Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 71


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Sibiandreea, si eu sunt in Z9 de la inseminare, si eu simt acelasi lucru, ba mai mult ma si doare uneori burta. Dar tot asa am simtit si luna trecuta si acum 2 luni. Nu stiu de ce. Fetele, temperatura corpului poate sa fie crescuta peste 37 grade si de la progesteron, ce stiti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxa [pup] daca iei supliment de progesteron temperatura corpului e mai mare bafta multa fetelor si sa veniti cu rezultate pozitive [pup] eu cred ca ratez luna asta inseminarea pentru ca ieri, in z10 aveam pe OD un folicul de 9,3 iar pe OS unu de 7... poate ovulez in z15 sau deloc... ma duc si maine sa vedem cat e foliculul dar tot degeaba pentru ca dr miercuri pleaca in concediu... [q] si daca ovulez poate ovulez dupa ce pleacaa dr[q] MERGEM INAINTE PANA VOM REUSI http://www.fertilityfriend.com/home/nerama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,dragutelor !!!!![pup] Fetelor stiti cumva daca mai exista Pregnyl pe piata ?La o farmacie mi s-a spus ca nu se mai comercializeaza si cum Ovitrellul e putin cam scump, luna asta ma gandisem sa il inlocuiesc cu Pregnyl,dar nu gasesc [bang] Pupici [pup] Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica [gravired] CRISSTAL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nera - stai linistita eu in z10am avut un folicul de 8 mm si in ziua 12 am avut 2 unul de 11 si unul 8 iar eu am avut in z20 ovulatiaPoti sa iti cumper teste de ovulatie si sa incepi sa iti faci din ziua 12 si sa iti iei temperatura- sa asa o sa aflii sigur daca ai ovulat. Si eu merg maine la control e z10 la mine. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! pupici pentru voi [flo][pup][pup] Cristal, Pregnyl cred ca doar pe net mai gasesti...si eu am avut nevoie acum cateva luni, si am reusit cu greu sa fac rost de el. Nera[pup][pup] si nu fi supi, foliculii sigur mai cresc, vei ovula mai tarziu si daca nu se poate luna asta sa faci IA, luna viitoare va fi cu noroc , tin pumnii [pup] sibiandreae poate fi asta un semn, eu tin pumnii si doamne ajuta sa vii cu 2 liniutze [pup] danutza succes maine! [pup] la mine azi e prima zi de spoting Z16 DPO...acum astept sa vina uratii si sa refac hormonalele iar luna urmatoare fac cunostinta cu IA [url="http://www.fertilityfriend.com/home/mikado"]Grafic [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nera - Merci pt raspuns, speram ca e de la altceva temperatura mare :) . Stai linistita, foliculii cresc 1-2 mm pe zi, asa ca timpul nu e pierdut, poate ovulezi mai tarziu. In caz ca dr tau e plecat, nu poti face inseminarea cu alt dr? Dr meu a fost plecat cand am facut a doua inseminare si am facut cu alt dr, din pacate- nereusita. Crisstal - pregnyl nu se mai gaseste de vreo 2 ani de zile in farmacii, de pe net nu-ti recomand sa-l iei pt ca trebuie tinut in conditii speciale (la temperatura frigiderului, asa ca e riscant). Daca ai pe cineva in Ungaria - acolo de gaseste. Ovitrelle-ul e aprox 160 lei, eu ovitrelle fac. Bafta sa-ti gasesti pregnyl care e 40 lei cutia de 3 fiole.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...