Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mvai fetelor, nu ma asteptam la atatea patrioate [:D]... eu am spus asa cu rusine de Gerovital, de fapt in spatele glumelor ascund tot felul de sentimente "insecure" care me caracterizeaza ... deja incep sa ma simt confortabil cu voi, mai ales ca stiti despre aspiratorul, parul de pe picoare, laturile mele din basement, crema de pe fatza ... oare ce mai urmeaza ? Carmen - pup si eu - cum mai esti la cap ? Tot aburita ? Rechizitele o sa le afli in prima zi de scoala - sa iei si un distonocalm inainte ca sigur ameteala care o sa te ia nu e de la Meniere [:D]. Eu tocmai am platit la "scoala secta" - aia care deja nu imi place - 3 luni in avans [q] ...bai cata nesimtire. Nu vreau sa va spun cat a insemanat asta ca imi tremura mana numai cand scriu suma ... nu ma intrebati de ce a trebuit sa platesc in avans 3 luni, ca sa fie ei siguri ca si-au luat banii. Am vrut sa ma mahalagesc asa putin cu ei la telefon dar m-am gandit ca nici nu au inceput copiii si deja sa ii arate toata lumea cu degetul ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen...nu-ti fa griji, o sa-i dea o lista de rechizite in prima zi de scoala. Krissy, eu mai merg a facial (ma rasfat un pic) si folosesc creme prin rotatie. Am observat ca dupa o vreme la mine nu isi mai fac efectul (de la cele scumpe pinala cele ieftine) daca le foloesc pe termen indelungat. Asa ca se termina cutia, iau altceva! Ciuf, cum te simti cu ochiul? Buflea, totul e bine cind se termina cu bine...si soacra si inundatie...mai rar asa dezastre! Andrada, unde-i "update" cu bucataria ca imi rod aici unghiile???? Ramona, La Multi Ani pentru flacau!!! Sa fie sanatos (frumos stim ca e), fericit si sa va aduca numai bucurii!!! Din ciclul "circoteala"...de ce trebuia chiar asa un subform dedicat pentru Michael Jackson? Zau ca mi se pare exagerat. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocebine, inundatie ai spus ? Asta este in limbaj elevato-diplomatic nu ? [:)] Baiii ... nu imi raspunde nimeni la intrebarea mea de "arts and crafts" ? [q] Din ciclul, intrebari la care nu raspunde nimeni, va mai pun una [:)]. Am primit asa o sugestie de la prietenii nostri apropiati, cum sa ce ar fi sa inchiriem de Revelion o casa la munte, la baza partiei - si cine skiaza sa se rasfete, cine nu sa se tavaleasca in tubs sau sa lancezeasca in jacuzzi ... nu ma cunoasteti, dar cand e vorba de plecat de acasa, sunt prima la usa ... intrebarea este acum, oare unde sa ne ducem ? Voi ati testat statiuni de astea de ski, nu stiue xact unde - in Vermont sau in Catskill [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea...eu arts and crafts nu prea servesc...(imi ies hives numa cind ma gindesc)...astea sint departamentul sotului talentat din dotare. La ski...hmmm...am fost o data de Revelion[url="http://www.mountainmeadowinn.com/"]aici[/url] impreuna cu o alta familie. A fost foarte bine dar nu e chiar in buza pirtiei...tot trebuie sa scoti masina. In rest, nu ma pasioneaza foarte mult statiunile foarte aglomerate. Noi mergem la ski la Tuxedo Ridge (fosta Sterling Forest) dar n-am ramas peste noapte ca-i suficient de aproape. BTW...tu esti pe aici prin zona, NY/NJ? Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crema eu folosesc acum una de la Estee Lauder, Hydra Complete la care am primit samples cu vreme in urma. Din cand in cand mai adaug re-nutritiv intensive tot de la EL. Am folosit cativa ani Hyramax (Chanel) si mi-a placut mult insa s-a scumpit rau si nu prea imi mai place sa dau asa multi bani pe el. Am mai probat diverse creme si serumuri dar pe termen lung am folosit Hydramax si Hydra Complete. Multa lume lauda Clinique dar eu nu am avut noroc, cred. Am luat un moisturizer de la ei si mirosea rau,a ranced... ciudat.. in schimb rujurile de la ei mi-au placut mereu. Statiuni de ski am probat dar nu pe east coast. Am fost in Canada la Whistler de doo ori si prin US de mai multe ori. Ne-a placut mult Lake Tahoe, unde in mod similar ne intalneam cu amici de-ai nostri din US de Revelion. Am inchiriat aceeasi casa 3 ani la rand (5 bedrooms, 12 ppl), am fost foarte multumiti. Am mai fost la Mammoth Mountain (de repetate ori ca-i la 4-5 ore de condus de noi)in CA, Vail si Snowbird CO, Park City UT; am facut mereu rezervari prin www.vrbo.com ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Buflea...eu arts and crafts nu prea servesc...(imi ies hives numa cind ma gindesc)...astea sint departamentul sotului talentat din dotare.
