Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La Dovlecelu' Vesel •16•


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui biaz29
Va rog sa-mi iertati lungimea mesajului anterior. Sufar de o boala incurabila si sunt in stare sa povestesc la nesfarsit despre baietii mei. ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)
[flo]Si o faci asa de frumos...[olala] Si eu incerc sa-i dau in casa doar fructe pe post de dulciuri si chiar sa evit gustarile dintre mese,iar biscuitii ii pastrez pt afara cand vede la alti copii. Mi-am propus sa-i fac in casa atunci cand v-a manca mai multi dar, sper sa nu se intample prea curand asta. Mamica iubitoare de [url="http://family.webshots.com/album/574867433lKOrkf"]Tudorita Mihaita[/url](18 oct) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=142664&REPLY_ID=5215517"] Romania[:(]- The land of choice [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi cer scuze ca sunt sincera, dar pe cele ce va aveam pe mess v-am invitat la o conferinta acu 2 ore. De atunci tot le tin la povesti. Asa ca le-am furat fetelor timpul liber de stat pe forum [:D]. M-am explicat tocmai pentru Bia care intreba de linistea de aici, chiar daca era si ea invitata in conferinta si nu a venit [:D]. Banuiesc ca nu era pe mess [:D].
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Imi cer scuze ca sunt sincera, dar pe cele ce va aveam pe mess v-am invitat la o conferinta acu 2 ore. De atunci tot le tin la povesti. Asa ca le-am furat fetelor timpul liber de stat pe forum [:D]. M-am explicat tocmai pentru Bia care intreba de linistea de aici, chiar daca era si ea invitata in conferinta si nu a venit [:D]. Banuiesc ca nu era pe mess [:D].
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
[bang][bang][bang] Asa-mi trebuie daca n-am deschis meesss-ul ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui biaz29
Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Imi cer scuze ca sunt sincera, dar pe cele ce va aveam pe mess v-am invitat la o conferinta acu 2 ore. De atunci tot le tin la povesti. Asa ca le-am furat fetelor timpul liber de stat pe forum [:D]. M-am explicat tocmai pentru Bia care intreba de linistea de aici, chiar daca era si ea invitata in conferinta si nu a venit [:D]. Banuiesc ca nu era pe mess [:D].
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
[bang][bang][bang] Asa-mi trebuie daca n-am deschis meesss-ul ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)
ink nu e tarziu sa-l deschizi [:D] MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski [pk] www.bebestepz.blogspot.com [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143787&whichpage=1"]Micul nostru Foc a venit pe lume[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia
Si vreau s-o intreb pe Biaz care-i secretul ca si eu vreau sa fac din al meu pui un romantic desavarsit.(Momentan mi-s mandra ca de cate ori cere tati pupic ii da apoi vine si la mine la pupat fara sa zic nimic.) Si daca tot sunt la capitolul intrebari: Raluk, Alex ia contact si cu alti bebei de varsta lui? Te intreb pt ca te invidiez ca poti sa-l tii departe de zahar si alte tampenii iar eu am patit-o in parc ieri cu o tanti care i-a oferit lui Tudor o napolitana joe(cu vanilie ce-i drept) si n-am avut puterea sa i-o smulg si nici viteza ca parca stia pustiul ca trebuie infulecata repede.Si mai am si o prietena care a dus copilul la 1 an si 8 luni la gradinita si acolo au ca desert prajiturele magura.Cat am stat la bunici in vara n-a stiut de biscuiti si pufuleti dar acum se duce si se agata de toti copii care mananca prin parc.[bang] Mamica iubitoare de [url="http://family.webshots.com/album/574867433lKOrkf"]Tudorita Mihaita[/url](18 oct) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=142664&REPLY_ID=5215517"] Romania[:(]- The land of choice [/url]
da, da, ia contact. Dar spun repede ca nu mananca asa ceva. Si gata. El nu intinde mana. Copiii nu au sa dea la altii, doar mamele, iar ele pot fi evitate [:D] daca stai doar la nisip cu copiii [:D]. La fel in vizite. La gradi din cauza asta il voi da la program normal, adica pana la amiaza, nu la program prelungit cu somn, mai ales ca poate si atunci va adormi doar ajutat de cineva, n-am chef sa-l traumatizeze cu cry it out. Si la noi si cele particulare sunt cu program prelungit si cu 8-12 mil pe luna le da parizer si gogosi [:D]. Asa ca nu, mersi. Va merge la program scurt, Doamne tine-o pe buni sanatoasa sa poata griji de el in restul zilei. La programul asta normal pana la amiaza isi duc ei gustarile. Eu cunosc si care au fost hraniti sanatos si nu au dat iama apoi, doar pentru ca era fructul interzis. Probabil depinde de temperament, personalitate si modul in care ii explici. Exact ca si cu fumatul, nu? Sunt carora li se spune sa nu fumeze si nu fumeaza, si carora li se spune sa nu fumeze si fumeaza. Depinde de multe. Probabil si faptul ca eu nu cumpar junk ma face sa mi se para bizar sa-i cumpar lui. Si uite, din ce spuneti voi mie mi se pare ca si daca li se ofera mananca mult zahar, asa ca unde e beneficiul (ma refer la ce zice Bia). Nu mai bine sa le amani cat poti momentul? Pana stiu sa ceara ei? Macar salvezi cateva luni in plus de mancare sanatoasa.
