Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene - 69 - Felicitari Alexa!Bun venit Maysaa!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
.
Laurici spor la pregatiri.Eu am facut deja meniul.Sunt vreo 11 persoane.
Aperitiv:cascaval,salam uscat,kaiser,muschi file,ardei rosu umplut cu pasta de branza de vaci cu marar,salata boeuf,salata de icre,salata de vinete,salata de ciupercute cu sunca praga si usturoi;masline si rosii
Apoi friptura de pui si porc la gratar(le face sotul la curte si le incalzim acasa) cu cartofi prajiti(cumpar congelati taiati in diverse forme si ii fac atunci in friteuza) mamaliguta si castraveti si gogosari acri made by me.
Desert tort cumparat + tort pentru pici cava gen tiramisu(piscoturi inmuiate in lapte cu crema de branza de vaci cu babanane ornat cu pudra de roscove).
Laurici tu ai folosit pampersi de la penny?Eu sunt multumita de Baby charm.Ea 3 a zi cand ii folosesc.Sunt cam greu de prins asa mi s-a parut la inceput dar retin tot.[pup][/i][/blue]
align="right" id="quote2">
Acelasi meniu e si la noi[:D] mai putin ciupercutele alea, garnitura de cartofi si mamaliguta, in + o rulada de cascaval cu pate[:D]
La ardeiul rosu cum faci pasta de branza?? cu ce tip de branza?Vreau si eu reteta pliz[flo]

Babycharm folosim si noi alternat cu Pampers. Diferenta e ca babycharm sunt mai grosieri, mai scortosi, dar nu miros deloc. Faza e ca nu stiu daca se merita sa cumpar pentru ca la pret sunt foarte aproape de astia de la pampers..Ideea e ca oricum iritatia aia nasoala nu trece cu astia noi.[bang] Trece/reapare/trece/reapare[bang][bang]

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

gata pe azi...mai Licurix, poate iti face mami o surpriza si vine cu fratele cu masina la ziua rechinasei...sunt convinsa ca isi doreste foarte mult lucrul asta [pup]
align="right" id="quote2">
Fratele e plecat din tara, are rate la banci si a plecat sa isi gaseasca un job peste hotare. Deci mami meu nu are cu cine, si nici finante sa vina pe cont propriu.[q]
Asta e viata[bang]

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina[pup], tare rau imi pare sa te aud ca ai de tras..Uoff..nu poti apela deloc la socri?stiu cat iti sunt de dragi[:-@], dar totusi..nu o sa poti sa alergi dupa Maya, nicidecum sa cobori si scarile cu ea. Trebuie cumva sa gasesti un ajutor pe undeva.

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana[pup], inseamna ca Teo e maestra[:D]de te-a scos din circuit 3 zile. O poza ceva?[pis]

Glumeam[:)], nici nu vreau sa ma gandesc ce durere ai tras si inca mai tragi.

Ce mai mesteresti nou??[pis] asta inainte de a o trage cu ochisorul..id="size1">

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura nu stiu daca zic bine dar poate avea o dermatita de scutec.Am auzit de asa ceva.Incearca sa folosesti numai Baby charm un timp si vezi daca scapi de iritatie.Eu am luat un pachet si mai am ceva din el.Mi se par mai ok tocmai pentru ca nu miros si nu au aloe chiar daca pretul e la fel ca Pampers.Te sfatuiesc sa nu folosesti Bebem.Am luat eu unul singur de la cineva si Geo s-a iritat ingrozitor pentru ca pe deasupra au plastic iar ala freaca copilul intre picioare.

Crema de branza o fac asa:branza dulce,sare,marar cat cuprinde,putina smantana cat sa o pot pune cu forma de ornat torturi.Tai ardeii in jumatate si ornez frumos cu pasta.Poti face asta si pe o rosie taiata jumatati.Daca nu vrei sa faci tu pasta gasesti in comert(Carrefour/Angst) crema de unt cu marar sau branza topita cu mara.Sau mai usor ia branza dulce amestecata cu smantana (eu gasesc la alimentara de regula) si pui tu marar si sare.

Spor la pregatiri.

Mie lene dar as putea sa fac si tort dobos (asa: piu o felie sunca praga un strat unt,o felie cascaval un strat unt/o felie subtire unt,o felie sunca sau incepi cu cascavalul si termini tot cu el.Apoi la tai frumos in dreptunghiuri)Ma mai gandesc.id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mai am ceva idei:oua umplute cu crema de peste.Freci galbenusul cu ulei dintr-o conserva de ton si pui pestel peste.Pui mustar ,piper ,nucsoara,sare si savurezi.Deasupra ornezi cu o frunza de patrunjel.

Sau freci galbenusul cu pate de porc/pui,ulei de masline, sare,piper,nucsoara si adaugi felii subtiri de mezel(asta am avut la botez).

Rulouri cu salata de legume.Iei felii de sunca praga taiata subtire ca o coala si le umpli.Pui o jumatate de scobitoare ca sa tina ruloul.

Salata o faci din cartof,morcov fierte si castraveti murati scurse bine peste care adaugi maioneza dupa plac.Cam o lingura de salata e suficienta pentru o felie de sunca.(si pe asta am facut-o pentru botez).id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Lauriciu,maine taiem motul si mancam tortul.

Ma bag si eu la niste oua umplute dimineata si o salata beuf,in rest avem carnaciori in foietaj,pateuri cu ciuperci,tot felul de sunculite/pastrame/salam Sibiu si cascaval/telemea,pe care le voi infinge pe scobitori si restul bautura [:D]

 

Diana,te inteleg foarte bine,am trecut si eu prin asa ceva,doar ca la mine a fost de la rimel. Nu suportam lumina deloc,a fost groaznic.

Ma bucur ca ai avut ajutoare si ca ai reusit macar sa te odihnesti.Sper sa-ti treaca de tot cat mai repede[pup]

 

Simina,imi pare foarte rau pt tine,poate apelezi,totusi la soacra(am inteles ca stati in aceeasi curte,nu?)

 

 

 

Lumiid="red"> SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009

 

Poze Alexa Annabelle Deniseid="red">

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara , ne-am adunat si noi pe-acasa Tina colege de suferinta/ smotru am fost azi [curat], eu recunosc am avut ajutor si de la sot [asia]Diana ce chinuiala pe tine zilele astea, ma bucur ca esti mai bine acum [pup]Simina ce aiurea faza cu piciorul, cineva trebuie sa te ajute, ca singura nu o sa poti face fata hilizitei ...sanatate ! [pup]Licurix imi pare rau de situatia financiara a familiei...uite cum strica banii ceea ce ar trebui sa fie o zi speciala si cu cei dragi alaturi...offf...poate odata se intoarce roata si faceti o chermeza la Roman ca sa va luati revansa...pup fetele [pup]merg sa-l ajut pe sot la bucatarie [8D]____________________________________________________id="purple">

Anca, mamica fericita de [copil] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...