bine ca are un singur body cu maneca scurta. Ii place cald, cald, invelit, infofolit. Ca toamna: body+ pantalon cu botoshel sau body + salopeta subtire. Eu am o alta dilema: decalotam sau nu decalotam? Tie ce ti-a spus pediatra? ca eu nu am ajuns la ea si inca nici nu am chemat-o acasa. La Razvi ff putin parca i-a desprins pielicica in maternitate. Dar acum m-am uitat eu si pare mai complexa problema (adica mai lipita) si nu prea-mi vine sa insist. [pup] fetele. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,am ajuns si eu la cafea. URSULINA [pup] imi pare rau,stiu cum e ... hai ca in fiecare luna ai o sansa [pk] BRANDUSA pai mie mi-a insirat pediatra toate alea, inclusiv ca pe la 2 luni trebuie mers la neurolog ("desi la scor apgar 10 nu prea e cazul" - a precizat tot ea) si la eco pentru luxatie de sold - asta obligatoriu. Dar de decalotat n-a amintit nimic si nici mie nu mi-a trecut prin cap sa o intreb.Nici nu prea stiu cu ce se papa treaba respectiva ... Poate data viitoare cand vine o intreb. Voi ce nr la pampersi aveti? Ca eu am luat primele doua pachete nr.1 de la 2 la 5 kg,dar acum am comandat de la 3 la 6 kg ca mi se par cam mici.De vreo doua ori a si iesit kk afara prin spate-sus. Astery vai de mine ,nu prea mancati ciorbe/supe? Noi am muri instant fara ele !!! Rezist o zi maxim doua daca e cazul,dar tare greu.Si daca am ciorba nici nu imi mai trebuie felul doi la o adica. ANDA [pup] sa iti treaca gatul si spor la invatat! Nu ai mai pus in album poze cu Mark de prin iunie [q] DENISA come stai? Nu ne-ai zis ce mai discutasi cu Emma. Vad ca vorbiti de pus pentru iarna.Io-s pe dinafara,noroc cu mami. Noi am avut o noapte obisnuita,papa pe la 12,trezit la 4,30 si dat iar papa,numai ca de data asta de la 5,30 incolo a tot mieunat Tudor ,nu Diana,careia i-am astupat gurita cu un bibe cu lapte.Cred ca il cam durea burtica.Totusi cu car cu mar ,ne-am ridicat din pat toata trupa pe la vreo 10,30 - ca urcase si Diana in patul mare,era cu un ochi la desene si cu gura si mainile pe Tudor.Dar se pare ca ii place dumnealui sa o asculte boscorodind pe sorella! DENISA ca tot ziceai ca apare gelozia,azi a aparut o urma.Cum nu tacea,l-am pus in carucior si incercam sa ii dau suzeta si sa il plimb un pic ca sa adoarma.Dar voia neaparat Diana sa faca asta si cum nu se linistea,n-am mai lasat-o si l-am luat in brate.Atunci de ciuda ca n-o mai las pe ea in actiune, mi-a tras un "tu nu esti mamica lui,esti a mea" [:-@] Pana la urma si-a revenit ca l-am schimbat si am rugat-o sa ma ajute [8D],ea a adus pampersul,servetelele etc. si a dus la gunoi punga cu pampersul murdar ... Ei ii place la nebunie mai ales sa ii bage suzeta in gurita.Dar toata ziua merge si se spala pe maini cu sapun inainte de a actiona . Ba chiar i-a dat indicatii si Clarei ieri in privinta asta [:D] Acum e dusa la mami pana mai spre seara.N-am mai iesit azi ca e iar canicula si ne-am trezit prea tarziu.Iesim diseara,daca nu intervine ceva.Am de mers si la dentist,dar nu stiu inca ora ... Atat as avea de lucru,dar mi se inchid ochii - chit ca am baut cafeaua ! Merg sa ma intind un pic pana doarme Tudor.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DONEZ urgent: DIOVAN 80 mg - 1 cutie 28 tablete exp. 06.2010 BLOXAN 100mg - 1 cutie 30 tablete exp. 07.2012 CRESTOR 10 mg - 2 cutii (28 tablete la cutie) exp. 08.2010 XALATAN picaturi oftalmice 0,005% latanoprost - 5 flacoane (4 flacoane expira 01.2010, 1 flacon exp. 10.2009). Medicamentele sunt pentru adulti. Am pus anuntul si la umanitare, daca cineva de aici doreste, pt. parinti sau bunici, cu placere. Au fost mai multe, dar verificand... multe au expirat si8 le-am aruncat. Citesc si revin, trebuie sa apara la lectie. De saptamana viitoare - 2 saptamani vacanta, urraaaa! Ursulina [pup], imi pare rau. Si eu stiu cum este. Dar, vorba Monicai, in fiecare luna mai avemj o sansa. Tot ce putem spera este sa nu se termine rezerva ovariana... si sa se intample odata sa vina bb. Denisa cred ca inca doarme, sau vb pe webcam cu copiii.