Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (45)


Recommended Posts

De la pozele Andei sa scoateti "garduletul". Noi poze aici: http://www.dropshots.com/asteryaro4#date/2009-08-24/11:15:58
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hop si eu... pe fuga. Am avut muuult de citit.... nu stiu cate imi mai aduc aminte sa raspund[bang]. URSU - imi pare rau ca nu ati reusit cu bb2... inca.[pup][flo] sa se prinda embrionul cat mai curand posibil. Eu ii pun cucul in chilotei lui Nicolas... in jos. Si cand era mic si il puneam in pampers... tot in jos ca daca l-as fi pus in sus i-ar fi iesit pipi din pampers si ar fi fost fleasca imediat.Nu cred ca asta conteaza cel mai mult.. sa se simta bine si copilul cu pozitia membrului. MONI - atentie sa nu se-aseze singura intr-o parte . Fara misto... o prietena de-a mea i-a lasat cucul copilului cum a vrut el sa se aseze... si saracul copil are cucul stramb spre dreapta daca nu ma insel. Nu credeam ca se poate intampla asa ceva pana n-am vazut. I-am atras atentia pana la urma... desi avea cam 1 an si ceva copilul si ea mi-a zis ca ce stie ea cum trebuie sa stea o putza... daca ea n-a avut[bang].Oricum dupa ce i-am atras atentia... nu inseamna ca era mai grijulie... si i-am mai zis de cateva ori[:D]... si-mi zice... a, pai uit. [alcool]In fine... fiecare face ce vrea cu copilul lui... dar cand o creste bietul baiat o s-o injure pe maica-sa, nah. INGRID- stii cumva cum s-a intamplat cand i-au cazut dintisorii nepoatei tale? I-ai impins cei difinitivi cumva sau a ajuns la stomatolog sa-i scoata? Si mie mi-au zis ca dantura de lapte nu influenteaza pe cea definitiva. Unii medici sunt de parere ca trebuiesc scosi dintii acestia cu probleme iar altii nu... ca daca i-as scoate cei definitivi ar iesi cam pe unde vor ei si pot ocupa un spatiu care nu este al lor si-asa ca e bine ca fiecare dinte sa iasa in locul sau... ma roog sper ca n-am fost f. incoerenta si s-a inteles ce-am balmajit aici[alcool]. ASTERY - moamaaa dar cat ai muncit cu leguminoasele alea. Si pe mine m-a ajutat mama cu vinetele mai avem ardeii copti si sa facem zacusca mai tarziu putin.. sa apara gogosarii. Marfa ca Razvanel a devenit f afectuos. Si-al meu e un maxim lipicios , pupacios si sensibilicos. Acum 2 nopti a venit pe la 3 noaptea in camera la noi m-a pupat si-apoi a plecat inapoi in camera lui la culcare[olala]. Imi venea sa-l mananc... dar mi-era frica sa deschid ochii sa nu m-apuce simptomele de alergie in puterea noptii si sa-mi fuga si somnul pentru o ora-doua cum mi se intampla in aceasta perioada. Sper ca si bb2 sa fie la fel de iubaret... defapt cred ca n-ar avea cum altfel ca eu sunt f.[pup] cu bebeii mei.[olala] Si mie imi pare rau acum ca i-am pus 2 nume lui Nicolas dar al 2-lea i l-am pus din 2 motive. 1. m-am gandit ca Nicolas e mai ciudat... dupa aceea am descoperit ca e f la moda[bang]. 2. Al doilea nume m-am gandit sa-l fac fericit si pe nash... ca-i numele lui. Oricum pe nash il doare in cot de fin.... in fine[bang]. Pt al doilea bebe ma gandesc sa-i pun tot 2 nume sa nu se simta in inferioritate fata de frate-su[:D]... sa-mi reproseze ca nu i-am pus si lui 2 nume. Ce nume.... big dilema. Despre nash...nu mai imi pun problema ca nici nu stiu pe cine o sa pun[:D]... imi pare rau ca nu-mi pot boteza copii singura[bang]... ca eu am o bafta mareata de nashi in viata asta. Menirea mea e sa fiu eu nasha...se pare d-asta am 4 finutzi botezati si niciunul nu si-a pus numele la copii de la noi nasii desi fiecare are cate 2 nume[:D]. BEE- ma bucur ca esti bine cu operatia. Eu ma stergeam cu Betadine si imi dadeam cu unguent de galbenele dupa care puneam o compresa sterila.Sanatate multa mamei tale si totusi bine ca sunteti impreuna si o mai poti menaja cand simti ca depaseste limita. Misto depresie la Radu[:D]... sa vrea sa fie cu familia[pk]. [pk][pup]la pici! DENISA, ANDA - lasati socrii in pace ca daca nu va plac vi-l dau pe-al meu la schimb[:D].Cand i-a spus Robert ca sunt