Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie - August 2004 * 59


Recommended Posts

Lia la Luca este ceva mai mult..a mai avut asa ceva acum 7 luni cand s-a doovedit ca avea de fapt o adenita mezenterica(ggl inflamati in burtica pe romaneste)iar pt plans am ajuns atunci si la psiholog.

Andrea bine ai revenit!

Mai demult spuneati de sigilare de masele, noi am facut doar o data si mai avem de 3 ori.

 

edit: voi ati comandat de pe amazon.uk???..eu stiam ca trimit carti..se pare ca nu!:( vroiam sa-i fac o supriza lui Luca 3 carticele mici cu Sponge Bob...in Ro nu exista [q]

 

cat despre stangaci..care problema?? nu-i fortati..lasati copii sa scrie cum vor ..este o mare gresala sa incercati sa corectati ceva care este deja prestabilit la nivel cerebral [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Olivia, i-ai dat tratament pt ganglionii aceia? cu plansul...numai ce va mutaserati, ati avut si un deces din nefericire aproape imediat daca retin eu, a fost pus la incercare Luca in perioada aia, din toate punctele de vedere a fost nevoit sa se reacomodeze...cat despre psihologi, poate dincolo stiu ce fac, aici numai cu numele am vazut, din pacate

Hai sa te intreb ceva...despre mononucleoza infectioasa, e posibila cauza de leucemie limfatica? socrul meu a murit (fie-i tarana usoara) in urma bolii ce a dus-o 7 ani cu tratament dar a fost descoperit abia in stadiul 4, suferea dupa spusele medicilor de cel putin 12 ani de acea boala si la un mom dat se vehicula virusul Epstein Barr ca si cauza a bolii lui...era posibil sa nu fi stiut ca are mononucleoza atatia ani? totusi era profesor, nu era contagios ?

 

merci mult

 

http://www.bestreclama ilegala - avertizare/popup.aspx?src=images/Product/large/5391.jpg...astea le cautai?

 

na, gasisem pe net niste carticele cu SpongeBob in lb engleza pt 5-7 ani pt perfectionarea si dezvoltarea cititului, insa nu cred ca le vroiai, Luca stie engleza, deci nu cred ca vrei sa-l perfectionezi in engleza...pe de alta parte daca-i plac povestile cu SpongeBob sunt pe ebay f multe DVD-uri super, si carticele pt cine e fan SB

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Despre stangaci: finutul meu este stangaci si este in clasa I, i-am vazut caietul, scrie atat de frumos incat nu distingi ce este tiparit si ce a scris el.

Nu l-au stresat parintii, l-au lasat sa scrie cu stanga, singura lui problema a fost ca se ciocnea cu cotul de colegul de banca, unul scrind cu stanga si unul cu dreapta, si a rugat mama lui sa fie mutat in cealalta parte a bancii ca sa nu mai deranjeze/sa fie deranjat.

 

Eu am fost aseara la sedinta cu parintii, s-au plans o ora educatoarele despre cat sunt de obraznici :(

Si o alta jumatate de ora ne-au cerut bani pentru tot felul de prostii... reviste, calendare cu poza lor, simpozion organizat in gradinita si tot asa...

 

 

Eu plec azi in team-building, ca de obicei m-am certat cu barbatul...[bang]

 

Va pup, o zi buna!.. si sanatate multa bolnaviorilor!

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine, desi sunt treaza decateva ore bune (deh, mucii[:D]) si am facut deja painea cu ou, la cererea Giuliei care nu se mai satura [8D] (bine, cand eram eu copil, asta era micul dejun si cina preferata)

Roberta, mult spor la treburi. [flo]

Kim cum sunteti azi ??? [grup]

Lia, la tanc Lego te-ai gandit sau pica din start ideea ? [pup]

Io`st in sfarsit libera [:D] asa ca cineva ar trebui sa face nejte ordine si curatenie ... ca io nu vreau [8D]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

iar o zi insorita, ma bucur ca maine imi renovez bucataria, m-a "apucat"...chef nu prea am ca nu vreau sa-i tin pe astia micii in casa cata vreme afara e soare, sa profite si ei de vremea insorita

 

Roxana, merci de idee, dar nu vrea tanc Lego, mi-a povestit foaaarte expresiv ca vre un tanc de plastic sau metal, nu conteaza, DAR:

- sa aiba neaparat senile mobile nu roti sau senile fixe

- sa nu aiba baterie

- sa i se miste turela in toate partile, adica sa o poata el roti cu mana

- sa aiba cam 25 cm lungime si vreo 15 latime dupa cum imi arata el

 

deci omul chiar stie ce vrea, si nu e simplu de gasit asa ceva chiar in orice hipermarket:P insa caut intensiv, am tema serioasa de casa

 

ma tot uitam la beados alea...oare nu umple copilul casa cu margelele alea? ca imi arata si mie Dea la tv reclama si cica vrea si ea...ce-s alea de fapt? se construieste cu bile, se lipesc intre ele si asa raman figurinele sau se mai desfac dupa aia? sau tre sa-i cumpar alte bile de rezerva? Daria, cum is astea ca nu au instructiuni pe net, am gasit multe seturi, Studio, activity set, care-s mai faine?

 

merci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, raspund rapid ca mergem la gradi

Giuli vrea studioul, cel mai dichisit si scump [:D] sunt margele pe care le asezi pe sabloane, stropesti cu apa si lasi sa se usuce, apoi raman in forma facuta, cica [:D]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, multumesc de raspuns, ce idee super asta cu gradinita de dupa amiaza, si mie mi-ar fi prins la fix, insa aici nu sunt gradi cu alt program decat de dimineata ca majoritatea oamenilor lucreaza de dimineata, anul trecut mi-am gasit un part time la o gradinita privata, de la 1-17 ...insa nu aveam ce face cu copiii mei in intervalul ala asa ca am zis pas, tare mult mi-ar placea sa lucrez cu copiii de gradi, insa cu noile legi si cu scolile mele nu mai pot, decat ca necalificat:(

 

Deci pana la urma Giuli la ce s-a hotarat mai mult si mai mult? la beados si nenuco?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria cum sa fim...l-am lasat doar cu lacrimi in ochi (nu plangea macar)..dupa ce la trezire mi-a decretat : ma doar burta nu merg la gradi ..si a interventi Sorin [:D]..ca deh lui ce-i mai stie de frica, eu care-s cu gura pe el mereu ,nu-l mai impresionez[:D]

 

Oricum aseara si azi dimineata i-am dat scobutil si ibuprofen..Sa vedem cum este in we si fct de asta mergem la pediatru si oricum luni mergem la eco.

 

Lia eu caut doar carti (filme avem ) in engleza sau romana ..

A vazut cineva reclama cu niste Gormitzi si ceva praf special????[alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...