Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene - 69 - Felicitari Alexa!Bun venit Maysaa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lili banuiesti de la ce ar fi febra?

Ce mai face Lila, altfel? A inceput sa mearga? Hai cu cra-cra-ul.

 

A-propos de torturi sanatoase, eu m-am gandit la urmatoarele varinate: tort de mere cu scortisoara si blat din galbenus, faina integrala si unt. Sau tort rasturnat cu blatul de mai sus.

Fie un blat din biscuiti organix.

 

Apoi, la creme:

- crema de mango cu faina de mei si unt/iaurt.

- Crema de branza cu un strop de coaja de portocala, suc si stafide

- crema de banane cu avocado

 

Insiropat cu sucul merelor coapte sau cu compot de stafide.

 

Ornat cu crema de branza si crema de branza cu roscove, ca sa para de ciocolata [:D]

(edit: nu toate astea intr-un singur tort, ca se combina prea multe arome, cred)

 

Mai am o intrebare: oare este vreun pitic care nu a facut febra ever? Matei nu a facut febra pana acum. Adica, a fost un pic subfebril: mai mult de 37,6 sau cu 8 nu a avut niciodata. Oricum, n-a depasit 37,9.

Treaba aia cu imunitatea care lucreaza cand copilul are febra se aplica? [alcool]

 

Va pup

 

mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'mneata,fete!!!

 

[[flo][flo]LA MULTI ANI,VLADUT DE MANY!!SA CRESTI MARE SI VOINIC,CA FRUMOS ESTI!!!SA FII IUBIT SI SA IUBESTI LA FEL DE MULT!![flo][flo]id="purple">]

 

iar,tie many iti doresc ca DD sa-ti ofere bucuria de a-i oferi un fratior sau surioara lui Vlad (ar fi pacat sa nu mai fie unul la cat e de frumos!!)[pup]

 

vad ca cel mai tanar fulgusor se lasa asteptat,asa ca [majoreta][majoreta][majoreta] hai Alexa!!hai Mayssa!!![majoreta][majoreta][majoreta]

 

 

Dankutza multa sanatate mamei si refacere rapida!![flo]

 

Lyly e mortal Alex cu perlele!!![pup]

 

Coque multu' de reteta biscuits!! o vom incerca si pe asta la un moment dat..[flo]

 

monis si celelalte fete care sunteti bolnavioare sanatate maxima va doresc!![pup]

 

LUMI super tort ptr. o super printesa!! sper sa-i placa degustarea!![pup]

 

ralu sincere condoleante ptr. bunic!!DD sa-l odihneasca in pace!![flo]

 

cam atat de la mine..eu ma retrag ..ma pregatesc de nunta (asa nu am chef,dar e musai-musai)...va doresc un w-e minunat cu soare si temperaturi acceptabile!!!va [pup]din mers!!!!

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

Eu m-am trezit de la 8 ca sa am timp sa fac mancare pana iesim afara dar am o durere la genunchiul stg de ma seaca la inima[q] si mi s-a si umflat nitzel[bang].Mi-e groaza sa ma gandesc cum o sa cobor scarile cu fimea in brate[q] cand abia pasesc pe plan drept

 

Ora 10.24 fimea nu s-a trezit inca[:D], si asta pt ca are draperiile trase si-i intuneric in camera[:D]

 

[mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala]

 

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi!

 

Suplimentez [cafea]ua de la Lili, pe care o [pup] si pe ea si pe micuta Lila cu febra si ma [ruga] sa-i treaca repede, le [grup] cu drag pe Ralu, condoleante!id="black">, si pe Dankutza, sa vina cu vesti bune despre mama ei, si urez [s] mucosilor luniversati astazi, Dragos si Eva, Ruxandrei si Ralucai [s], o incurajez pe Alexa [majoreta], lui Vladut ii doresc petrecere frumoasa si asteptam pozici de la mami lui [pup], iar lui Coque ii multumesc pt ideile de tort [flo]

 

we placut tuturor [flo]

 

Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09)

poz(n)eid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fete dragi!

Vreau sa urez si eu un mare LA MULTI ANI! pentru Danutz si Vlad, sa cresteti mari si frumosi si sa va bucurati parintii la fiecare pas!

 

Iar apoi, vine si un mega cra-craid="size4">: mergem! De joi Ana a inceput sa faca, timid la inceput, pasi nesustinuta, iar acum chiar merge dintr-o parte in alta a sufrageriei. Inca o mai vanez sa o filmez, dar nu ne-am prea sincronizat.

 

Si bineinteles

[majoreta]\\[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]hai Alexa!!!

 

Inca un foarte calduros LMA pentru luniversatii zilei [s]!

 

 

Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

La multi ani Vladut, asa cu intarziere sa cresti mare si sa aduci numai bucurii parintilor tai[s][s][s][s]

 

Lml luniversatilor de azi

 

Dankutza- asteptam vesti bune in legatura cu mamica ta

 

Ralu- condoleanta pentru bunicul tau

 

angi - felicitari pentru mergacioasa ta

 

Lili- sa treaca repede febra

 

Amalia nu mai vrea fructe de dimineata, numai asa cu rugaciuni, am incercat cu bucatele si asa am induplecat-o putin, i-am dat o bucatica de clementina si a fost foarte cahhh

 

sfarsit de saptamana frumos tuturor[pup]

 

Nid="purple">aid="red">tid="brown">aid="blue">lid="orange">iid="limegreen">aid="green">,[mamica] fericita de [bb] Amalia Mariaid="red">!!!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dam si noi binete si sa va uram un w-e placut. In scurt timp trebuie sa strang laptopul sa pregatesc casa de musafiri, mai am de facut cate ceva dar mai este timp mai ales ca baietii sunt afara si nu trage nimeni de mine. Sunt fericita ca a luat tati tortul si a iesit dragut, imi era frica sa nu iasa o amestecatura de personaje ca l-am facut cat s-a putut de mic, sa incapa poza pe el, 2,200kg, acum sper sa fie si gustos.

Alexa hai spune ceva [pup]

Sa scriu si eu meniul,

10,30 gutuie coapta cu branzica- a fost nebunie, a mancat pe nerasuflate

14,30 brocolii, cartof dulce, piept de pui presarate cu marar

18,30 probabil iaurt cu cereale, dar inca nu-i sigur

In rest, la cerere tzitzi.

 

Pupici

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza...incepusem un mesaj aseara, dar l-am gasit netrimis, cine stie ce am vrut eu sa fac...in fine, il trimit acum [:D]Lyly Alex e delicios, cum papa el branzica [olala]Many asteptam poze cu Vladutul chel [olala]Dankutza sanatate mamei, sa treaca cu bine si de operatia asta [flo]mai, da ce telepatii si coincidente faine intre mamicile de fulgusori...Laura_andreea gand la gand cu Coque, Andre cu aceleasi gusturi si idei ca Lumi ... fain [8D][majoreta]Alexa[majoreta]Smaranditza felicitai pt masuratori, sa stii ca si Sabina si-a schimbat somnul, a ramas cu unul pe zi , ne adaptam din mers [:D][pup]Ralu condoleante [grup]Lili nasol cu febra Mariutei, sper sa fiti mai bine acum [pup]Miany distractie placuta la nunta...o sa vezi ca te vei distra, asa se intampla, la nuntile la care nu ai chef sa mergi de obicei iese fain tare , mie asa mi se intampla [pup]Angi felicitari pt Ana mergacioasa [pk]gata, ca azi avem program administrativ (aka de curatenie)...pupicei la toata lumea [pup]____________________________________________________id="purple">

Anca, mamica fericita de [copil] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...