Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(44)*


Recommended Posts

hai ca am zis ca scriu putin si a iesit ditamai mesajul [alcool]

 

Zuzulici , cum a fost la ferma?

 

gata, acum chiar ma duc la joaca cu fata[pup]

 

________________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cucu! Ma mai tineti minte? [:D]

Am ramas muuuult in urma cu toate, o sa incerc sa citesc cate ceva sa ma pun la curent cu vestile.

De la noi, vesti putine. Am fost saptamana trecuta 4 zile la mare. Erau planificate 7, pana marti adica, dar fiindca au inceput ploile am venit acasa. Dar am fost fericita ca macar cele 4 au fost frumoase, pline de soare si relaxare psihica si fizica ( pacat ca vecinul de sus a fost invidios cred, ca asta noapte a dat o petrecere cu muzica la maxim, de am reusit sa aduc iar nr orelor dormite la 2-3 pe noapte)

 

In rest, ne pregatim moral de gradinita. Amelia nu vrea deloc, asa ca ii tot gasesc diferite motive pentru care ii va fi foaarte interesant acolo.

Ce ar mai fi nou? Mmm, am incercat sa depunem la Prima casa dar nu am reusit. Cumva mi-a spulberat si ultima speranta. Mai trag asa cate un bocet uneori, in miez de noapte, ca deh, cine nu isi doreste sa aiba un coltisor al lui pe care sa si-l aranjeze asa cum doreste. Dar dimineata ma trezesc hotarata sa merg inainte cu bune si rele, ca asta e viata. Sanatate sa avem, ca in rest, cred ca stie Dumnezeu mai bine cand va fi si momentul asta.

Pupici, incerc sa revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

catutza, de mine spui ca scriu putin???

imi place sa va citesc si sa va scriu , ins aam atat de putin timp la dispozitie... tre sa gatesc si sa fac ordine...Ema face terapie acasa si in fiecare zi e curatenie generala...

apoi am calcu in camera ei si la 9.30 e ora de nani...

si crede-ma ca dupa 1 zi de munca cu ...talibanii mei, raman fara cuvinte si fara imaginatie...

timpul e atat de scurt si am atatea de facut incat nu-mi ajunge,,,

azi de pilda am plecat pe teren la ora 15, m-am aorpit sa-mi fgac si manechiura la o prietena, apoi am facut cumparaturi...cu sacosele am ajuns acasa si m-am apucat de gatit...Ema inca lucra si intre timp trebuia sa intitnd si refele, am gatit 2 feluri de mancare mai de regim pt ca ma supara stomacul de la o vreme...o fi de la strs ori de la faptul ca nu mananc la ore fixe...dupa ce am gatit a trebuit sa spal aragazul, sa-i dau si emei sa manabce, apoi sa strang jucariile si sa fac ordine...tre sa-mi fac si dush ca sa ma relaxez si sa pot dormi ca in ultima vreme numai someri, dosare...oameni recalcitranti visez...

 

vezi ca pot sa scriu mult? dar nu prea mult ca deja Ema s-a plictisit si ma trage la joaca insa e ora ei de somn...

 

 

va doresc noapte buna si sper ca nu am plictisit cu banalitatile mele cotidiene.

 

[pup][pup][pup]

 

bazar pentru Emaid="green">[comoara]

 

ajutati la terapia pentru Ema pe DC[flo][flo][flo]id="blue">

 

Ajutati-ma sa inteleg lumea!

 

 

Mari, mami de Emaid="green">[olala]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa...sa va povestesc ce a facut Bia aseara, ca nu am mai avut putere apoi sa scriu.. si-a bagat degetul in nas si ia curs sange pana in gura, sa inecat si norocul meu ca a fost Mihai acasa ca daca eram singura eram pa [bang] pur si simplu nu se mai oprea sangerarea! apoi ea nu mai putea de ras ca o amuza faptul ca eu eram in pragul lesinului [alcool] chiar nu mai inteleg copila asta!

 

Maria , de tine spuneam ca scrii putin din pacate [pup] dar ma bucur ca azi ai scris mai mult! spune-mi te rog lucrezi la somaj? daca da, am si eu o intrebare daca nu e cu deranj [flo]

 

Lilia , offff mami draga, tare rau imi pare ca esti dezamagita si tu de programul "prima casa", eu cred ca e mare inselatorie si e chestie politica!

