Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (599)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Bella, eu zic ca trebuia sa te astepti, temp e f mica, nu aveai cum sa fii insarcinata. nu vreau sa te superi, stiu ca e greu, dar ...asta e adevarul. Lasa ca o sa vezi ca o sa vina si la tine [pup]TTCOn voudrait bien un mini nous...Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">
align="right" id="quote2">gabi da e nu mi-am mai luat temp de cel putin 2 sapt [:D], azi am facut beta la recomandarea dr ca sa poata sa imi de-a linistit tratament ca sa imi vina uratii.oricum a zis sa mai astept pana luni si sa mai fac inca o beta si daca e tot asa imi da tratamentulaspiranta la bebikgraficul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mikado
bella[pup][pup] sansele sa apara bebe dupa HSg (daca nu sunt probleme cu trompitele) sunt mult mai mari, si curaj nu este chiar ,,piece of cake", e suportabil , dar trebuie sa o faci si pe asta , este una dintre cele 3 conditii pentru a deveni gravidutza [pup][pup]Grafic
align="right" id="quote2">sincer chiar daca mi-e frica abia astept sa fac hsg...am mai sperat si eu ca poate luna asta nu mai era cazu da se pare ca nu a fost sa fie. sa speram ca dupa hsg vedem cum sunt trompele si cu un tratament adecvat pana la sf anului sau inceputul lui 2011 o sa am si eu un bebe in burticaaspiranta la bebikgraficul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella pt ati veni menstuatia trebuie sa iei progesteron(Duphastone,Utrogestan etc.) care nu dauneaza sarcini ci dimpotriva ajuta la sustinerea acesteia.Daca dupa intreruperea progesteronului in 10 zile nu isi face aparitia menstruatia atunci e bebe[pup]

 

Pupici la toata lumea!!!!

 

Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi]id="purple">

Grafic TB id="red">

 

Petitie Andreea Marin Banica -Asociatia "Salveaza Vieti" - va implicati alaturi de noi?id="size1">id="green">

 

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

id="size1">id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa Hsg ar fi bine sa faci si o monitorizare a ovulatie,pt ca in cazul ovarelor chistice e foarte mare posibilitatea sa nu existe ovulatie.Poate ai mai zis dar hormonalele le-ai facut?Acum asta e parerea mea[flo]

 

Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi]id="purple">

Grafic TB id="red">

 

Petitie Andreea Marin Banica -Asociatia "Salveaza Vieti" - va implicati alaturi de noi?id="size1">id="green">

 

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

id="size1">id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bella, imi pare rau ca beta e mica

nu iti pierde rabdarea, o sa vina si la noi bebe mult asteptat [flo][pup][pup][pup][pup]

 

fetelor la mine s-a instalat CM, deci z1.. eu asa vreau s-o iau

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu pot scrie repede cele 12 mesaje,dar sunt la servici si timpul nu-mi permite...in legatura cu analizele..am facut testul papanicolau.ecografii abdominale,intravaginale,analize pentru diferite infectii(candida etc),prolactina,iar sotul spermograma.Toate au iesit bune.Acestea le am facut cu 5 luni in urma in romania,acum suntem in italia.Stiu ca ar fi trebuit sa fac mult mai multe dar din pacate a trebuit sa ne intoarcem in italia,iar aici nu prea avem timp sa mergem la doctori,De aceea am intrat in grupul vostru cu speranta ca voi primii mai multe sfaturi.Si va mutumesc ca aveti rabdare cu mine..[:)]..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mikado, draguta, eu sunt o fire foarte melancolica si daca nu o iau ca pe o intarziere cred ca inebunesc

sincer ma trec fiorii numai daca ma gandesc, de aceea nu vreau sa-mi fac nici o beta...nimic, cu atat mai mult ca lucrez in sanatate si am posibiliatata asta dar mai bine fac tratamentul adecvat si o sa stau linistita

oricum nu cred ca avea vreo sansa un bebe acum

 

merci mult ca esti alaturi de mine

va multumesc mult fetelor pt incurajari dar sa stiti ca sunt foarte linistita si incrc pe cat posibil sa nu ma gandesc deloc ca ar fi fost ceva

 

 

ai luni sunt la dr

abia astept sa vad cand imi da unda....[pk]

 

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaaaaa si am pus trei poze pe picasa

doar atatea am avut momentan.......o sa mai pun cand mai gasesc ca sotul le-a pus pe toate pe DVD-uri ca sa elibereze memoria calc si nu mai am nimic acum

pup

 

am putina treaba acum

vb mai pe seara

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...