insarcinata i-a zis sa vina cu flori. A doua zi a aparut omul cu un trandafir ambalat.... m-am gandit ca s-a lovit la cap[bang] ca nici de ziua mea nu a venit vreodata cu vreo floare sau ceva... II zic... n-ati avut ce face v-ati luat dupa Robert la care el mi-a raspuns "chiar asa ma si gandeam, fi-miu o reguleaza pe nora-mea si eu trebuie sa-i aduc flori"[bang]... Va dati seama ca el s-a crezut interesant ca a facut o gluma... (decand e vaduv e mare danddy si porcos la vorbe). Mie imi venea sa-i rup trandafirul ala in cap de draci[bang]. Asa ca.... restul nici nu va mai spun cat comenteaza ca nu-l cresc bine pe Nicolas, se intereseaza cati bani o sa iau eu dupa ce nasc, daca sunt angajata pe firma lui Robert (eu am stat acasa tot timpul) plus comentariul ca "ce ne trebuia al doilea copil"; niciodata nu ma intreaba cum ma simt sau chestii legate de copil. Ii este frica sa nu-l punem sa aiba grija de Nicolas sau ma roog. In fine ,.. acum ca mama e singura nici nu mai am nevoie de el ca oricum cand apelam la el pana nu-mi scotea ochii sau pana nu intarzia el... nu se putea. Uff... nah ca m-am racorit si eu[:D]. Acum macar scap de el 2 sapt. ca pleaca in Grecia cu clica lui de prieteni cu vocabular colorat[bang].... cand era cu soacra-mea nu plecau nici pana la munte sau la mare... dar deh. Scuze ca am luat-o pe miriste si ca m-am intins ca placinta. DESPRE GRADI - eu i-am facut lui Nicolas Prevenarul in iunie iar sapt viitoare merg sa ii fac Havrix-ul pt hepatita B. In plus analizele necesare pt gradi si sa vad daca mai bagam Singulair sau altceva pt imunitate. Voi ati facut ceva vaccinuri? LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/id_lili/album?.dir=/cbabscd"]PASTE 2007[/URL] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/id_lili/album?.dir=/4ec1scd"]IARNA 2006[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONICOOO - unde tinusi bre bebeloiul ala ca burta ioc. Esti suoer tare [8D]. Eu nici cand sunt in forma buna cu kg nu am asa abdomen(am conformatia cu burta[bang]oricat sport as face) . Arati fff bine[pk]. Fetele sunt niste dulci si bebeloiul iar Ana este o finutza[flo]. MIRA - superbe pozele de la botez si peisajul super marfa. Seline este cea mai dulce dintre copilasii tai care sunt cu totii niste frumosi,finuti si delicati. ASTERY - de Razvanel am mai zis... e un scump si un zambaret . Iii place sa pozeze. ANDA - eu nu reusesc ca "vaz" nimic[bang]. Am uitat... deci si tu esti in asteptarea unui spermatozoid fecundacios[:D]. Sa fie cu noroc[pup] LILIANA si[copil] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/id_lili/album?.dir=/cbabscd"]PASTE 2007[/URL] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/id_lili/album?.dir=/4ec1scd"]IARNA 2006[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara doamnelor, Moni da mai, tot cu ceapa si usturoi[:D]...dar cateodata io cred ca e si pre mult[:D] si cum ce e mult strica...sa mai ia si o pauza[:D] Ingrid [:D] ce tare esti!!! ce le-am facut?[:-)))] nimic...Iarina a poftit prima data acum vreo 2 ani jumate cand era la mami , cum ea facea mancare si printesa era atenta la tot ce misca s-a intins la ceapa sa pape, mami i-a dat , ei i-a placut [:D]si de atunci papa ceapa, apoi i-am mai dat si cate un graunte de usturoi de gust si am observa ca ii place si usturoiul[:D]...si acum frate-so baga si el dupa sora-sa doar ca lui ii place mai mult usturoiul decat ceapa, la Iarina daca ar fi sa spun ce ii place mai mult ar fi ceapa...deci fiecare cu ce ii place...bine inteles ca nu mananca in cantitati mari dar cate o jumatate de ceapa potrivita baga amandoi cand se pun ...la usturoi numai cate un bob le dau odata [:D] Ursulino si Iarina mai fura si cartof crud dar mai rar[:D]...despre asezarea putoiului in pampers , io nu o asez nici cum, la inceput i-o ridicam in sus dar nu sta ca se aseaza cum vrea ea in pampers asa ca nu are rost.[:D]...de ce intrebai? te gandesti ca bebe 2 o sa fie baiat?