Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 67


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui na_bo
Azi vreau sa i fac Amaliei supa de rosii cu legume dar fara carnita, cu taitei facuti de casa, sunt curioasa daca va papa. Pup fetele cu bebei nedormiciosi,sa reuseasca sa fure putin somn azi.Noi pana la urmatorul dinte dormim chiar bine Monis- am gasit un site cu decoratii pentru tort,am cautat si eu ieri, ti-l las chiar daca ai zis ca ai renuntat la idee lumeabasmelor.ro Stephi- sanatate puiului tau, sa treaca febra Amalia e practic agatata de mine, asa ca profit cat doarme sa mai fac cate ceva ca in rest sunt numa cu ea, dar cunoasteti acest lucru[:)] pupici tuturor[pup] Natalia,[mamica] fericita de [bb] [url="http://picasaweb.google.com/prietenelabinesilagreu/Natalia, mami de Amalia Maria#"]Amalia Maria[/url]!!!
lA MULTI ANI SURIOAREI[flo] lumeabasmelor gasisem si eu dar is di Targu Mures [:)] din pacate pt noi by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lili_a Magazin Swarowsky este pe linga Intercontinental, pe Magheru, au si cirese - cercei, pandantiv si agrafa, am eu o prietena care are tot setul [:)]
Vorbesti cumva de Cellini, pe colt, vis-a-vis de Inter? Sau e vorba de un alt magazin, care se numeste Magazin Swarowsky. Daca are cirese, trebuie sa aibe si capsuni. [olala] Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci, multumim de anuntul cu coletul. Ariadna, o sa iti trimit imediat pm cu adresa mea. Aseara am intrat si eu in Noriel si mai sa ma pun pe plans acolo, ce de jucarii faine. Da scumpe domne, scumpe... de aia imi venea sa plang. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, mersi de info cu magiunu' [:I]...despre "zvaroski"..vroiam sa-ti spun parca am vazut in mall baneasa, chiar un magazin Sw. pe la parter, sa zic.....in caz ca ai drum pe acolo. RamoX, super arata tortul lui Domi [;)] Lil, in curand cred ca face sant, la cate roate a dat [:)]....vroiam sa-i iau un antemergator din ala de la vtech, dar ma gandesc serios daca nu cumva ar fi fara rost, tinand cont ca el deja face cativa pasi singurel. Tina, eu sunt curioasa daca sarbatoritul a mancat vreo bucatica din tortul ala [:D] _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata...pe la pranz first la multi ani Rares by doamna Blaga [pup] la multi ani Ramonika [pup] Second va invit la un cremsnit si un fresh de portocale,mai pe seara ceva alcooale ...astazi sarbatoresc 8 ani de la casatorie Si acum inapoi cu picioarele pe pamant... Am fost la dermato. Eva are o dermatita de contact,probabil ca rezultat al mai multor factori : am inlocuit Dermalinul cu alt detergent,Sano ;toata ziua numai 4*4 si isi freaca genunchii de hainute+covor; gelul de dus (asta pica pt ca-i acelasi de la nastere). Avem tratament Advantan Milk si Zyrtec, dar atata timp cat va fi intretinuta frecarea in genunchi (clar mai dureaza pana ajungem bipede) nu va trece total. Lui Dragos cred ca i-a spart primul dintisor...nu am avut cand sa verific.Oricum,aseara s-a chinuit mult sa adoarma,atipea doar cate 15 min si se trezea plangand. Pe la 12.30 i-am dat niste panadol sa se linisteasca (avea temp rectal 37.9 la 22.30).A dormit ok apoi,cu trezire la 3 si 6 pt papa si la 8 definitiva. Ieri au avut depapat cam asa: 10 fructe(para, strugure,banana,pruna) blenduite 14 budinca de dovlecel + BV + ou + cuscus la cuptor -pasat 18 papanasi cu BV si iaurt 6 si 22 LP Azi la 10 Dragos a papat niste fructe la borcanel (mar+pruna+banana organix) iar Eva Lp in taxi la intoarcere. Pt pranz au ficatel pui+ cartofi + usturoi+dovlecel la cuptor si....am cunoscut la clinica pe Geo by Tina...un scump si o mamica foarte tanara si frumoasa [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Andrei! La multi ani Gabriela! La multi ani Dominic! La multi ani,Rares! Sa cresteti mari,sa fiti sanatosi si norocosi! La multi ani,Ramonika! Sa fii sanatoasa si fericita! Am reusit sa citesc tot din urma,din pacate nu stiu cat imi mai amintesc..... Am fost doar noi 3 si,cateodata,am senzatia ca trebuie sa am grija de 2 copilasi[:D]. Acum o avem pe mama cu noi[pk],ieri a fost ziua vaccinurior[q],Infarix+ROR, a plans putin,dar a fost foarte agitata toata seara,nu reusea sa adoarma,astazi febra,bagat Paracetamol si sper sa se simta mai bine cand se trezeste. E din nou certata cu mancarea,abia de ia cateva lingurite,dar m-am obisnuit,macar papa laptic. E o incapatanata si jumatate! Merge pe langa mobile si pereti,se ridica in picioare singura,sta cateva secunde,bate din palme si danseaza,apoi cade. Daca incerc