Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 71


Recommended Posts

Cel mai dureros e cand stii ca ai f mari sanse de reusita, in sensul ca a doua oara aveam 3 foliculi (19, 19, 17) si proba sotului de 32 mil, deci sanse chiar mari. Poate daca stiam de la inceput ca probele sunt proaste nu mai speram atata. In fine, dr zicea ca nu am prins momentul ovulatiei. A treia oara: 2 foliculi de 19 si 25 in ziua 12-a, in conditiile in care ovitrelle-ul l-am facut in ziua 14, iar inseminarea in ziua 15. Proba sotului: 46 mil. Dr e foarte optimista, acum ce va urma o sa vedem. Va tin pumnii la toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ramyy imi pare rau si fruntea sus ca pana la uma o sa reusim cu toatele trebuie doar sa avem rabdare. eu azi am terminat trtamentul de stimulare si luni o sa fie prima zi de monitorizare, mi-a dat sa imi fac in ziua 12 estradiolul pt a vedea calitataea ovulului si anticorpii spermatici. [pup] chiar nu e nimeni sa ne dea o veste buna?[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sincer nici eu nu stiu ce sa iti zic uite butnaru nu imi zice niciodata cati foliculi am imi zice doar dimensiunea de endometru ce sa iti mai zic din gura lui nu am auzit cuvantul asta niciodata cateodata si eu am impresia ca mergem pe nimerite ... a doua inseminare la mine a iesit doar ca s-a oprit in evolutie ...oricum una singura mai fac daca nu iese asta e merg la sibiu la vitro.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danutza27- mult noroc de data asta. acum m-am uitat si eu pe calendar si chiar nu stiu daca o sa apuc luna viitoare sa mai fac din 6pana in 13 sunt plecata...desi s-ar putea sa apuc eu am ovulatie prin ziua 19-20 poate mai reusesc asta in cazul in care o sa am foliculi pe partea stanga , trompa dreapta e infundata si nu am nici o sansa acolo. cine stie poate poate... oricum eu incep sa ma gandesc din ce in ce mai mult sa infiez un copil..e greu in tara asta dar poate as reusi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramyy - vezi ca tot la synevo mai facuse si Dankutza beta si i-au dat rezultat aiurea. Adica primul a fost 100 si al doilea dupa 48 de ore zicea ca e 5 sau in orice cam mai mic decat primul. Si la ea era facut mult mai tarziu Si era sarcina ca din ea aaparut minunea ei de fetita Cezara. Asa ca nu te increde 100% in rezultat [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sensibila- ce coincidenta si eu imi doresc mult o fetita si numele pe care l-am ales deja de 6 ani de cand tot incerc e Cezara AnaMaria [:)] eu cred ca e ok analiza ieri dimineata aveam temperatura 37,2 azidimineata deja era 37 si am niste dureri de burta ingrozitoare, azi sau maine sigur o sa imi vina ciclu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramyy, eu cu dr florescu simt ca pot sa vorbesc orice, imi explica tot ce are de explicat si daca am ceva neclaritati imi raspunde. Cand am fost vineri la inseminare, era f fericita, imi spunea ca i s-a nascut prima fetita obtinuta prin inseminare.De aici deduc eu ca prea multa experienta in ale inseminarilor nu are, dar ea imi spunea ca cel mai important la inseminare e mana biologului. Cu alte cuvinte cat de bine ii "spala". Poate ca asa o fi, dar ma gandesc ca e f important, de asemenea, sa prinzi momentul ovulatiei. Ea zicea ca la un ciclu de 29-30 de zile cum e al meu, ovulatia s-ar produce cam in ziua 15, 16, de aceea a hotarat sa-mi faca inseminarea in ziua 15. Lunile trecute am facut inseminarile in z 14 si apoi 13. Ea zice ca asta ar fi cauza pt care nu s-a prins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti indeplineasca Dumnezeu cat mai repede visul de a avea un bebel sanatos ! Acum cu sexul nu mai discut ! Fie ce o fi sanatos sa fie ! [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...