[:D]...spor la treaba...sau il trimit pe Mitica? [:-)))](sper sa nu te superi[pup]) Anda frumos flacaul si ce frumosi ochisori negrii are[pup] Liliana[pup] lasa ca asa sunt socrii... [pup] la toata lumea si o noapte linistita. Ali[mamica] de [copil] IARINA (16.02.2006) si [bibe]IANIS (04.04.2008) [url="http://www.dropshots.com/iari_ianis"]Comorile lu' mama[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am reusit sa intru ei eu, la ore tarzii. CRISTINA, merci frumos[pup], asa e, fara gardulet. Link-ul bun este: http://picasaweb.google.fr/Pisoiasmic/Aout082009 LILI[pup], vai ce socru penibil ai[alcool], asta chiar ca e cel mai rau, ce tampenii poate scoate din el[:-@]. Mareeeee panarama, serios.[bang] Super ca e Nicolas asa iubitor, si al nostru la fel este, dar si eu ca si tine, toate ziua il pup, si in general amandoi il pupam si ii spunem mereu cat de mult il iubim. [:)] Cat despre doua nume, si noi am fi vrut unul singur, dar al doilea nume l-am pus in amintirea nasului nostru de cununie care a murit cand eram eu gravi, tare rau mi-a parut, era un om extraordinar.[flo] Iar de nasi, no comment, am ales si eu pana am cules nasii lui Mark. Nu mai sunt impreuna, nasul nu se mai intereseaza deloc, iar nasa nici macar un telefon nu da de ziua lui, sau macar un e-mail sa trimita.[bang] Sper sa fiu mai atenta la al doilea copil cand ii aleg nasii.[alcool] Cat despre spermatozoidul ala, da, voi fi in curand in asteptare, ma rog, eu nu cred ca e momentul acum dar in fine, nu am cu cine sa ma inteleg, am un pisalog de sot de dau de la mine numai sa taca odata.[:-@] In plus, s-a lasat de fumat, asa ca... ALI, multumim frumos pentru aprecieri.[pup] Trimite-l pe Mitica la noi, sa scapam odata de grija[:-)))], nu ma deranjeaza sa mai am un baietel.[:D] Pe cuvant daca mai stiu ce voiam sa zic, ma duc la culcare, ca mi-oi aminti eu maine. Aaaa, de putulica si de asezat, ca intreba URSULICA. In jos in general o asezam, ca sa nu iasa pipi din pampers. Acum asta mic se imbraca singur, deci nu stiu exact cum e acum[:)] [pup], noapte buna. Lost in different projects...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La noi tot asa,Diana e cu febra,urca ,coboara,iar urca ... asa ca azi la 10 fuge mami cu ea pana la pediatra.Probabil niscaiva rosu in gat,desi noi nu prea vedem ... Tudor a fost cam agatzat de tzatza aseara,vad ca o zi e asa ,una exemplar de cuminte ... Da' oricum deja e smecher foc,cam vrea in bratze.In patutzul lui sta doar noaptea dupa ce e adormit tun,sau ziua daca stai prin preajma si vorbesti cu el sau macar e agitatie in zona,altfel nici poveste.Dealtfel si Diana cam in carucior si-a facut veacul cu exceptia noptilor ... Acum l-am plantat iar in fatza usii deschise de la balcon,acolo ii place - lumina,aer fresh si ... zgomot cat cuprinde [:-@] Diana se uita la desene si eu pap [pofta] LILI mersi de complimente dar pe bune ca n-am niciun merit,asa mi-e conformatia abdomen extra-plat.Acum mai am ceva burtica si ceva sunci in jurul taliei (diametru am cu 10 cm in plus decat aveam),dar probabil dispar si astea curand ca si la Diana. De nu mi-ar disparea insa din [indecent] ... [:D] Da' parca vad [bang] Mersi de atentionarea cu putza,o sa incerc sa imi amintesc [:D] ALI buna idee,ar trebui si eu sa gatesc mai des in prezenta Dianei,asa poate ar mai gusta din una alta.Ca tare prost a mai mancat mai ales in ultima saptamana [bang] ANDA ,ASTERY am vazut si eu pozele cu feciorii.Lui Razvan clar ii ii place sa pozeze,vad ca si el face mutritze ca Diana [:D] Mark e la fel de scump ca intotdeauna si in sfarsit il mai vede omu' si pe George [pk] Merg ca zbiara ficioru' ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Anda, superb puiul vostru in poze, fotogenic [olala]... iar rosu ii vine minunat. Am sa pun candva niste poze cu orasul nostru, daca vrei, ti-o fi dor, poate? Liliana, deci socrul tau abia acum a descoperit viata... pacat sa nu te poti baza pe el, cat despre faza cu trandafirul si comentariul de dupa... ridicol. Sa stii ca pe Razvan il