Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 71


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata fetele,

 

De joi trebuie sa incep si eu stimularea cu Gonal F 300 UI cate 37,5 ui /zi pt cea de-a 3 IA (si ultima pt ca o sa se lase cu burtica [:D]).

Am niste emotii... nu am facut pana acum stimulare cu gonal ,doar co ovamit si asta acum 2-3 ani .

Vroiam sa stiu daca a facut careva Gonasi in loc de Pregnyl sau Ovitrelle . Poate sa-mi faca cineva rost de Gonasi de 5000 UI,dar nu stiu daca este la fel de bun ca celalalte.

 

Sensibila sa-mi modifici datele de pe prima pagina cu 2 IA nereusite pe ciclu natural si in pregatire pt a 3-a cu stimulare cu Gonal.

[pup]

 

 

anul acesta o sa fiu [gravi]

Doamne ajuta [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceaud dragele mele[pup][flo]

 

aruan [pup][pup] sa te ajute DD sa se prinda bebe, imi place ca esti optimista, ajuta foarte mult[pup][pup]

 

eu am fost aseara la dentist si mi-a scos o masea de minte... si acum ma doare de numa [q] am luat si un ketonal dar m-a luat durerea de stomac pentru ca nu suprt sa iau medicamente... bleah

m-a tinut aproape o ora pana mi-a scos-o [bang]

 

va pupacesc pe toate cu drag [pup]

 

MERGEM INAINTE PANA VOM REUSIid="red">

http://www.fertilityfriend.com/home/nerama

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Modificat pe prima pagina !

 

Multumesc pe cvintele frumoase la adresa Giei !id="blue">id="Comic Sans MS">

 

[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria id="orange"> nascuta pe 10.03.2010id="blue">

IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisaid="orange"> (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)id="purple">

Atat sunt de mare !

Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

id="red"> id="Georgia">

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorgaid="purple">

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"id="teal">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sensibila, cand ai timp - si io vreau pe prima pagina, am 3 IA nereusite cu stimulare, s-ar putea sa urmeze a IV-a, vedem luni cum sunt (fara stimulare) si poate ultima.

Aruam au am luat ovitrelle pt spargerea foliculilor, inainte de IA, in burtica, nu e dureros deloc. Pregnylul se face la fel. Bafta sa fie intr-un ceas bun.

Nerama tu ce ne mai spui nou?

Dado - ai facut inseminarea? Astept detalii, te rog....

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxa-m
nerama- sa dea Doamne Doamne sa fie cat mai multi si cat mai mari foliculii. Unde faci inseminarea? In Timisoara, la Bega?[pup]
align="right" id="quote2">roxa [pup] esti o scumpa [pup]da, in Timisoara fac IA dar nu la bega, fac la o climica particulara, defapt e un cabinet particular[:)]MERGEM INAINTE PANA VOM REUSIid="red">http://www.fertilityfriend.com/home/nerama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa-m: Am ajuns acasa, mi-au facut inseminare si a fost ok. Cand am ajuns mi-au facut o ecografie si au constatat ca se sparsesera 3 din cei 5 foliculi pe care ii aveam si au hotarat sa nu mai asteptam si sa facem inseminarea. Spuneau ca asta e momentul ideal pentru inseminare. Dupa procedura a trebuit sa stau nemiscata o jumatate de ora. Acum sunt ok, doar ca ma doare putin burta. Doamne ajuta!

 

Nerama, aruam: Sper sa fie ultima inseminare pe care o faceti! Bafta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...