Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 71


Recommended Posts

Dado, bine ai venit si bafta multa la inseminare, sa dea Domnul sa fie bine. Astept sa-mi dai mai multe detalii, daca ai timp si sa-mi spui cum a decurs procedura: cate eco ti-a facut inainte, cat te-a costat totul, cate zile a trebuit sa stai acolo (sa-mi fac o idee), de cate ori ai mers pana ti-a facut IAD-ul. Daca ai timp, m-as bucura sa-mi spui cum a decurs pt ca mai mult ca sigur ca o sa aleg Debrecenul. Daca scriu un mail si cer cateva delalii si ma programez, oare mi se raspunde?

Sa dea D-zeu peste 2-3 saptamani sa auzim vesti bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Roxa-m ce sa zic... eu prima data am trimis un mail in care am descris istoricul meu si mi s-a raspuns in cateva zile. Am sunat apoi la receptie si am facut o programare.

Acum, la IAD nu am stat deloc acolo, am facut oarecum naveta (locuiesc la 170 km de Debrecen). Am fost prima data in z21 si aveam un folicul mare care nu se eliminase. Dr mi-a prescris tratamentul si mi-a zis sa merg in z2 de ciclu sa fac o ecografie (la orice medic) ca sa vedem daca s-a eliminat acel folicul. A zis ca daca s-a eliminat incepem tratamentul, daca nu, amanam o luna. Din fericire se eliminase. Urmatoarea vizita am facut-o in z7 cand mi-au facut analize de sange si ecografie. Apoi, in z10 numai ecografie. Tot atunci mi-a zis cand sa fac Ovitrelle-ul. Urmeaza sa mai merg maine la inseminare. Deci, in total vor fi 4 vizite.

Tratamentul m-a costat 60.000 Forinti si inseminarea cu donator va fi 65.000 Forinti, deci, in total 125.000 forinti.

Daca mai ai intrebari te rog, nu ezita...

 

Am si eu o neliniste: Oare e posibil sa ovulez in timpul stimularii sau la cateva ore dupa injectia cu Ovitrelle? Am niste scurgeri ca si la ovulatie (de consistenta albusului de ou). Sunt ingrijorata pentru ca nu am primit nici un fel de medicament de inhibare a ovulatiei (compar cu FIV). E ok? Asa a fost si la voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scurgerile acelea de obicei le ai chiar inainte de ovulatie, ele anunta ovulatia si eu le-am avut. Stai linistita, ca e bine. Ovitrellul sparge foliculii si am inteles ca dr, in urma eco., stiu exact cand se produce ovulatia. O sa fie bine.

Stii cumva cat e o IUI simpla, nu cu donator?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, foarte mai sanse ai. Eu am avut in prima luna 1, in a doua 3 si apoi 2 (toti peste 20 mm), dar degeaba, oricum eu am fost in Romania, de aceea vreau sa merg in Ungaria, iar proba sotului a fost f buna, dar tot degeaba. Poti sa-mi scrii si adresa de mail a dr sau a clinicii?

Ziceau fetele ca puteam ramane natural cu asa probe, dar nu a fost sa fie, incercam de 3,5 ani .

[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxa-m id="red">- multumesc de intrebare.

Gia este f bine creste pe zi ce trece, poimaine facem 8 luni.

Mergem de-a buselea, se ridica in picioruse.

Vorbim mai mult bebeluseasca, dar o rupe ceva si pe romaneasca gen : ma-ma, Gaga cu i de la inger care il zice in loc de Gia, hai,ieri a zis a-pa si uite. Si mult maimulte doar fragmente.

 

Momentan sunt spuse incostient dar incepe sa prinda.

 

Eu sunt suparata ca mi-a cazut una din pisici pe geam de la et 7 si ne luptam sa o salvam. ieri am stat cu e la clinica de la 2 la 8, apoi aznoapte de veghe pt ca ii scadea temperatura si trebuia monitorizata, apoi la 7 dimineata inapoi la clinica pt perfuzii, si disera la fel, iar acum sunt la munca. Deci sunt complet zombi

 

 

Ma bucur enorm de mult ca mai apar gravidute si sper sa va traga pe toate dupa ea. Sa aud de fiecare ca isi tine in brate visul ! id="orange">id="blue">id="Georgia">

 

[s][s] La multi ani tuturor

celor care poarta numele de Mihai si Gavril si derivatele, fie ca sunt ei sfinti sau nu !

[s][s]

id="size5">id="purple">id="Comic Sans MS">

 

[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria id="orange"> nascuta pe 10.03.2010id="blue">

IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisaid="orange"> (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)id="purple">

Atat sunt de mare !

Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

id="red"> id="Georgia">

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorgaid="purple">

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"id="teal">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dado[pup] sa te ajute Dumnezeu sa iti reuseasca inseminarea [ruga]

cu ce ai facut stimulare? si eu luna viitoare voi incepe sa iau closty din z5 pana in z9 1/zi, oare daca eu am ovulatie si in z12 cum e? oare cu stimulare nu voi ovula spontan? mi-e groaza... sper sa reusim sa facem inseminarea si sa dea si rezultate [ruga]

 

apropo... si noi incercam de mai bine de 3 ani [:(]

 

 

MERGEM INAINTE PANA VOM REUSIid="red">

http://www.fertilityfriend.com/home/nerama

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...