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Azi o sa scriu pe bucati, ca am ramas cu fata acasa, am avut si de facut mancare (n-am avut atata minte sa-i zic ieri seara sotului sa faca) si am stat doar o ora afara, din pacate. E foarte cald aici, iti fierb creierii, dupa-masa e mai bine ca mergem in parc. Fiica-mea a primit cadou un laptop de jucarie, asa de inutil mi se pare, plus ca e complicat al naibii (pt varsta ei). La matematica are cam asa: care e mai mare (mic sau egal) 8 sau 13 plus semnele aferente, > < =; la romana e mai ok, are cuvinte si lipsesc litere, ea completeaza, bine ca se descurca. Si tot felul de exercitii...o sa-i fie bun la scoala, iar atunci o sa-l arunce, ca e mai fain laptopul lui mami... Ali, tu parca intrebai cine mananca legume sau fructe. Legume crude, doar rosii suporta Diana, castravetii doar murati. Altceva crud nu servim. La categoria legume. Fructe, aici e campioana. Baga zilnic, ori cu biscuiti ori fara. De toate. Ce nu vrea deloc, nuci, alune, seminte.. Cu CM-ul,hm e mai complicat aici. Mi se pare mult, dar daca au mai fost fete in situatia asta, parca Bee, nu?, n-o fi foc. Un control nu ti-ar strica totusi. Zic si eu.[pup] Bee, sanatate mamei tale. Nu mai vreau sa ma gandesc la soacra-mea, munca multa si oboseala si boala si-au spus cuvantul. Ai grija de mami tau, n-o lasa sa se oboseasca. Eh, o zi-doua daca va ajuta, nu e foc, doar sa nu exagereze. Pana atunci te ajuta sotul. Frumos din partea lui. Lasa-l cu fumatul, o sa renunte la un moment dat. Sa sti ca nu pare ca avem economie foarte mare, zau asa. Asta pt ca banii se cheltuiesc acum pe altele, mancare, haine etc. Ce fain de voi cu plimbarile la padure. Vezi, a meritat sa te muti din Bucuresti. Astery, harnica foc madam[pk]. Pai eu am facut o ciorba azi si parca am obosit cat pentru 10 ore de gatit. Poate voua va place sa faceti una-alta prin bucatarie, eu il vad pe al meu sotz care trepideaza cand intra aici si se apuca de mancare. Nu ii dai deloc fructe la Razvi? Nici mascate in ceva, in cereale de pilda? Moni, o sa ai o microbista in fetitza ta. Da, da. N-o sa fie Ghita atat de pasionat ca ea. O s-o trimit si eu pe Diana, numai sa se joace la ore rezon, ca ea la 22 deja e in pat si cu putin noroc, doarme. Ma bucur ca v-a placut vizita Anamariei, si mie, o indragesc foarte, asa o persoana calma si calda mai ales..[olala] O sa ma benoclez si la poze, doar sa culc fata. Lili, chiar am mai scris despre vecinutul meu, cel ars [q], dintii de sus si cei de jos sunt mancati pana la radacina, acum au inceput sa-l doara maselele si l-a dus la dentist. Vai saracutul...medicii zic ca de la soc s-a produs necazul cu dintisorii, dar poate e si genetic? Si nepoata-mea a avut fix la fel, apoi i-au cazut si ce dantura superba are acum, la 15 ani, nu-ti vine sa crezi. Toti spuneau ca va avea dinti urati, ca se uitau dupa cei din copilarie, nu-i o regula. Macar sa nu-l doara, pana la dintii definitivi. Mira, am vazut cateva poze cu copiii tai la botez, superbe![olala] Azi, continuarea. Cum le-ai aranjat camerele la copii? Fetele au paturi suprapuse? Sunt curioasa, nu mai tin minte cum erau aranjate. Anda, s-a si insanatosit sotul, ieri transpira, nu era ok si l-am provocat la o partida de.....azi e ca nou-nascut. Poate o iei in calcul..[:D], ma gandesc ca endorfinele alea si-au facut efectul, mai stii? Oricum, lasand gluma la o parte, iti urez sanatate si sa iei Strepsils pentru gat, e foarte bun. Si Nurofen.[pup] Gata, am de scos rufe si de culcat un copil. Pe deseara. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ursulina, sorry..[q] Asa de rau imi pare, of.. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...