prin greu cu fata in poze, n-as spune chiar ca-i place sa pozeze. Moni, deci iti place mai mult palaria albastra. Hai mai, ca eu mor de aia portocalie cu flori, imi place tare mult. Radeati de prosteala lui din poze. A invatat mai demult expresiile faciale si cum sa le imite, si din cand in cand facem recapitulari, de unde dam in prosteala, ras si comedie, este foarte distractiv. Sanatate multa Dianei, oare ce-o avea??? Ursulina, in 2005 am facut si eu monitorizari ale ovulatiei, si acum stiu perfect cand se intampla chestia, la fel ma doare, uneori abia pot merge, culmea ca doar pe stanga se intampla, dreapta (trompa) e fie puturoasa, fie inactiva, fie eu sunt nesimtita [:D]. Sper sa fie luna viitoare cu noroc. Cat despre treaba programata... eu cred in ea, stiu ca stresul dauneaza, dar programarea este necesara. Tinem pumnii sa iasa "baieteii" la numar bine luni. Stii, 2-3 zile fara sex, bere (alcool in general) si medicamente (dar nu-i cazul la voi). Cum se tine putulica de baietel in pampers? Eu degeaba o puneam in sus, ca tot in jos ajungea, asa ca am renuntat, cand Razvan avea vreo 7-8 luni. Acum in chilotel am grija sa stea in sus, cat depinde de mine, normal. Azi noapte am facut o criza de astm, si pana nu mi-am pufat Ventolin - nu m-am linistit. De la caldura, cred, imediat am dat drumul la AC, si m-am linistit. Culmea, n-am mai avut crize de foarte multi ani. Azi avem pure cu carnaciori de Plescoi la tigaie, meniu de placere (a mea) abia l-am convins pe viorel, el fiind adeptul salatelor, dar mai facem si exceptii, nu? Sunt p'aci.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTERY [pofta] ce bine suna meniul ala! Nu l-as da pe enspe mii de salate.Adica de fapt langa el (sau langa alt menu de genul asta) noi papam si salata sau acrituri (iarna) Acum vara cel mai mult fac salata de rosii + castraveti + ceapa + ardei.Primavara mai mult salata verde [pofta] Eu mai imi fac si salata tzatziki (aia cu castraveti,usturoi si amantana) , sau din ridichi primavara si toamna (atunci din ridichi negre). Dar salate d-alea "moderne" nu imi fac in veci ... Am comandat odata una cand eram la birou in loc de meniu clasic si dupa o ora crapam de foame [bang] Si a costat fix ca un meniu de felul 1 + felul 2 [bang] De palaria portocalie cu flori ... imi tot vine sa rad cand il vad cu ea. E mortal,dar io nu cred ca as iesi asa cu el,stii ca eu am simtul ridicolului cam dezvoltat.Dar tie iti place si sa il echipezi in roz,asa ca o palarie de fete in plus ce mai conteaza,nu? [:D] Mi-ai dat acum o idee suuuper de joaca cu expresiile faciale! Sunt curioasa daca Diana le stie si le poate reproduce.Si ce nu stie cam trebuie sa o invat.Ar fi mare distractie precis.Am vazut la subiectul ala ca intreba cineva de imagini cu asa ceva,nu stii au pus vreun link care sa ma ajute? Ca am citit pe fuga atunci,nu mai retin.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI ce socru catastrofa ai [bang][:D] Iar la nasi si la mine e cam la fel,adica nasii care m-au botezat pe mine,nu i-am mai vazut la fatza de ani de zile,sunt in Germania si vin rar,dar nici cand erau in Ro nu ne cautau,mergeam noi asa odata pe an la ei ... Aveau o droaie de fini cred. Nasii de cununie si ai Dianei sunt divortati deja si doar cu nasa mai tinem legatura,pe ea o punem si la Tudor.Nasu' .. mai vorbim cand ne intalnim intamplator prin oras si ne mai uram la telefon la onomastici,in rest pauza. la dinti io zic sa nu iti faci probleme ca nu e legatura intre cei de lapte si cei definitivi.Eu am avut dinti de lapte perfecti si frumosi si dupa ... [bang] Carii peste carii,a mai crescut si stramb unul in partea de sus ,asta e.Eu am citit teoria aia care cred ca s-a aplicat si la mine: ca oi fi mostenit un maxilar mai mic si dinti mai mari si n-au avut loc [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, eu am salvat: [url="http://www.visualaidsforlearning.com/emotions-learning.htm"]asta[/url]
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...