Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (45)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Nici nu mai stiu daca am scris sau nu ieri! De apucat m-am apucat. Ingrid, superb arata living-ul tau insorit! Si fetele sint tare dragutze. Moni, cu alimentarea, eu de data asta nu tzin nici un fel de regim. Mananc ce am in casa. O sa am parte de colici, sigur! Ana a avut colici infioratoare orice am mancat, iar Razvan colici moderate orice am mancat. Acum incerc o noua abordare, mananc ce am in frigider. In rest? Da, acelasi program horror, cu numar fff mic de ore dormite (nu mai spun de ore legate, ca e inutil).Asta noapte m-am culcat la 1, m-am trezit la 3, 4.30, 6.30. Timp in care bebele a supt cam 30 minute cu mine ridicata si in rest la orizontala. [bang] Greeeeu. La 8 i l-am pasat lui RAdu in ideea sa dorm si eu si la 9.30 m-a sculat ca-i e foame si nu stie ce sa faca cu el (la 8 il hranisem). Ce sa-i faca? Sa-i dea niste lapte praf sa ma odihnesc si eu! [bang][alcool] Si evident beau cafea, ca altfel ash muri de obo. Cat despre kg, pai in prima perioada evident pierzi cam 1 kg pe zi. Si eu am slabit nesperat. Evident nu ma compar la kg cu tine, dar orisicum, am pierdut mai mult decat cu Ana si Razvan. Practic acum am greutatea pe care o aveam cand avea Razvi 4 luni. Deci eram graaasa. Si acum sper sa pierd ceva alaptand si mancand ca inainte sa nasc. Dieta, mai incolo, sa-l vad pe asta mic pus pe directie. Ali, si la noi Ana e atat de imprastiata! Capul vesnic in nori,pluteste! E o combinatie intre mine si Radu: dezordonata ca mine si neatenta ca ta-su. Eu sunt haotica si dezordonata, dar in haosul meu gasesc orice si am eu o ordine proprie. Radu in schimb, cred ca e ffff ordonat, ca altfel si-ar pierde si capul pe undeva. E de groaza, mereu zice: "care mi-ati umblat cu cutare lucru?" Evident nimeni nu umbla cu nimic, de "frica" lui (e si coleric, se enerveaza cand nu gaseste, da vina pe oricine). Si se dovedeste ca pune ceva si uita une-l pune......carti, chei de la masina, tzigari, orice. [bang] Razvan in schimb e meticulos si ordonat ca Radu si atent la detalii ca mine. Si ai nostri se inteleg in general foarte bine. Razvan e umbra sora-si. Uneori am senzatia ca ai mei copii au aceeasi varsta (mai putin limbajul). Razvan face absolut orice face Ana (bine, nu puzzele, nu colorat- dar la mazgalit incearca si el). Nu merge nicaieri fara ea, uneori e chiar enervanta treaba asta. Se iubesc. Ana insa nu face pe profesoara, ci eventual pe directoarea: il manipuleaza, ii da indicatii, il fitileste (ii baga o idee in cap, fiindca Razvi se pricepe sa obtina ceva). Ai mei nu mananca fructe! Ana a mancat bine capsuni, caise, piersici. Poate daca apar prunele. Razvi numai banane si grefuri. Teolinda, ce spuneai despre dicutii legate de alaptat si pireuri? Offf, io si cu Moni, iar suntem in stadiul de alaptat. Din ce povesteai tu despre finutza voastra, nici nu mi s-a parut prea mofturoasa. Ai mei sunt muuult mai rau! Cred ca sunt eu mai ingaduitoare. Ori mananca ce au de mancat, ori nu mananca deloc. Cand le-o fi foame or manca. Razvan e dezastru cu mancarea: numai gatit condimentat: salata de vinete, paste cu sos, vinete impanate....[bang] Ce sa mai: sa fie cu usturoi, ceapa si piper! Anda, Ana mea e inca la bibe. Nu mai spun cat de jalnic arata! Nu i l-am schimbat, in ideea ca va renunta la el. L-am uitat pe la bunici, cu zilele, cu saptamanile si nu a pus gura pe lapte sub nici o forma! Acum mai renunta la laptele de dimineata ca a venit bebe mic si ea e mare. Ursoaico, sa-ti fie de bine cu inscrisul la facultate! Denisa, odihna placuta dupa ce terminati treaba la cabana! [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Moni, amandoi cu laptele? Asa, unul langa altul...cool[:)]. Eu dormeam fix 2 ore jumatate. Cealalta jumatate ma mulgeam si-i dadeam din biberon, ca nu vroia sa traga de la mine. Asa a mers o luna si putin. Eram zombie. Ma mir ca esti activa si mai scrii la comp. Cu slabitul..era de asteptat sa dai jos, nu ti se arata kg in plus, mai..ofof! Ai arderi bune. Bee, nu mai mananca deloc fructe ai tai? Ca eu asa am inteles. Dar de ce? Eu ii fac fructe cu biscuiti. Zilnic. Sau o banana, struguri...dar nu trece ziua fara ele. Bine ca trece fara lapte. [bang] N-am ce sa-i mai fac. Azi am incercat sa-i dau cu cana, a avut o expresie de scarba maxima. Parca era verde de Paris in cana. In fine. Traiasca branzeturile si iaurturile. Cu asta ne scoatem. Ii dai lapte praf lui Petre? Macar te mai odihnesti si tu. Eu zic ca asta micu' va fi unul linistit. Uite-asa am eu impresia. Foarte fain se joaca ai tai impreuna, "directoarea" si "elevul". Nici nu mai trebuie sa stai dupa ei. Bine, acum ca e Diana mare, nici eu nu mai stau dupa ea, ma scoate afara din camera...du-te, lasa-ma etc. Ehei..s-a schimbat directia vasului.