Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 71


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sibiandreea felicitari ![majoreta][majoreta][majoreta] sa ai o sarcina usoar si bebe sanatos! ma bucur din suflet pentru tine [pup][pup][pup]

 

roxa [pup][pup] nu te mai gandi la varsta, si eu am 36 si nu mi-am pierdut speranta...trebuie sa vina [bibe] si la noi

tu nu-ti monitorizezi ovulatia? macar cu TB si OPK-uri...desi la stimulare , se vad la eco nr. foliculilor, dimensiune cand se sparg .

 

Grafic

M

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea dr se numeste Kriszan (sper ca am scris corect)oricum la clinica e un domnu doscto si o doamna doctor eu am fost la ea.La prima inseminare nu a stiut cum reactioneaza corpul meu la tratament si mi-a facut inseminarea inainte cu o zi de ovulatie ,la a 2 a a stiut exact imi vine sa cred ca pana si ora lacare ovulez a stiut.Sunt foarte multumita de ce se intampla acolo,am spus asta de mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sibiandreea

Eu cred ca la noi problema e tocmai ca dr nu stie exact cand ovulez. De ex. luna asta am fost la monitorizare in ziua 12, in ziua 14 am facut ovitrellul si in z 15 inseminarea. Dar nu stia daca am ovulat sau urmeaza. Nu-mi face eco cand merg la inseminare. Mie mi se pare ca merge la noroc. Nu stiu ce sa zic, poate asa trebuie? Fetelor voi ati patit asa ceva? Sau asa se procedeaza? Andreea, tu ai mers cu analizele facute? Poti sa-mi spui ce analize aveai facute?

Mikado- ar trebui sa-si dea seama dr cand se sparg? Teoretic da, daca faci pregnyl sau ovitrelle. Draga mea, nu-s asa stresata de varsta, doar ca sunt dezamagita vreo doua zile dupa ce vad ca iar imi vine CM, dar apoi ma ridic si merg mai departe. Nu mi-am luat temperatura, m-am bazat pe monitorizare. Dar ce observ acuma, desi mi-a venit CM de 2 zile, temperatura tot 37,2 e. E posibil?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, se vede la eco daca s-a spart foliculul...hmm, eu zic ca ar trebui o stimulare asa mai cu simt de raspundere facuta de un medic competent ...nu mi se pare ok sa nu faci echo, am folosit pluralulpentru ca asa este corect in cazul stimularii...echo inseriate, altfel nu ai facut nimic...deci temperatura e tot ridicata, eu zic sa mai faci un test [pup]

 

Grafic

M

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...