Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Credeti ca exista ingeri?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
Exista ingeri,cand ii vezi ii recunosti, negresit.. Si trebuie sa ai noroc sa poti intalni un inger, spun din exerienta![asia]
[gravired]25+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
probabil intilnesti un inger (bun) cand ai nevoie de el... exista o diferenta clara (dupa cum e scris in Biblie) intre oameni, ingeri (buni si rai), demoni. michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
Exista ingeri,cand ii vezi ii recunosti, negresit.. Si trebuie sa ai noroc sa poti intalni un inger, spun din exerienta![asia]
[gravired]25+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
probabil intilnesti un inger (bun) cand ai nevoie de el... exista o diferenta clara (dupa cum e scris in Biblie) intre oameni, ingeri (buni si rai), demoni. michelle
Michelle...ma refeream la ingeri, nu la oameni..crede-ma stiu diferenta, chiar daca nu detaliez![:)][asia]

Concurs "Amintiri de vacanta2011", un vot va rugam:[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=19"]AICI[/url] pentru fotografiile my1 si my2.Va multumim[flo]

[gravi]27+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexia_21
exista o diferenta clara (dupa cum e scris in Biblie) intre oameni, ingeri (buni si rai), demoni. michelle, care e diferenta?
pe scurt: ingerii au fost creati inainte de om. o parte din ei l-au urmat pe Lucifer(Satana) si au devenit ingeri rai(cazatori sau cum se mai numesc...) demonii sunt spirite rele (ajutoare a le lui Satana)care pot sa intre in corpurile omenesti si sa le conduca. michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Alexia - daca judecam cronologic ar fi in felul urmator (parerea mea): in Geneza ne este scris despre ispitirea femeii. Si vedem ca este ispitita de sarpe. Si stim ca sarpele este Satan, de fapt care se numea Lucifer cand era in ceruri. Mai stim ca a fost dat jos din ceruri in urma razvratirii sale si a 1/3 din ingeri (Apocalipsa 12:9). Mai pe scurt: a fost creat, a stat o perioada in ceruri (Ezechiel 28:13:19) si apoi a fost aruncat din ceruri pe pamant (Apocalipsa 12:7-9). Deci a avut timp sa faca multe, apoi a venit la femeie sa o ispiteasca. Are dreptate Michelle, dar nu mai stiu nici eu exact unde sunt scrise cuvintele clare ca ingerii au fost creati inaintea omului.[:D] Sper ca te-a ajutat parerea mea[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...