Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La Dovlecelu' Vesel ! • 17 • HBday pui Flavius !!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Uka, sa-ti explice fata unde e Noriel asta. cum intri pe usa de la mall [:D]...mergi mult drept pana dai de Starbucks (care e pe culoarul central). Chiar in dreptul cafenelui se face o straduta la dreapta [:D]. Mergi pe straduta aia pana dai de locul de joaca presarat cu multe fast-food-uri si cu Noriel.---mami de [sofer] minunata si cuminte [cool] (22.09.2009)Multumesc lui DD.
align="right" id="quote2">ai mare grija la oglinzi sa nu intri prin ele....sau ai mai fost in capitala ? e un capitalism decadent [pk]Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi] id="limegreen">
align="right" id="quote2">Imi amintesc de Alex,avea cam 1 an jumate si la vreo luna dupa ce s-a deschis mall-ul de la noi (primul si singurul [alcool]) am zis sa-l ducem si pe el. (deja era mai liber...in primele zile,juma de oras isi facea plimbarea de seara in mall [:D]).Si il lasam noi sa fuga de colo colo...eu intru intr-un magazin si pe cand sa ies,numa' il vad cum se indreapta in viteza spre mine ,da cu capu' de geam si pica pe spate [:-)))][:-)))] noi radeam de ne prapadeam, s-a pus si Alex pe ras si toata lumea se uita la noi ca la alines [nebu] [:-)))] Mely [hippi] ,mamica implinita de [bonjovi] Alexandru (2 noiembrie 2007) si [bicla]Razvan (21 august 2009)id="teal">_______________________________________________________________________________id="green">"Cine-ti saruta genele-n somn ?Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?Toate zanele bune sa te ocroteasca...Toate florile campului sa te infloreasca..."id="Book Antiqua">id="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 251
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Eu imi caut colantii luciosi ca in seara asta ies la mall [:D].
align="right" id="quote2">draga mea, te sfatuiesc prieteneste....nu are ce cauta colantii luciosi fara un permanent exotic. Mai ai timp ?Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi] id="limegreen">
align="right" id="quote2">nu mai am timp draga de pemanent, da' mi-am facut un coc si o sa-mi torn pe el tubul de confeti.in plus, sa nu uitam ca am pantofi de la albu... si geanta luciosa cu accesorii aurii de la D&G (se gasesc in piata la valea ialomitei). deci, oricum o sa ma remarc. si doar stii ca vorbesc tare, imposibil sa nu atrag privirile. ---mami de [sofer] minunata si cuminte [cool] (22.09.2009)Multumesc lui DD.
align="right" id="quote2">asta-i fata pe care o iubesc [pup][pup][pup][pup]Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi] id="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29
Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Mai Uka una si cu una fac doua, a reusit un mall sa va dezbine? Cum sa nu va gasiti ?Iulika te luam si pe tine mami, cum altfel ? Doar ca m-am gandit ca esti cu burta la gura si nu poti da la pedale. Ce zici mi-l imprumuti pe Bubu ? ca are deschiderea larga la pas, evidentid="size1">[:I]Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi] id="limegreen">
align="right" id="quote2">Cum sa nu mami?! Imediat il trimit så se echipeze.Auzi, dar cate locuri aveti doamna pe bicicleta aia minunatå?Nu de alta dar lui Bubu ii trebuiesc 2 locuri ca så nu se loveasca cu genunchii in gurå.[:D]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 21+ cu [fetita] cu funditaid="navy">
[tren]
align="right" id="quote2">da, exact, nu-i problema, sta pe locul din spate si-i tine pe picioare pe David si pe Bruculica....abia se dau si copii langa langa ...in ritm de pedalare. Crezi ca se baga ? Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi] id="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Citat:
citat din mesajul lui Iulika29
Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Mai Uka una si cu una fac doua, a reusit un mall sa va dezbine? Cum sa nu va gasiti ?Iulika te luam si pe tine mami, cum altfel ? Doar ca m-am gandit ca esti cu burta la gura si nu poti da la pedale. Ce zici mi-l imprumuti pe Bubu ? ca are deschiderea larga la pas, evidentid="size1">[:I]Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi] id="limegreen">
align="right" id="quote2">Cum sa nu mami?! Imediat il trimit så se echipeze.Auzi, dar cate locuri aveti doamna pe bicicleta aia minunatå?Nu de alta dar lui Bubu ii trebuiesc 2 locuri ca så nu se loveasca cu genunchii in gurå.[:D]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 21+ cu [fetita] cu funditaid="navy">
[tren]
align="right" id="quote2">da, exact, nu-i problema, sta pe locul din spate si-i tine pe picioare pe David si pe Bruculica....abia se dau si copii langa langa ...in ritm de pedalare. Crezi ca se baga ? Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi] id="limegreen">
align="right" id="quote2">Se baga mami numa' daca merge si ADi ca så aibe cu cine så bea un rachiu acolo cat noi ne facem de cap.Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 21+ cu [fetita] cu funditaid="navy">
[tren]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
si geanta luciosa cu accesorii aurii de la D&G (se gasesc in piata la valea ialomitei)id="red">. deci, oricum o sa ma remarc. si doar stii ca vorbesc tare, imposibil sa nu atrag privirile.