Caut sot creativ, telantat la dotare ([olala]), bun la "arte si crafte" pentru intretinut copiii si soacra timp de 2 saptamani ... ofer de toate - aspirator nou, aparat de depilat silkepil, crema de zi Gerovital si canalizare lin curgatoare. [:D]
Citat:
citat din mesajul lui ocebine La ski...hmmm...am fost o data de Revelion[url="http://www.mountainmeadowinn.com/"]aici[/url] impreuna cu o alta familie. A fost foarte bine dar nu e chiar in buza pirtiei...tot trebuie sa scoti masina. In rest, nu ma pasioneaza foarte mult statiunile foarte aglomerate. Noi mergem la ski la Tuxedo Ridge (fosta Sterling Forest) dar n-am ramas peste noapte ca-i suficient de aproape. BTW...tu esti pe aici prin zona, NY/NJ?
Multzam ... o sa ma uit. Eu de obicei ma duc la Mountain Creek. Da, eu locuiesc in NJ si muncesc in Manhattan - nu am mai spus asta ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea Multzam ... o sa ma uit. Eu de obicei ma duc la Mountain Creek. Da, eu locuiesc in NJ si muncesc in Manhattan - nu am mai spus asta ?
Citesc din 2 in 14...eu stau peste riu in directia opusa (Queens) si lucrez in Manhattan... PS...sotul nu-l dau ca dupa tre' sa fac arts and crafts si nu-mi convine[:D] Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetele pt raspunsurile cu cremele, acuma imi trebuie Gerovital, ce mi-ati facut! Mi-am amintit de cand eram acasa ca vara, cand tot Sibiul e plin de nemti veniti in concediu, doamnele tot crema asta o cautau,ca avea mare trecere in vest si o cumparau f scumpa in Germania. Pai si numai din patriotism si trebuie sa ma apuc sa o folosesc si eu[:D]. Buflea, incearca pe copilul punct ro, au informatiii pe grupe de varste si poate gasesti si ceva interesant. Nu am sugestii personale, ca noi nu suntem inca la grupa de varsta vizata si facem Art and Crafts mai mult la gradi si Gymboree. Cat despre statiune, eu iti recomand Stowe, Vermont - www.gostowe.com. Zici ca esti in Alpi sau in Ro, mie mi-a placut extraordinar de mult. Ca fapt divers, acolo a trait dupa ce a fugit din Austria familia reala a baronului Von Trapp, a caror poveste a fost inspiratia filmului "Sunetul muzicii", au un Inn f frumos in Stowe. Toata statiunea e excelenta, pitoreasca, si ofera n posibilitati de cazare, de la lux la pensiuni mai modeste. Apropos, m-am uitat pe lista si vad ca nu e nimeni din Vermont inscrisa aici, poate ma retrag eu la pensie acolo, ma bag la o ferma-pensiune de organice[pk]. Cristina, mami de [url="http://www.totsites.com/tot/sophiantonia"]Sophia Antonia [/url] - 1 martie 2007 [url="http://picasaweb.google.com/cristina.sophia07"]Poze[/url] "The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Citat:
citat din mesajul lui buflea Multzam ... o sa ma uit. Eu de obicei ma duc la Mountain Creek. Da, eu locuiesc in NJ si muncesc in Manhattan - nu am mai spus asta ?
Citesc din 2 in 14...eu stau peste riu in directia opusa (Queens) si lucrez in Manhattan... PS...sotul nu-l dau ca dupa tre' sa fac arts and crafts si nu-mi convine[:D] Anamaria
Aham ... nu stiam. Si noi am stat in Queens, in Astoria, pana sa ne mutam la "groapa cu gunoi" - pentru necunoascatori, NJ este considerat "groapa de gunoi" a NY-ezilor pentru ca inainte, acolo isi depozitau ei rezidurile. [:)]. In Mahattan nde lucrezi - poate descoperim ca muncim in aceeasi cladire [:)] - eu 23rd Street. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si noi! in Romania a fost frumos,scurt(2 luni[:D])..a trecut repede. mi-a fost de Cristi care nu cred ca va mai afce vreodata gresala sa ne lase asa timp indelungat. m-am rasfatat la Cluj,dat jos celulitata asta hidoasa de pe picioare,achizitie din sarcina[:D]...cu masaj si electrostimulare,crema buna...-4kg[:D]...manechina,ce mai[:D].am m-ai scapat si de varice prin sclerozare[:D]...rasfata total,ce mai[:D]! Ana,e bine,a racit de cand am venit,febra in prima seara,acum doar ragusita,trece! ne ridicam si noi in picioare sprijinindu-ne de tot ce ne intra in cale. avem doi dintisori de care suntem fff mandrii si muscam tot[:D]. ne place mancarea facuta de mama si nu ne plac deloc cerealele. zicem cand vrem:ma-ma si mai tot timpu zicem ba-ba(normal mama mea a asociat cu baba,adica ea[:D]) despre patriotism,hmmm,eu mi-am adus lapte Doina pt demachiat si lapte anticelulitic de la gerovital,super ieftine si fff bune[:D]. va pup!!! 29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...