[:D] Mira, superb Legolandul! Sa petreci o zi intreaga acolo si tot nu te-ai satura! Mi-au placut tunurile alea micute de apa..misto! Denisa, imi pare rau de Emma ca e bolnava. De la ce a vomitat? sa nu fie un virus! [bang] Pupici si sanatate![pup] Chiar i-am vazut pe amandoi in poze, ea tot mai frumoasa se face [olala], ce-o sa aiba tata-su de pazit... Lasa ca te anunt eu cand imi pun travertin, sa ai tu numa' rabdare un an![:D] (iti place intrebarea lui Ursu?[8D]) Ursu, am gresit eu, vroiam sa zic ca mesajul tau a sunat mai cu teama asa, teama sa ne anunti pe noi, nu teama sa faci facultatea. Ma miram de formulare. Eu sper sa-ti iasa cum vrei tu si sa nu faci efort mare in perioada asta.[pup] Gata, ma duc sa citesc, am luat o carte pt clubul cititoarelor, Vian, sa vaz cu ce se mananca. Diana studiaza o revista Winnie. Nu cred ca o mai culc azi, la 9 s-a trezit. Ieri mi-a pictat moartea. Si doi copaci. Si ceva apa. De ce moartea, nu stiu. Dar e aiurita rau, pe bune. Si cand deseneaza, nu te vede, nici daca stai langa ea. No, va las, am trancanit destul. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si io ca iar e liniste si pace.Tudor suspect de cuminte e azi,dar l-am pus sa doarma in carucior in camera asta unde e aer conditionat ,cred ca asta conteaza !!! A mai supt doar odata de la ora 10 incoace si s-a culcat la loc.Pe Diana de cum s-a intors am bagat-o direct in vana ca sa nu il trezeasca,chit ca a trebuit sa o las iar cu spuma de baie [baie] si dupa aia sa o masez cu uleiul de bebe - cu care nu il fac inca.Apropo BEE si GIOVA voi cu ce ii spalati? Ca eu nici la Diana nici acum nu am inaugurat in primele doua luni gelul Bubchen ci i-am spalat cu sapun Protex cum mi-au zis cele din maternitate.La Diana a fost super ok asa ,deci asa fac si acum.Si cu iritatia la fundulet stam mai bine,mai are putin dar nu se compara fata de cum arata [bang] Il dau cu o crema preparata la farmacie dupa reteta pediatrei noastre,ma distreaza ca i-a si dat numele ei cremei.Dar vad ca are efect [cool] Diana cu mancarea e cam tot asa ,vrea doar lapte sau iaurtel pe bibe , dar cu chiu cu vai mai colaboreaza.Ieri dupa-amiaza a mancat carne de pui si cartofi prajiti doar cand i-am zis ca n-o vor primi la gradi la grupa mijlocie ca e prea slaba [8D] Aseara in schimb a fost de coma [:D] Eu mancam cartofi cu carne si salata,ea a vrut budinca de vanilie.Si mancand din budinca tot gusta si de la mine (ca-i pofticioasa) ba un cartof,ba o bucata de carnita,ba o felie de castravete dar ... alternativ cu cate o lingurita budinca de vanilie [alcool][:D] Dimineata nu vrea absolut nimic in afara de lapte,dar cand e pe traseu cere sa i se cumpere diverse produse de patiserie (e Fornetti langa noi,plus la una din fabricile de paine au tot felul de bunatati bine mirositoare).Acum la amiaza iar a zis ca nu mananca,dar am trombonit-o sa stea macar cu mine la masa si sa guste din zmeura.Si eu mi-am pus supa de pui cu garteni (un fel de paste minuscule cilindrice). N-au trecut 3 minute ca voia si ea [:D] si chiar a mancat o farfurie de supa,dupa care am terminat impreuna farfurioara de zmeura si am mai terminat si o piersica ,asta mai mult eu.Deci la ea secretul e sa mananci alaturi de ea.Faza proasta e ca daca e cu taica-su acasa nu mananca mai deloc,ca asta nu mananca nimic toata ziua [bang] zici ca e nebun.Doar seara il mai apuca,sau daca pun masa pentru toti trei si trag de el ( a se citi il chem de 20 de ori sa vina la masa [cusca] ) Atunci iar mananca binisor Diana ca facem concurs,care e codasul,fruntasul ... Probabil cand o incepe gradinita iar o sa manance mai bine acolo,daca e la comun!