Vreau poze de la mareeeeee, mai ales cu mica Amelia sa o mai vada si ochiul meu ca esti cam zgarcita

 

________________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la mine [:-@]

 

Lilia, [grup] imi pare tare rau, insa mai rau sa nu fie.

Eu mereu ma rog la DD sa nu-mi arate ca se poate si mai rau [8D]

Cu gradi ... dc nu vrea la gradi mandra ?

 

Catutza, moamaaa ce patanie cu domnisoara ta. Cred si eu ca era sa lesini, de ea nu zic nimik, e o curajoasa [pk]

 

Dodolina, unde esti ? [pup][pup]

 

Eu nu am ce sa va zic, decat ca nu ma plictisesc.

Acasa am devenit "justitiarul" in cercul vicios creat intre Giulia, dadaca si prieten. Fiecare cu dreptatea lui si fiecare contand sa-i iau apararea [:D] Sunt cat se poate de impartiala si-i tin partea Giuliei, da ? [:D]

 

[s] TUTUROR MARIILOR id="red">[s][s]

 

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

La multi ani tuturor celor care-si serbeaza astazi onomastica!!!id="red">

Maria (Bianca) de Catutza,id="green">

Maria (Elena) de Yoanna,id="red">

Maria (Isabella) de Zuzilici,id="blue">

Mari_paun,id="purple">

 

Multa sanatate si fericire va urez!!!id="teal">

 

Catutza, scuze, casa mea e vraiste, n-am cum sa intru seara sa scriu, ambele calculatoare sunt desfacute pe componente, nu ne asteptam sa fie asa greu, cand faci de unul singur, adica noi doi! Mai avem, dar azi nu facem nimic ca e sarbatoare, de maine incolo! Am fost duminica la Ikea sa-i luam patul si n-am luat nimic, mai aveau doar o bucata si acela impachetat si lipit in bataie de joc, probabil era unul returnat! Cozile la case imense...asa ca a ramas sa mai mergem azi sau maine inca o data! Azi mai mergem la Tamilia, langa Stadionul Steaua sa vedem si ce au acolo! In rest camera noastra e aproape gata, va fi definitivata dupa ce luam patul pentru Andrei, caci canapeaua lui (care e relativ noua, are 2 ani) o aducem la noi...Mai avem de facut usile, caci vrem sa le revopsim, acum sunt albe cu niste bobite mici aurii pe interior (casa e veche si sunt usi cu dichis), si vrem sa le facem in culoarea stejarului...

 

In rest va pup pe toate, va citesc de la munca dar nu prea am cum sa scriu caci avem si aici o perioada aglomerata!!!

 

 

_______________________________

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="size1">id="blue">)

varsta lui Andreiid="purple">id="size1">[bicla]

 

Andrei [flo]id="purple">id="size1">

 

"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."

"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."id="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna celor mai si mai...

 

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Dodolina, unde esti ? [pup][pup]
align="right" id="quote2">

Eheee am fost de am lasat 60 ron la analizele pentru gradi[:(],acum am reusit sa adorm fata si trebuie sa fug in bucatarie caci ma striga[:D]

Citat:
Gabi , deci va pregatiti intens pentru gradi! ce ai pus la congelator pentru iarna?
align="right" id="quote2">

Ohoo ia revenit culoare in obraji de cand a vazut el ca-i pe aproape gradi[;)].

In congelator am bagat vinete pentru ghiveci,ardei copti,ardei gras,dovlecei si ceva fructe cate 3-4 pungutze din fiecare...ar mai trebui bagate multe dar....dar[:D]

Citat:
Ce ar mai fi nou? Mmm, am incercat sa depunem la Prima casa dar nu am reusit. Cumva mi-a spulberat si ultima speranta.
align="right" id="quote2">

Nu te necaji prea tare(desi stiu cum este)DD sigur o sa va ajute si o sa aveti si cuibusorul vostru.

Citat:
La multi ani tuturor celor care-si serbeaza astazi onomastica!!!

Maria (Bianca) de Catutza,
Maria (Elena) de Yoanna,
Maria (Isabella) de Zuzilici,
Mari_paun,

Multa sanatate si fericire va urez!!!
align="right" id="quote2">

La multi si de la mine sa fiti sanatoase iar DD sa va dea doar cat puteti duce[asia]!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Azi e soare,dimineata a fost rece dar placut...ambii erau necajiti cand au vazut ca mergem acasa si nu pa-pa.Am multa treaba...dar fiind sarbatoare...voi vedea ce voi face totusi...

