Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(44)*


Recommended Posts

[:D] E foarte bine in Fiji, m-am mutat in Fiji de cand ma uit la AXN la Survivor - Fidji!

Varza a la Cluj, cum fac eu, am tocat varza murata (edit, se poate face si cu varza cruda, dar iese mai dulce, se poate da varza intr-un clocot in apa sarata, si apoi se toaca), am pregatit carnea (am avut doar porc, dar era macra, fara grasime) exact ca pentru sarmale (ceapa calita, apoi calit putin si orezul, apoi amestecat cu carnea, condimentata cu sare, piper, cimbru). Am uns tava cu ulei destul, apoi am pus un strat de varza, un strat de carne cu orez, si tot asa alternativ, pana se incheie cu varza, apoi am pus un strat de bulion, apoi cateva rosii taiate, deasupra am pus 3 oua batute si amestecate cu smantana, am mai presarat iar niste cimbru, si la cuptor 30-40 minute, eu am pus si o cana de apa ca sa iasa mai zemoasa, poti sa nu pui daca vrei sa iasa mai legata! Cantitatile le pui si tu dupa ochi!

Si cam atat!

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Saru mana, varza acra aici , ioc, [alcool] dar am sa fac cu dulce, [pup] sar'mana

 

Ce zici vi la o balaceala ?[beach] eu ies un pic cu Clau

 

restul???? Aloooo, Pe unde sunteti?

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna, leoaice aristocrate! [flo]

 

Tzup si eu...[alcool]...cu o durere de capatzana dupa mineeeee...[bang]

 

 

Katty, spor la reamenajat camera lui Andreiid="blue"> [curat] ! Cred ca are sa iasa....suuuuper!!![olala][pk] Si de ce nu...spor si la [curat] "finisaje"... [pup]

Nasoala situatia cu mizeria pe litoral... si, cred ca, in mare parte, intreg litoralul romanesc se confrunta cu aceasta problema, din pacate...[bang]...Nici in Neptun, unde am fost noi, nu excelau la acest capitol... Nu stiu...cu siguranta ca si lipsa bunului simt, al educatiei unor turisti isi spune cuvantul....dar, parca, nici cei care ar trebui sa stranga gunoiul...nu prea aveau "spor"...sa spunem...[bang]

Ah...am citit cum ca, lui Andreiid="blue"> ii dai Echinaceea...pentru imunitate, nu?! As incepe sa-i dau, si eu, lui Mitzuid="orange">, dar am citit tot felul de pareri...cum ca nu e recomandata copiilor sub 12 ani, ba ca celor sub 3 ani etc... cunosti ceva in sensul acesta?! [pup]

 

Catutza, [pup] si mercic pentru flori si incurajari! Sper sa fie totul bine, pana la urma...[asia]

Offf...urata situatia cu salariul...[V]...dar, dupa cum ai spus si tu, bine ca e locul de munca... Crede-ma, simt pe pielea mea cat de greu e, in ziua de azi si in situatia actuala, sa gasesti un jobb cat de cat...bun... Bafta si spor in noul an scolar! [pup]

Bafta si micutei la gradi'! [pup] Sa inteleg ca nu aveti probleme de acomodare?! [pk]

 

 

Copilutzu, [pup] [pup] [pup]!!!!

Citat:
Mitzu incepe gradiiii , Mitzu incepeee gradiiii !!!!
Ioana sa nu plangi , ca plang si eu ...
Anul trecut, cand au inceput scolile am vazut un "boboc bestial"!!
Era mic de inaltime, cu un aer de om serioas (nu gluma...) Imbracat in costumas si cravatica.
Atat de emotionat era...
Am plans cand l-am vazut!!
Superb copil!!
align="right" id="quote2">

 