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

URSULINA uitasem ca a mai fost Raisa un pic la gradi cealalta ... INGRID [soc] iar picteaza Diana ta chestii stranii.I-ai citit probabil vreo poveste in care erau imagini cu dansa ? ca Diana mea nu cred ca are habar de asa ceva.Si nici nu vreau sa aiba momentan.Sa o fi vazut ce cu jale zicea ca ei nu-i place vrajitoarea rea - din filmul Vrajitorul din Oz ,era si o oratanieee [bang] Sper sa nu o viseze noaptea! Hopa ca se trezeste mister,fug sa il hranesc ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, ai mei nu prea mananca fructe! Acum vad ca au descoperit strugurii si ciugulesc. Offf si eu ash manca la fructe......Ai mei nu se joaca singuri, au nevoie de spectatori si participanti! Cat despre copil linishtit, cred ca Razvi va ramane cel mai calm. Cel mic e leutz, asha ca slabe shanse. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid te rog frumos sa nu te mai scuzi! Pt ca nu ai pt ce! Cand voi fi deranjata vreodata de vreun mesaj voi striga in gura mare! Era o oaza de frica in acel mesaj tocmai pt ca stiu ca urmeaza sa fiu gravi (daca nu sunt deja[:I]) si imi este sila sa stau sa vorbesc cu toti profii sa ma lase in pace, mai ales ca sunt cativa nesuferiti rau de tot. M-am apucat de fac. ca sa ma fac profesoara ... sa nu ma injurati (inca una[:D])... pt ca eu si prima fac. tot pt asta am facut-o numai ca nu s-au tinut de cuvant cei ce au spus ca vor scoate post de kinetoterapeuti la clasele I - IV, unde este chiar nevoie de noi, caci sunt multi copii cu mici probleme care pot fi corectate usor si la timp fara costuri suplimentare si stres pt parinti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem boboci in toamna cu Ana! Deci si la noi emotii. Ursoaico si poti termina mai repede facultatea daca iti echivalezi examenele? Cat te inteleg pe tine cu problemele la copii ignorate sau tratate superficial si prea tarziu. Si pe mine ma batea gandul sa dau anul asta titularizarea. Dar prea gravida fiind, ramane pentru la anul. Desi cand ma gandesc la bani......vor fi niste salarii minuscule muuulta vreme.[bang] Eu sper ca va fi rau o vreme si dupa aceea mai bine! Si mai am si 3 copii de crescut si poate si o afacere in curand, daca ne mai echilibram financiar. Si e clar ca de asa ceva numai eu ash avea timp, ca Radu e productiv pe moment si e pacat sa-si strice teraba. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Si eu un pic in fuga, caut ceva si sa dea naiba daca gasesc, asa ca va cer ajutorul poate stiti voi pe unde-s ascunse. Caut covorase din alea aquadraw(din alea care au carioci ce se umplu cu apa si colorezi covorasul care mai apoi se usuca si tot asa de la capat. Am vazut ca sunt si planse pe acelasi sistem dar nu prin siteurile romanesti. va pup Spor la alaptat fetelor daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA uite ca de Anutza uitam cu gradi [:I] Deci vrei profesoara? Si tu ca Ursulina? Poate pana terminati treaba or creste si salariile! DANIELA io habar nu am,poate daca ai stii cum se numesc ... Mersi de urare! INGRID la tine e lux acum [olala],poti citi in voie daca Diana se joaca singura ! La noi e tot ok,iar a papat Tudor,l-am schimbat si doarme tun.Diana doarme si ea.Am apucat sa ma mai pun la curent cu cititul presei,ca de 10 zile eram pe dinafara.Peste o ora cam trebuie sa apara matusa-mea in zona ,dar si mami,numai bine pe cand se scoala trupa [pk]. Merg sa sortez ceva haine prin dulap,pana mai e liniste in zona ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...