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DanuKa
Buna seara . Mai primiti o dovlecuta printre voi ? noi asa din an in .... Craciun imediat , aparem numai . Ralu, am vazut pozele cu Alex la 1 an , superbe si voi sunteti tare frumosi [olala] Mamica de Alexandru 07/09/1999 si Izabella 16/10/2009
[pup][pup][pup]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj
Buna seara fete dragi...gata, puiutza doarme, camasile sotzului sunt calcate, am gatit azi chilli con carne pentru sot si naut pentru noi fetele, am fost si la job...iar acum sunt gata de chef...pardon, pat[nani][nani][nani]. Vad ca Luto si Uka sunt in forma [flo]. Moni bine ca e ok juniorul...ma bucur ptr voi. Am vazut-o si pe Ebru cum papa singurica..e adorabila! Recunosc cu rusine ca nu am avut timp de mail...dar imi fac de joi incolo. Noi in seara asta am avut primul incident ce s-a lasat cu sange...Isabela alerga prin casa dupa taica-sau si a picat si s-a lovit de o margine de mobila...are urma de la patru dinti imprimata pe buza de jos....a curs sange mult, au fost urlete (si ale ei si ale mele), am pus comprese reci si acum zici ca doarme la noi EBA nu fiica-mea. Asta e...sper sa treaca repede si sa nu ii ramana urma. Astea fiind zise va [pup], noapte buna! [mamica] de printesa [zana] Isabela Maria - 15 septembrie 2009 [zana] [url="http://community.webshots.com/user/Vikcj"]Isabela[/url]
offf ce rau imi pare! [pup] pup cu grija obrajorul
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk16 da, da, ia contact. Dar spun repede ca nu mananca asa ceva. Si gata. El nu intinde mana. Copiii nu au sa dea la altii, doar mamele, iar ele pot fi evitate [:D] daca stai doar la nisip cu copiii [:D]. La fel in vizite. La gradi din cauza asta il voi da la program normal, adica pana la amiaza, nu la program prelungit cu somn, mai ales ca poate si atunci va adormi doar ajutat de cineva, n-am chef sa-l traumatizeze cu cry it out. Si la noi si cele particulare sunt cu program prelungit si cu 8-12 mil pe luna le da parizer si gogosi [:D]. Asa ca nu, mersi. Va merge la program scurt, Doamne tine-o pe buni sanatoasa sa poata griji de el in restul zilei. La programul asta normal pana la amiaza isi duc ei gustarile. Eu cunosc si care au fost hraniti sanatos si nu au dat iama apoi, doar pentru ca era fructul interzis. Probabil depinde de temperament, personalitate si modul in care ii explici. Exact ca si cu fumatul, nu? Sunt carora li se spune sa nu fumeze si nu fumeaza, si carora li se spune sa nu fumeze si fumeaza. Depinde de multe. Probabil si faptul ca eu nu cumpar junk ma face sa mi se para bizar sa-i cumpar lui. Si uite, din ce spuneti voi mie mi se pare ca si daca li se ofera mananca mult zahar, asa ca unde e beneficiul (ma refer la ce zice Bia). Nu mai bine sa le amani cat poti momentul? Pana stiu sa ceara ei? Macar salvezi cateva luni in plus de mancare sanatoasa.
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Sper ca nu s-a inteles din ceea ce am zis eu ca incurajez pe vreo mamica sa dea zahar copiilor, mai ales la 1 an. Inca ii indulcesc cu banana papicile puiutului mic si nu am de gand sa schimb prea curand starea asta. Nici macar miere nu i-am dat inca pentru ca nu vreau sa isi obisnuiasca gustul cu un nivel prea mare de dulce. Doar ca nu ii interzic celui mare sa manance daca primeste ceva dulce. De cele mai multe ori refuza sau imi aduce mie. Asta e stadiul la care suntem noi acum. Nu pretind ca e cea mai buna abordare, dar pentru noi a functionat. ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza, sunt chiauna...nu pentru ca nu a dormit fiu-meu. a avut doar 2 trezi, dar m-am dus la 7 si ceva sa-mi ia sange...[bang][bang] bag si eu cafea in vena si revin. bia mi-au placut mult posturile tale de aseara si despre zahar si despre Busici. uite asa viseaza fiecare mama, cred, sa-i vorbeasca puiul. v-am spus ca am o prietena care il invata pe baiat, bineinteles in gluma, sa-i spuna "mami, tu esti lumina ochilor mei!" si acum la 5 ani jumate, o face. [:D][:D] MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski [pk] www.bebestepz.blogspot.com [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143787&whichpage=1"]Micul nostru Foc a venit pe lume[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...