Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 68


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Vai,ce emotionant sa scot iar agitatele!!!!

 

 

Alexa,iti doresc nastere usoara,o bebelina sanatoasa si papacioasa care sa va faca fericiti toata viata!

 

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Go,Alexa, go!!!id="limegreen"> [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

 

 

Lumiid="red"> SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009

 

Poze Alexa Annabelle Deniseid="red">

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
LA MULTI ANI DANUTZ![s]Chiara, Ari si Maya! Dankutza, multa sanatate mamei! [pup] pt. Pinky cea frumusica!Rares continua greva legumelor si manaca mai mult banana si orez cu lapte, ceva branzica dulce, iaurt. Slabe rontzaieli de carnita, paine sau pufuleti.Din solidaritate pentru Ana ieri nu a vrut la [alap] decat dimineata si putin seara iar noaptea tot de 2 ori. De restul am aplicat metoda "pompa" pe seara.Ieri seara a fost foarte tzopaitor dupa cele doua reprize de somn de peste zi.[:D]Sa va spun si d'ale Iarinei in vacanta: "mami, ne jucam de-a mama si copilul?!"[:-)))]______________________________________________________"Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare"id="orange">id="Comic Sans MS">Magda,mami de [copil][*]topmodel categoria pana Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si [zana]Iarinaid="blue"> 31.01.2006
align="right" id="quote2">Of, of, asa solidaritate nu imi place...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Danutz[s]

[s]Rares[s]

[s]Ramonika[s]

La multi ani luniversatelorChiara, Maya si Ariana.

 

Vroiam sa ne laudam si noi (eu si pisoiul) cu un cra-cra comun, dar fetele mi-au luat-o inainte. Azi am cunoscut niste mamici dragute cu niste puisori superbi, unul mai ochios si mai haios decat celalat. [:D][pup] Si am probat si biscuitii lui Matei care au trecut testul![flo]da, da, mai venimid="size1">

Felicitari Sabina si Maya ! Cat de dulce e Sabina cum rade ea la camera [olala]

Stephy [pup] ma bucur ca Iustinutz e mai bine. Mie nu imi vine sa cred ca exista pediatri as in medici cu specializare in ingrijirea copiilor care pot enunta asemenea lucruri. Si mi se pare aiurea sa ma bucur ca a noastra e pro alaptat cand asta e cel mai natural lucru posibil.

nota de subsol: nepoata mea iubita este exclusiv pe lapte praf de la 3 luni si e minunata, inteligenta si frumoasa, dezvoltata armonios.

 

trecand pe alt plan sa scriu si eu meniul pisoiului:

- ora 10 para bucatele si piersica piure

- ora 14 legume (morcov, dovlecel, gulie, patrunjel radacina, rosii cherry) la abur cu ulei de masline si carne de pui.

-ora 17 1/4 banana si cateva lingurite mar la cuptor

- ora 20 cereale cu lapte.

Toate asezonate cu lapte de mama la discretie.

Vreau de mult sa mai scriu si tot uit: pisoiului ii place sa mestece asa ca de la inceput i-am dat carnita, galbenus etc taiat cu furculita, niciodata pasat. Si ii fac intr-un vas mai mare si ii pun cate putin in castronel si mananca de vreo doua-trei ori portia din castronel. Am citit undeva ca cei cu apetitul scazut sunt intimidati de portiile mari. Poate merge si la ceilalti fulgusori nemancaciosi.

 

[pup][flo]

 

Mitzi si Pisoiasul scump

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...