[q] Ce suflet buuun si cald poti sa ai! [pup][asia]... Esti minunatat! [flo] Iti multumesc..., la fel ca si tine, ma emotionez imediat si...apar lacrimile instantaneu...nu pot rezista in fata unor micuti ce inspira atata seriozitate si hotarare...in prima, lor, zi de scoala... Cand a intrat Andu', nepotelul meu, la scoala...in prima zi am fost prezenta...toata familia...si, eu eram singura, din clasa care plangeam...[q] de emotii...mai ales cand s-a strigat pentru prima oara catalogul si l-am vazut ridicandu-se, timid, din bancuta si raspunzand; "prezent"...oh...ca am inceput iar sa dau apa la soricei...numai cand imi amintesc... Vorba sotului: "atunci...ai udat toate plantele din clasa..." [alcool]...Deh...cred ca la fii-mea va trebui sa pregateasca perfuziile...[zid]

Iti dai seama...ce ar fi...sa ne intalnim, noi doua, intr-o zi de 15 septembrie, cand peste tot "misuna" micii scolarei...?! [:-/]... Iti multumesc, inca o data, pentru cuvintele frumoase...[pup]

[asia] pentru gestul vis-a- vis de matza fioroasa... Cat despre Perlutza...[:D][:D][:D]...super tare...cu stirile de la ora 5... Deh... pe cuvant ca va ceream cate un autograf...[pk]

 

Zuzilici, un [pup] si [flo] pentru a ridica moralul si a-ti intra in forma... Ei...functioneaza?! Hey...pregateste-te sufleteste si primeste cu zambetul pe buze milioanele de la Loto!!! [pk]

 

 

Annie, bafta maine la examen! Doamne ajuta! [flo]

De gatit?! Aseara am pregatit [papica]: borsulet de pui cu leustean, ardei umpluti cu piept de pui si dovlecei umpluti cu ciupercute si smantana... Poate te inspiri! [flo]

 

Aaaaaaaaaaadiii, mai strig o data dupa tine...ca poate nu m-ai auzit prima oara...[:D] Unde esti?! [pup]

 

 

Daaany, sper ca esti ok, scumpa! [pup]

 

 

Daria, unde ai disparut?! [pup]

 

Salut si restul gastii...si...sa avem o zi minunata...toate felinele! [flo]

 

Perlutzele...[:D]id="orange">

 

[i]

 

Ioana,id="pink"> mamiid="orange"> deid="pink"> fetitaid="orange"> [8**] cuid="pink"> funditaid="orange"> [pup]

 

De prin viata...adunate!id="purple"> "[ilp]"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Am o pauza micuta...

 

Maria-Elena,

La multi ani, [s]

multa sanatate si fericire,

multe cadouri si surpize [comoara],

sa aduci bucurii si impliniri parintilor tai!!!

id="red">

Yoanna, sa-ti traiasca printesica [zana], sa fie sanatoasa si sa va umple

sufletele de incantare si veselie!!!id="blue">

 

Pentru Mitzu, cu drag!!!id="green">

 

[tube]

[/tube]

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] MIid="red">Tid="purple">ZUid="red"> [s]

Ioana, sa-ti traiasca printesa si sa aveti parte de tot binele din lume ! [bis] Asteptam poze de la petrecere [bis]

 

WE frumos tuturor leoaicelor ! [pup][pup]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineaza suratelor...

Eu tot n-am castigat, dar mai am o sansa...nu-mi vine sa cred ca inca n-a castigat nimeni...sa vedeti voi daca nu castig eu 20 mil. pana la urma. [pk] Asa cred c-a sortit D-zeu pentru mine. [cool]

 

Mitzulina [s] scumpo, sa fii sanatoasa si nosrocoasa si sa ai parte de-un an bun si plin de realizari la gradi. Sa ai prieteni multi si buni. Ioana pentrecere frumoasa si-asteptam pozici.

 

Daria ce-ai facit azi de mancare?

Eu is cam putoare in ultima vreme si m-am invatat prost sa mancam in oras. [bang]

 

Annie balaceala placuta daca asta ti-ai propus ca relache. [pup]

 

Noi azi avem program de mers la ferma dinou. Sper sa facem si ceva pozici.

