Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene - 69 - Felicitari Alexa!Bun venit Maysaa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Ancutza sotul a lucrat.El mai are ceva de facut in casa:aspirat si spalat pe jos[:D].Dar asta pe luni ca maine o serbam pe nepotica.id="blue">[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)
align="right" id="quote2">eu am revenit la butoane ca daca stam amandoi in bucatarie nu auzim mandruta...si se mai trezeste plangand mititica, iese si dintele nr 5...3 dinti intr-o saptamana [alcool]vroiam sa-ti spun ca asta a facut si al meu...spalat parchet si dat cu ceara + geamurile eu pe-o parte el pe-o parte...doar cele care dau in balcon ca de altfel stam la etajul 9 si la celelalte nu se poate [:D]sa va traiasca nepotica [flo] , petrecere frumoasa !____________________________________________________id="purple">
Anca, mamica fericita de [copil] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size3">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citesc cu un ochi si nu-mi vine sa cred. Fantastic ce coincidenta, Diana! Exact in seara asta cand manca, Timi se juca initial cu parul meu [olala] iar apoi mi-a bagat brusc si pe neasteptate degetul in ochi, si mi-a tras o zgarietura de toata frumusetea. [bang] NU am avut timp sa clipesc. [alcool] Imi lacrimeaza si ma ustura de mor.

Tu ai pus ceva picaturi, Diana?

Ioi, groaznic de dureros mai poate fi. [bang] Iritant mai bine zis. IN fine...zici ca dupa vreo 3 zile trece? [alcool] Scrie-mi si mie, pliiiz, ca tre sa tin regim cu SOMN cat incape [:D] ca sa-i arat la sotz si sa-i spun ca asa mi-o zis dr. de la noi de pe forum. [}:)]

 

Ioi, dar eu am asa o senzatie de jena acolo la ochi, de parca as avea ceva inauntru si duc instictiv mana la ochi sa ma frec sa iasa. [alcool]

Ce aiurea sa scrii cu un ochi si sa iti vezi mereu varfu nasului. [:D]

 

Ma bag si eu la tratament, pardon, la somn. [nani] Ce bine ar fi sa se "seteze" cumva Timi dimineata pe noua ora. [8D] Vise, taica...vise... [bang]

Simina, imi pare rau de picior. Probabil ai scris pe undeva ce ai patit, dar cum eu sunt kiorosh acum si am citit tot din 3 in 3...nu am retinut. [alcool] Sper sa poti gasi ceva ajutor cat mai curand. [pup]

 

Las si motzatele la treaba:

 

[majoreta][majoreta]GO, ALEXA, GO, GO, GO!!!id="size4">[majoreta][majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va scriu un banc fain... mie imi place mult [:)]Ion se trezeste intr-o dimineata cu o mahmureala ingrozitoare dupa o noapte petrecuta la o petrecere de afaceri. Se chinuie sa-si deschida ochii si primul lucru pe care il vede sunt doua aspirine asezate langa un pahar cu apa pe noptiera. Si langa el, un trandafir rosu! Ion se ridica din pat si-si vede hainele curate si calcate. Se uita prin camera si vede ca totul e in ordine perfecta si luceste de curatenie. La fel e si in restul casei. Ia aspirinele, se sperie cand se uita in oglinda din baie si vede ca are un ochi vanat si in cele din urma observa un bilet pe masa pe care scria: "Dragul meu, micul dejun e in cuptor. Eu am iesit la cumparaturi. Te iubesc!!"Se taraste gemand pana in bucatarie si vede ca intr-adevar il asteapta micul dejun aburind si ziarul de dimineata..Fiul lui e si el in bucatarie. Ion il intreaba cu multa precautie:- Fiule, ce s-a intamplat azi-noapte?- Pai, ai ajuns acasa beat turta dupa 3 dimineata si ai luat-o razna. Ai rupt masuta din sufragerie, ai vomitat pe coridor, te-ai pisat pe floarea mamei si ti-ai invinetit un ochi cand ai dat cu capul de usa, ca sa arati ce tare esti.- Atunci de ce este totul intr-o ordine atat de perfecta, atat de curat, am primit un trandafir rosu si micul dejun ma asteapta pe masa????- Ah, asta-i simplu, ii raspunde fiul. Mama te-a tarat pana in dormitor si cand a incercat sa-ti dea jos pantalonii i-ai spus: "Lasa-ma in pace femeie, sunt barbat insurat!"Morala:Masuta rupta – 300 leiMicul dejun - 10 leiTrandafirul rosu - 5 leiAspirinele - 0.50 leiDAR... sa spui lucrul potrivit la momentul potrivit - de nepretuit!____________________________________________________id="purple">