 


Blogul lui Bogdan Andrei

goblenuri-relatii pe blogul Donului

id="right">id="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

id="size4">id="Script MT Bold">

Bazarid="purple"> pentru:Bogdan[flo]id="blue">;Mihaitaid="blue">[flo];Sebiid="blue">[flo];Emaid="blue">[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna, feline aristocrate![flo]

 

 

La multi ani !!!

 

MARIA (BIANCA) [pup]

 

MARIA (ISABELLA)id="red"> [pup]

 

ANA MARIA (ZUZILICI) [flo]

 

MARI_PAUNid="purple"> [flo]

 

[s] Sanatate, bucurii si impliniri! [s]

 

 

 

 

Catutza, sar'mana! [pup] Sa va traiasca printesica si sa aveti petrecere frumoasa, azi, de ziua numelui ei! [flo] Oh...cum se simte micuta?! [pup]

 

 

Katty, multumim pentru urari! [pup]

Spor la amenajat...sa mearga treaba ca "unsa"...si rezultatul sa fie pe masura asteptarilor voastre!

 

Daria, imi place felul tau de a fi impartiala...[;)] [pk] [:D]

 

 

 

Lilia, offf...imi pare rau pentru dezamagirea programului "prima casa"... dar...stii cum se spune: "speranta moare ultima..."... Sa dea Dumnezeu sa va fie bine! [pup]

 

 

Mari_paun,multumesc frumos! [pup] Emeiid="red">! [flo]

 

 

Dodo, multam! [flo]

 

 

Annie, mercic! [flo]

Cand primesti rezultatul testului la engleza? Bafta! [flo] Ar fi ultimul "ingredient" al dosarului?!

 

 

Despre noi?! Nimic nou... Si in Bacau avem o vreme de....kko... Desi sambata a fost suuuuper cald...spre seara a inceput sa ploua si...asa a ramas "setata" vremea.... Plus ca e friiiiiiig...brrrrr... bate vantul... nasol rau... Am rarit, considerabil, plimbarile lungi...[bang] Si, Mitzuid="orange"> vrea numai afara...da-i munca de lamurire...[bang] Deh...toamna a venit cu simt de raspundere! [pic]

 

Azi noapte, in lipsa de somn...si alta activitate...[;)] [:D]...am incarcat pozici de la ziua fii-mii si cateva de duminica, de la sora-mea...si o terasa minunata unde ne-am "racorit" cu o bere...[pk]

 

Pentru cine are placere, timp, chef etc... poftiti la pozici

 

[flo] aiciid="orange"> [majoreta]

 

 

Sa aveti o zi faina si petrecere frumoasa tuturor Mariilor! [flo]

 

Perlutzele...[:D]id="orange">

 

[i]

 

Ioana,id="pink"> mamiid="orange"> deid="pink"> fetitaid="orange"> [8**] cuid="pink"> funditaid="orange"> [pup]

 

De prin viata...adunate!id="purple"> "[ilp]"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doarece nu am intrat de mult, [:I]

 

La multi ani ani MARIILOR MARI SI MICI!!!id="red">

Sufletelului Mitzuc ii urez LA MULTI ANI sa fii sanatoasa si norocoasa !!! id="red">

Ioana te rog scuza-mi intarzierea!!! [pup]

 

Zuzi m-a induiosat rau Bella .. draga de ea …

Sper sa ne dai vestea cea mare . Sa castigati la Lotto!!!!

Te rog sa o pupi din partea mea!!!

Sa va traiasca!!!

 

 

Dany , tu stii ca eu sunt cu gandul la tine… Nu mai urez nimic ca simt eu ca nu ii merge bine omului cand ii urez!!!

O imbratisare lungaaaaaa !!! (pacat ca nu am emoticon…)

Si milioane de pupushori!!!

Leoace dragi va [pup] !!

 

Fuuug la muncutzaaaa!!!

 

 

 

 

PERLUTZA id="red"> sufletzelul meu!id="orange">
id="right">

 

Are we there yet???id="red"> [:D]

[zz]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Absolut superba, cocheta, dulce-dulce Mitzu [olala][bis][flo]

Copilutza, spor la munci [pup][pup]

Io vreau sa ajung acasa, sunt moarta de foame si am de crosetat [:D]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...