sa o ridic in picioare sa o fac sa mearga sustinuta de mine,urla[alcool]. Asa ca o las cu ale ei. Face din mana si spune ba-ba(bye-bye),trimite bezele,face da din cap,nu-mai rar,cand ii spun nu e voie,face semnul cu manuta,spune "ciuciu"[:I]- s-a enervat mama ca nu manca si i-a spus "ai mancat un ciuciu"-si i-a placut atat de mult,incat....a ramas cu acest cuvant intiparit.Cand vrea sa atinga ceva spune "ta"- touch-a invatat-o Richard.Cand face treaba mare,face aer cu manuta la nas si spune "pfuuu"(nu de fiecare data),stie sa arate nasul,ochii,gura,urechea si parul.Arata cu degetul spre ce vrea Spune tzitzi si arata spre partea respectiva a corpului-cateodata la ea insasi,a rupt picioarele piticilor de pe pereti,de langa patut[:D],si mai face 1000 de chestiute pe care nu le mai enumar. Nu-si tine bibe nici acum Felicitari mergaretilor[flo]Am fost foarte emotionata sa citesc de primii "nostri" pasi[:I],ma topesc citind de evolutia bebeilor nostri,ma bucur pentru fiecare in parte si abia astept sa mai citesc cine si ce a mai facut. Imi pare rau pt bonaviori si le doresc insanatosire rapida,si ii pup dulce si cu multa dragoste! Ma bucur sa o vad pe Magda printre noi,si eu gandesc ca si Dozz(pe care o pup cu mare drag si imi pare rau ca te confrunti cu problemele respective....sper ca Ana sa revina la tzitzi). Imi repet de multe ori ce a spus Magda:pana nu ai un copil bolnav,nu stii cat e de usor cu unul sanatos. Sa dea Dumnezeu sa ai doi copii sanatosi cat mai curand si sa nu mai trebuiasca sa te gandesti la asta. Va doresc multa bafta la urmatoarea operatie si sper sa nu mai trebuiasca nici una. Dankutza multa sanatate mamei tale,va doresc din tot sufletul sa se termine cu bine si sa scape de stafilococul ala nenorocit. Ionela,te pup si ma gandesc la tine. Sper sa se rezolve si sa nu aiba sotul tau probleme. Andre sa va fie de bine plimbarea in Romania si felicitari pt Chiara cea frumoasa,desteapta si mergareata! Lavi,felicitari, casa de piatra,multi ani fericiti impreuna si multa sanatate atat voua,cat si puisorilor vostri! Am citit atat de multe chestii,si s-ar parea ca am retinut atat de putine.....Imi cer scuze,asa de mult as fi vrut sa scriu cate un rand pt fiecare in parte.... Oh,m-a amuzat chestia cu "vorbitul" animalelor in diferite limbi[:D] Am avut discutia asta cu Richard,ce caini or face wof-wof?! Well,in japoneza,cainii latra "wan-wan",si atat cainii,cat si pisicile(daca imi amintesc bine) se striga cum strigam noi puii(nu stiu sa redau sunetul) Si felicitari pt ideea cu meniul! Sa impart si din "experientele" noastre -alaltaieri- dimineata mar copt cu scortisoara,biscuite si smantana amiaza- spanac facut in putin unt,cu o lingurita de smantana si putina branza Cheddar- in loc de sare. Omleta dintr-un ou- abia a gustat Ieri-dimineata mar cu struguri si cereale,amiaza- supa de pui cu legume- incercat supa simpla,legumele din supa cu carnita si paine,carnita goala,legume bucatele- nu a mers nici o varianta. Mai gusta pe la 5-6 putin iaurt(maxim 50 grame) Astazi-mar ras cu biscuite-aprox 50 grame. Cam asa mananca fata mea....Ajunsesem si la 220 grame,dar iar a apucat-o greva solidelor. Noi duminica ii taiem motul domnisoarei(la noi nu e cu turta),si vreau sa comand un tortulet frumos,dar nu stiu nici de unde,si nici ce tort sa fac..... Si sa va mai spun ca nici eu,nici nasa nu stim ce mai trebuie facut cu aceasta ocazie? Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"]Poze Alexa Annabelle Denise[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dominic nu a fost foarte incantat de tort, mai ales cand a bagat mana in el si a vazut ca e lipicios. Probabil vroia sa mestereasca putin si la masinuta aia. Eu mama denaturata ce sunt, i-am dat oglinda de ciocolata in mana, eram convinsa ca se va uita la ea si o arunca, dar de data asta a bagat-o in gurita si sugea la ea. Pana m-am dezmeticit eu ce face, era tot manzalici pe botic si a protestat tare cand i-am luat-o. Din restul tortului nici nu a vrut sa guste. De unde am comandat eu, erau o gramada de torturi, dar toate in jur de 3 kg. Cum am papat doar 4 persoane din el, nu aveam ce face cu atata, asa ca ne-am multumit si cu o masinuta la scara de 1:100(zic eu).Alea cu glazura de martipan arata demential. Mabe next year [:D]. Dankutza, foarte buna ideea cu cadoul suvenir. Si eu as fi vrut la fel pentru Dominic, da la baieti e greu tare cu astfel de cadouri. Ce as fi putut sa ii iau?? Bratara, lant si cruciulita are deja de la mama mea... alte idei?? Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...