Anca, mamica fericita de [copil] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce scriam astazi de coincidente...iaca inca una [:)]Smarandita imi pare rau ca ai patit-o si tu cu ochiul...poate pui niste picaturi si trece si hai ca o sa fie si Timi de gashca, cum si Teo a fost si o sa te lase sa te odihnesti [pup]____________________________________________________id="purple">

Anca, mamica fericita de [copil] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa am revenit [:D]

 

Sa va spun ca m-am stresat degeaba cu multe feluri de mancare, sau poate ca fiind multe s-a cam ciugulit din toate. Mare trecere a avut platoul cu branzeturi (branza cu mucegai, cu plante aromate, svaiter, telemea) cu struguri, nuci si pere, clantanelele aproape ca nu au ajuns(alune, migdale, caju, nuci, fistic) si s-a mai mancat putin puiul Shanghai, in rest asa cum am zis mai mult gustate, de baut s-a baut berea fara alcool si ceva martini, nu tu vin, afinata, nimic parac s-au pocait cu totii.

Tortul a fost un real succes, am fost inspirati cand am ales compozitia mousse, foarte bun , bine noi cam toti din grup suntem fani ciocolata.

 

Vlad a primit multe cadouri, avem hainute pana la 3 ani [:D], jucarii si bani.

De pe tava a luat asa ;

1. telefonul (il face mama centralist)

2. cu dreapta cheile de la masina si cu stanga pixul, in acelasi timp

3. cardul

 

In rest am ras si ne-au amuzat copii, au fost numai doi si cu Vlad trei , dar ce au putut sa faca greu de descris, la un moment dat simteam ca nu mai pot, dar nu aveam ce face.

Poze nu aveam asa cum as fi vrut eu, tati a zis ca nu face, nasu a filmat iar finul in loc sa faca poze era dus (cu curca la raze) o sa incercam sa mai facem capturi de pe video, candva.

Maine incercam sa executam problema tunsului, sa vedem daca reusim.

 

Lumi petrecere frumoasa maine [pup]

Diana iti trimit un [pup]

Laurici voi cand aveti petrecerea? Pupam rechinasa

 

Acum plec spre pat, sper sa si adorm. Va las POZE

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Mie lene dar as putea sa fac si tort dobos (asa: piu o felie sunca praga un strat unt,o felie cascaval un strat unt/o felie subtire unt,o felie sunca sau incepi cu cascavalul si termini tot cu el.Apoi la tai frumos in dreptunghiuri)Ma mai gandesc.[/i][/blue]
align="right" id="quote2">
hehe, gand la gand[:D], tot la combinatia asta suprapusa ma gandisem si eu, dar fara unt si nu stiam ca se cheama asa...[:D]
Asta sigur o prestez.[pk]

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi, interesante si oole cu ton, sa caut prin mangalica asta conserva de ton...[:-@]Daca gasesc, poate fac si felul asta[alcool][:D] Dextractie placuta tomorrow!

 

Many, nu poci sa vaz pozili, cica is private! Trag concluzia ca Firicel o sa fie un uom' de afaceri dupa alegerile facute[pk]

Pe 3 noiembrie ii taiem motzu la motzata, de ziua ei.

 

Smara[pup], pan maine sper sa vezi mai bine ce mai zicem pe aici, ai inteles??Daca nu, te primim si cu [8D]

 

Gata, nu mai poci, trag pe dreapta langa maraita

 

[:D]G.N.F.W.Y.A.[:D]

 

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...