Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, noi am cumparat de curand o cutie de vreo 30 de lb [:I]de Alaskan Snow Crab Legs ca suntem fani, si cum erau on sale la juma de pret ...cum sa ratam?[:D] Am facut deja de 2 ori din ei. Eu iti recomand sa faci minim 5lb. odata, daca sunteti 2 la masa, de fapt cam 3 lb de persoana ca sa intelegeti ceva. LA noi sotul meu e bucatar sef, asa ca uite cum face el: pui o oala mare cu apa la fiert in care amesteci crab boil mix (este un amestec de spices special pentru seafood pe care il cumperi de la grocery store - ce am eu este crab and shrimp boil). cand fierbe apa arunci cracii de crab in ea si astepti sa fiarba iar. din momentul in care incepe sa fiarba astepti fix 1 minut (nu mai mult) si opresti focul, pui un capac ce se potriveste bine peste oala (sa fie oala inchisa cat mai bine) si lasi asa cam 15-20 minute. Ies deliciosi. Servesti cu unt topit, simplu sau in care adaugi ce vrei tu: usturoi, lamaie etc (cum zicea si Ocebine) Vezi ca pe ambalajul de spices s-ar putea sa scrie sa fierbi seafood-ul mai mult (5 minute) din motive de safety, dar sota-miu zice ca daca fierbe 5 minute "carnea" iese foarte tare, asa ca el nu urmeaza reteta de pe ambalajul ala. Edit: mi s-a facut o pofta de-mi ploua in gura! Si soatza vine abia la 11 noaptea acasa, dar cred ca-l pun sa faca maine pentru pranz[pofta]
Vio [gravi] 10s+ (25 martie 2010) & [copil] Sean (16 martie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voiam numai sa spun ca eu am vazut pe food network ca crab legs din magazin sunt deja gatite (de altfel de aia au si culoarea rosie) si ca si-ar pierde din gust daca le mai fierbi si acasa. cica ar trebui steamuite in microunde (cel putin asa le-a facut tipul ala, dar nu-mi mai amintesc pt cat timp). noi le facem cam cum a zis si Violeta numai ca nu pun decat sare in apa si le mancam cu unt topit si/sau usturoi. alina, interesant tratamentul de par, tocmai ce-am zis ca taiem din cheltuieli anul asta dar fiind ca-s casnica :) [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q"]Depeche Mode August 25, 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Citat:
citat din mesajul lui josefine
hello, noi am fost la catskill, tot de revelion. am inchiriat o cabana. eu merg oriunde, numai sa fie de plecat de acasa. acum de cand ne-am luat matzul e mai greu, nu prea avem cu cine sa il lasam. dar am intrebat la plesneala un coleg iordanian care a zis ca ma ajuta ca e "cute" pisica.
Josefina, ce cabana ... era departe de partie ? Vreau si eu un site, o poza, un pret, o atentie, un fursec [:)]
buflea, am cautat prin email-uri ca nu imi mai aminteam numele cabanei si tot nu am gasit. avem poze cu noi inauntru [:D]
www.razvanphotography.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SI pentru ca visez numai mancare zi si noapte in perioada asta (numai cand mananc nu mi-e greata...), as vrea sa va recomand reteta asta de [url="http://allrecipes.com/Recipe/Corned-Beef-and-Cabbage-I/Detail.aspx"]Corn Beef and Cabbage [/url] Cine are irlandezi in familie stie despre ce e vorba. Mie imi place la nebunie (tocmai ce am savurat o portie). Pentru cine nu stie, Corn Beef se gaseste la grocery store exact sub denumirea asta si se prepara extrem de usor - vezi reteta de mai sus. Nu ma injurati ca am stricat topicul de creme si tratamente de par, ca-s gravida, da?[:D] Btw, eu folosesc Olay regenerist night, si ziua tot un Olay de hidratare, care are si UV protection. Cea de noapte imi place foarte mult, cea de zi e usurica, nimic extraordinar.
Vio [gravi] 10s+ (25 martie 2010) & [copil] Sean (16 martie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam inca o data de sugestiile cosmetice, efectiv mi-am luat notite si o sa mi le caut sa vad ce mi se potriveste si imi place. Scumpeturile recomandate de pe Sephora o sa fie cu siguranta pe lista sotului pt ziua mea[:D]. Nici eu nu intelegeam de ce tratament de par era vorba, doar dupa explicatii m-am prins. Mai ce de crete sunteti pe aici! Si eu cu parul meu lins, toata viata mi-am dorit par ondulat, iar voi dati bani grei sa vi-l intindeti[bang]... Ia puneti poze inainte si dupa make-over, sa vedem si noi rezultatul! Si tot apropos de par, brunetele cu ce va vopsiti, asa mai natural sa fie (ammonia-free, etc)? Acum am culoarea naturala, doar suvitata cu copper/red, dar parca peste noapte au inceput sa imi apara fire albe. Am vazut la WF ceva pe baza de Henna, e buna, sau daca nu care altele mai mild? Cat despre crabi, nu vreau sa va spoil poftele, da' stiti ca sunt numiti "vulturii" apelor, nu?! Sunt scavengers si curata apele de toate mortaciunile, ceea ce-i face great pt ecosistem, dar mie una nu-mi mai trebuie crab meat de cand le stiu "apucaturile". Cristina, mami de [url="http://www.totsites.com/tot/sophiantonia"]Sophia Antonia [/url] - 1 martie 2007 [url="http://picasaweb.google.com/cristina.sophia07"]Poze[/url] "The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint tot din asta cu parul lipit de cap si nu inteleg dorinta altora de a si-l indrepta.[:D] Ca eu ma chinui sa-l ridic macar vreun mm de pe pielea capului.[:D] La colorat sint si eu curioasa. Am mai intrebat cu ceva timp in urma. Nu vreau sa-l vopsesc efectiv, dar se inmultesc firele albe. Poate le acopar cumva! Mie-mi place culoarea parului meu, pentru ca nu-i fac nimic inafara de spalat e si foarte sanatos. As vrea sa-l pastrez cit mai aproape de cum e acum. E doar un gind... Altul ar fi sa vad cum mi-o sta carunta.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma vopsesc cu Wella Professional. Cumpar vopseaua de la un magazin dde produse cosmetice profesionale. Eu sunt multumita, dar la mine nu e mare diferenta, sunt bruneta si vreau doar sa acopar cele 10-20 de fire albe. Ma vopsesc de f mult timp, cam 14 ani, am fost si roscata, satena, suvite, dar mereu ma intorc la brunet. Asta mi se pare mie ca ma prinde cel mai bine. Blonda nu am fost niciodata, ar fi foarte greu cu radacinile mele negre, plus ca tenul nu ma avantajeaza. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] [url="http://www.eklipsse.net/gallery/"]FineArt gallery [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...