Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene - 69 - Felicitari Alexa!Bun venit Maysaa!


Recommended Posts

alexa nu naste inca ..fetelor se tine bine de tot maysaa de mine..nu am contractii sau dureri..am dormit iar ..nu ma pot trezi de fapt nu stiu ce e cu somnul asta...ma apuc acum sa mai fac curat prin casa poate ceva..oricum la noapte ma duc ;la spital fara sau cu contractii pt ca vreau sa nasc [:D][:D][:D]
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga] si [gravi] 37+ cu [fetita] Maysaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pfiii, ce era sa ratez eu [:D]: scuturatul motzatelor pt Alexa. [olala]
[majoreta][majoreta][majoreta]Go, Alexa, Go!!! [majoreta][majoreta][majoreta]
[majoreta] Nastere cat mai usoara si o bebelina sanatoasa, mancacioasa si neplangacioasa. [:D] [pk] [majoreta] [s] VLADUT DRAGUT! [s] Dankutza, multumesc mult de link-uri. [pup] Le trimit azi la ai mei spre studiu si actiune. [:D] Coque, multu' fain de tot pt reteta. [pup] [olala] Sper sa reusesc maine sa o execut. Monis, mersi de explicitatiile cu sacul. [:I] Na, ca v-am luat pe toate si acu sunt pe locul I la "stupid questions". [:I] Eu am la carut un fel de mini-sac din ala, dar e doar pt picioare, cumva de la genunchi in jos...asa ii vine lui deocamdata. Habar nu am insa daca gasesc pe aici cum ai tu sau ca in pozele alea. [:-@] Eu sunt in super-mega viteza, cu 1347 treburi de termiat, cu copchil care de cateva zile a ramas doar cu o repriza de somn/zi [bang] si ma termina fizic. [alcool] [pup] toate fetele. Edit pt un scurt CRA-CRA: Am fost ieri la masuratori: 10.100 kg si 76 cm. [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza Eu sunt in super-mega viteza, cu 1347 treburi de termiat, cu copchil care de cateva zile a ramas doar cu o repriza de somn/zi [bang] si ma termina fizic. [alcool] [pup] toate fetele. Edit pt un scurt CRA-CRA: Am fost ieri la masuratori: 10.100 kg si 76 cm. [pk]
phaii...fimea de 4 luni are un singur somn ziua, si ala tine maxim 2 ore[alcool][bang][alcool], iar noaptea ne apuca si ora 11[alcool], si culmea e ca a inceput sa se trezeasca si mai devreme dimineata[alcool], adik la 8-9[alcool], care innainte era 11 [mamica] fericita de [url="http://picasaweb.google.com/home"][copil]ranjita delicioasa [/url] Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145097"]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q"]Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa, bebelina ta este o adevarata printesa care stie de pe acum sa isi faca intrarea cu suspans,[:)] plus ca este grijulie cu mami, sa fie odihnita.[:D]
[majoreta]Hai, Alexa ![majoreta]
_______________________________________________________ *Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare* Magda,mami de[copil][*]topmodel categoria pana [url="http://picasaweb.google.com/magda.zlotea/Rares?feat=directlink"] Liviu-Rares Andrei[/url] 18.11.2009 si [zana]Iarina 31.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, si Timi dormea tot cam doua ore -doua ore jumate in total, cele doua reprize de somn. Acum imi doarme la amiaza pe la 11.30/12 cate o ora jumate, si pana seara...distractie maxima... [alcool] Efectiv nu stiu cum il tin "bateriile". Sotul zice ca si le incarca cu red bull de la tzitzi. [:D] Coque, m-am apucat de ceva lucru, dar cu gandul la reteta ta [pofta] m-am gandit ca as putea adauga si niste stafide in aluat sau deasupra, inainte sa dau la cuptor. Se poate oare? Zilele trecute am facut cumparaturi la DM si am luat si o punga cu stafide. Pfoooaiii, moare Timi dupa ele. [alcool] Initial i-am pus vreo 5 pe tavita lui de la scaun, ca sa se joace cu ele, sa le manance, si sa stam si noi linistiti la masa. Mai, asa ceva....mai rar....efectiv ii stecleau ochii de fericirie cand le manca. [:D] Eram aproape sigura ca o sa le gasesc intregi in pampers, dar uite ca nu e asa. Doar azi am gasit una. Atat. Si a mancat si ieri si alaltaieri. Deja stie unde am pus punga in bucatarie, [alcool] si cand il pun in scaun, imi arata cu mana punga si face: iiiii. [:D] Oare dupa cate stafide sa spun STOP joc? [:D] Nu de alta, dar ar fi in stare sa le manance in cantitati industriale. [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Smara, daca nu se ineaca cu ele, go for it. Si i le-ai dat asa, neinmuiate? Ca eu i-am dat curmale si ii placeau dar e tare greu sa scot ceva miez fara coaja. O sa incerc si eu stafidele din punga.
Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
Simina, si Timi dormea tot cam doua ore -doua ore jumate in total, cele doua reprize de somn. Acum imi doarme la amiaza pe la 11.30/12 cate o ora jumate, si pana seara...distractie maxima... [alcool] Efectiv nu stiu cum il tin "bateriile". Sotul zice ca si le incarca cu red bull de la tzitzi. [:D] Coque, m-am apucat de ceva lucru, dar cu gandul la reteta ta [pofta] m-am gandit ca as putea adauga si niste stafide in aluat sau deasupra, inainte sa dau la cuptor. Se poate oare? Zilele trecute am facut cumparaturi la DM si am luat si o punga cu stafide. Pfoooaiii, moare Timi dupa ele. [alcool] Initial i-am pus vreo 5 pe tavita lui de la scaun, ca sa se joace cu ele, sa le manance, si sa stam si noi linistiti la masa. Mai, asa ceva....mai rar....efectiv ii stecleau ochii de fericirie cand le manca. [:D] Eram aproape sigura ca o sa le gasesc intregi in pampers, dar uite ca nu e asa. Doar azi am gasit una. Atat. Si a mancat si ieri si alaltaieri. Deja stie unde am pus punga in bucatarie, [alcool] si cand il pun in scaun, imi arata cu mana punga si face: iiiii. [:D] Oare dupa cate stafide sa spun STOP joc? [:D] Nu de alta, dar ar fi in stare sa le manance in cantitati industriale. [alcool]
mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau helau [flo] [s] La multi ani, Vladut!!!![s] Aseara nu am apucat sa spun nimic, m-a lasat Ari doar sa scot agitatele pentru Alexa...si ma gandesc sa le tin in forma, asa ca...[majoreta][majoreta][majoreta] go Alexa!!!! Monis, sanatate multa iti doresc, eu abia mi-am mai revenit dintr-o raceala urata, cateva zile nu am fost buna de nimic. Tot cu durere de gat a inceput totul....de la un pahar de [pepsi] de la frigi.A trecut si asta....inca mai am urechile infundate, tusesc si curge nasul, dar macar functionez. Sper ca tu o sa scapi mai usor[pup].Poate trec si insomniile acum ca e mami la tine si te mai relaxezi putin. Lumi, f frumos tortul!!!!Unde il faceti?Noi am avut buburuza cand a facut Ari 6 luni, acum trebuie sa ma gandesc la altceva... o sa studiez si eu link-ul. Ce mai face bolfoasa frumoasa? Coquelicot, merci de reteta, am citit-o fix cand am venit din bucatarie dupa ce am facut cateva tavi de biscuiti dupa o reteta improvizata.Au iesit ok si ai mei, a ros Ari deja unul, dar data viitoare incerc reteta de la tine. Ramonika, suna bine ce spui tu acolo.Chiar, a fost cineva la Arcadia? Ceva impresii? Pana facem noi inca un bebe sigur mai inventeaza astia cine stie ce taxe sau motive sa nu onoreze contractul...Iti spunem si noi la multi ani, cu intarziere[:I]. Ionela, bine ca e totul ok cu Mihnea[pup].Cu putin noroc va fi bine si cu job-ul lui tati, tinem pumnii sa fie bine. Monica, ce mai faceti voi? Tot in plimbari prin tara? Abia astept sa ne vedem. Pupici Mariutei [pup] Multumim mult pentru urarile de ieri[asia] si spunem si noi [s] aniversatilor din ultimile saptamani. Va pupez, fara exceptie [pup] Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalu,l-am comandat la Select,eu nu prea cunosc cofetarii prin Iasi,iar eu nu am experienta sa pot incerca sa-l fac. Va fi facut cu crema de iaurt si lamaie,deci va gusta si ea. Vroiam un tort mic,dar a trebuit sa fie de min 2 kg....nu stiu ce voi face cu el[alcool] Sper sa va gasiti si voi "tema" potrivita si Ari sa fie cea mai fericita fetita! Andre,sper sa nu te sucesti cu buburuza din cauza ca avem noi! Am vazut si tortulete cu ratuste,si alea sunt frumoase! Ii doresc Chiarei sa aibe o zi de nastere ca-n povesti! Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"]Poze Alexa Annabelle Denise[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Lalu,l-am comandat la Select,eu nu prea cunosc cofetarii prin Iasi,iar eu nu am experienta sa pot incerca sa-l fac. Va fi facut cu crema de iaurt si lamaie,deci va gusta si ea. Vroiam un tort mic,dar a trebuit sa fie de min 2 kg....nu stiu ce voi face cu el[alcool] Sper sa va gasiti si voi "tema" potrivita si Ari sa fie cea mai fericita fetita!
De la Select a fost si buburuza noastra, arata [url="http://picasaweb.google.com/102155629580077258464/Lalu?locked=true#5533502154514526290"] asa[/url]. A fost delicios. Abia astept poze cu Annabelle cu tort pe la botic [:)] Petrecere frumoasa!!![pup] Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...