 

Copilutz Bella-i tare simpatica. De cate ri mergem sa jucam la Lotto le spune tuturor celor cu care ne intalnim ca mergem sa castigam la Loto ca sa putem merge in Cuba. [cool] [:D] In rest e innebunita dupa pisicute si-avem niste vecini care au un puiut acum. Nici nu iesim binedin casa sa ne plimbam ca ea vrea sa mearga la vecini sa vada pisicutza. In rest ca orice copil se-alinta, face numai ce vrea ea....are o personalitate foaret puternica, insa ma topesc toata cand plec diminieatza la munca si incepe cu "Mami vreau sa stai cu mine, nu vreau sa mergi la munca ... si dupa ce duc munca de lamurire cu ea ca nu prea am incotro, incepe ... Mami o sa-mi fie dor de tine cand ai sa pleci la munca...[:D] Draga de ea, e asa de scumpa...

 

Ei cam sasta e despre noi, acum plecam la ferma...

[pup] u all. id="blue">

 

 

 

 

Cuba 2009

Zuziliciid="red"> [mamica] de Isabella Maria (21.04.2006)id="red">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu][bicla][biz] dupa o absenta cam lunga.

Ma mai tineti minte?[:I]

[pup]

Sunt o nesi' ca am citit asa din 2 in 2 ... dar am avut diverse pe cap si nu am putut scrie 2 randuri acolo ...

Va pup si sper sa am mai mult timp sa scriu mai pe indelete. Sunt stresata ca se apropie consultatia la Budapesta sapt. viitoare si inca nu mi-am terminat temele pt. nenea dr. ( cearceaful cu analize, tratamente facute, interventii medicale ) . Tot saptamana viit. ne intalnim si cu tanti care ne-a luat dosarul in primire d ela DPC. si vine la noi acasa in vizita... si tot sapt. viit. trebuie sa am toata documentatia de inceput de scoala pusa la punct...si la sf. saptamanii i-l serbam si pe Teusor .I-am cumparat deja muulte,mai am trotineta si gata aaa si sa-i fac tortul.[pk]

Pt. felinele aflate in diverse stadii de nelinisti, depresii and co. un [pup] si o imbratisare cu remarca : va iesi si soarele in curand !

pup trupa. Pe poze nu m-am uitat sunt multe si sper sa ma uit. Pup si puisorii vostrii dragalasi( fetite si baietei)

Mitzuuuuucaaaa- LA MULTI ANI !!!! scumpa si frumoasa fetita... sa fii sanatoasa, sa-i bucuri pe parintii tai si sa-ti fie viata frumoasa. [pup][pup][flo][flo]

Sunt scurta ...stiu nu mi-e felul- dar parca zilele au intrat in sac si nu mai ies de acolo!![alcool]

pup

Dany

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani Mitzu draga mea[s][s] sa fii sanatoasa, frumoasa si cuminte (cat se poate normal[;)] )

 

Ioana , sa va traiasca mica printesa, abia astept sa intri sa ne spui cum ati petrecut pana la urma [bis]

 

Danny , te [pup] si ma bucur ca ai mai scris, succes la doctori sa vii cu vesti bune inapoi

 

Katty , gata camera lui Andrei? abia astept sa ne spui cum a iesit. De unde ai luat mobila? sa faci si poze, da? [pup]

 

Annie , cum a fost la examen? bem sau nu azi[:D]

 

Zuzuzlici , sper sa castigati la loto, tin pumnii[:)] la ce ferma va duceti? ceva poze noi nu ne arati? sau ne arati din Cuba dupa ce castigi la loto [;)]

 

azi am fost la film cu Bia si tare mult mi-a placut mie ca ea sa cam plictisit desi era desen animat, apoi am facut curat in casa si cate ceva de mancare si asta a fost ziua noastra...

 

________________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

heiii, pe unde va plimbati pe frigul asta?

eu am gatit pana acum , iar acum mai iau o pauza ca apoi ma apuc sa sterg praful ca ieri nu am mai apucat. Dupa-amiaza mergem pe la socri ca nu am mai ajuns de vreo 3 saptamani, dar mai pe seara ca e Mihai la servici [q]

cam atat de la noi, va [pup] sa aveti un we placut in continuare

 

va astept la o [cafea] aburinda sau ceai ce vreti voi

 

________________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...