---
mami de [sofer] minunata si cuminte [cool] (22.09.2009)

Multumesc lui DD.
align="right" id="quote2">

pontul asta cred ca ti l-a dat FRAM. [:D][:D]

sa va distrati maxim, fetelor! ah ce as vrea sa fiu si io acolo...dar dk fiu-meu s-a gandit sa se imbolnaveasca in perioada cand trebuia sa-l operez.

scriu mai multe mai tarliu. ma duc sa scot un Aidan la aer. singuri si tristi pe strazile Bacaului.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski id="Script MT Bold">id="red"> [pk]

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anomisid="teal">,mi-am amintit acum ca ma intrebai aseara de camera copiilor.E renovata din vara,cu mobila cu tot.Se vede aici cam cum arata. [pup]

Tre' sa mai incarc si eu niste poze recente...poate miercuri [8D]

Mariaid="teal">,asa m-au intristat ultimele cuvinte [:(]...va pup pe amandoi! Doamne ajuta sa fie totul bine.

 

Mely [hippi] ,mamica implinita de [bonjovi] Alexandru (2 noiembrie 2007) si [bicla]Razvan (21 august 2009)id="teal">

_______________________________________________________________________________id="green">

 

"Cine-ti saruta genele-n somn ?

Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?

Toate zanele bune sa te ocroteasca...

Toate florile campului sa te infloreasca..."id="Book Antiqua">id="limegreen">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q] Imi pare tare rau ca sunt puiuti bolnavi. O [flo] si o [grup] sa se faca bine.

 

SI am o curiozitate, ALex mami, tu vii la intalneala?

EU cred ca am sa ajung pe la un 5 asa dupa calculele mele. Aveam o idee, injineru va veni cu mine, si ma gandeam ca sa-l lasam pe el cu bebeii la joaca pt ca tot ii place, si noi sa stam la cafele. Ce ziceti [:D]?

 

 

Monicaid="blue"> [mamica] de Zgatieid="navy"> id="Script MT Bold">

Povestea noastraid="Script MT Bold">________________________________________________id="limegreen">

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",

trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainteid="Script MT Bold">id="size1">id="limegreen">

Ingerasul Andreiid="Script MT Bold">id="limegreen">[ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa imi fie ingaduit sa intru putin pe la voi. Pentru ca am o banuiala ca unele dintre voi nu vreti sa mai auziti de celalalt topic o sa am indrazneala de a posta si aici ce am scris si acolo pt ca am pus prea mult suflet in ce am scris ca sa nu il citit voi, cele carora ma adresez.

 

 

O sa incep asa: La multi ani Flavius

La multi ani Laura78nico.

 

Sa fiti sanatosi, fericiti si mereu binedispusi.

 

O sa continui cu un pupic pt Monica pt ca asa as fi vrut sa sune si mesajul meu numai ca azi avem un botez la care sa ajungem si nu am cum sa scriu atat. Poate ca o voi face ulterior.

 

Pot spune doar ca sunt dezamagita ca nici in capitolul asta nu s-a putut scrie frumos. Puteam sa ne calcam pe inima si sa nu mai luam in seama lucrurile rele sau urate scrise pana acum.

 

Nu mai voi adresa cuiva in mod special ci ma voi adresa odiseei in general in randurile urmatoare.

 

Draga mea odisee,

 

Cam acum mai putin de 2 ani am aflat ca port in pantece un copilas si am decis sa-ti scriu. Ma bucur ca am facut-o. Am trait momente usoare, momente grele, unele frumoase si unele mai putin frumoase dar cu toate astea sunt sigura ca nimic/nimeni nu iti va putea lua locul. O sa imi spui ba da, o sa ma uiti, maine poimaine te intorci la munca iar copilul va trebui dus la gradi luat de la gradi, dus la scoala luat de la scoala si nu vei mai avea timp de mine. Si atunci eu voi raspunde: se prea poate. Nu sunt Dzeu si nu stiu ce imi aduce ziua de azi daramite cea de maine si poimaine si.... Totusi, ceea ce pot spune cu mana pe inima este ca aici la tine am gasit suflete mari, inimi si mai mari, oameni minunati si copilasi la fel de speciali si de frumosi ca al meu. De aceea tu vei avea mereu un loc special in inima mea. Am avut momente cand nu avea cine sa ma ajute, sa ma inteleaga, sa ma sfatuiasca si atunci tu ai fost mereu langa mine. De aceea ma doare inima acum ca trebuie sa iti spun la revedere. Dar cum tot ce are inceput are si sfarsit, mi se pare totusi firesc sa ne luam ramas bun dar in acelasi timp sa lasam portita deschisa pt ca nu se stie ce ne rezerva viitorul. Eu am incredere ca viitorul ne va surprinde si ne va duce pe cai nebanuite tot la cei dragi noua. Si daca tu imi esti draga cu Siguranta voi mai pasi pe la tine. Probabil nu atat de des dar cu Siguranta cu mare emotie si dorinta de comunicare.

 

Acum va spun voua, cele care ati contribuit la aceasta odisee ca sunteti minunate fiecare in felul ei. Nu vreau sa ma gandesc la clipe grele sau urate. O sa le sterg cu buretele de pe tabla vietii. Acum am un copil care are nevoie de o mama cu mintea limpede si cu inima curata. copilul meu nu trebuie sa simta nelinistea mea, nervozitatea sau supararile mele. Va avea timp destul sa le simta pe propria piele. In consecinta, eu va voi vizita acolo unde se va putea, acolo unde va voi gasi atunci cand voi avea un moment liber si chef de vorba. Daca voi putea ajuta pe cineva, o voi face cu inima deschisa. Daca nu voi putea, imi va parea rau dar sigur va exista cineva care sa aiba solutia potrivita.

 

 

Va doresc o viata frumoasa, as indrazni sa spun linistita, iar copilasii vostri, care sunt viitorul de maine sa creasca in iubire si intelegere pt ca avand toate astea sigur vor ajunge niste oameni deosebiti de care sa fim mandri.

 

O zi excelenta tuturor si pe curand.

 

Va multumesc frumos.[pup]

 

[biz] Monica, mami fericita de [bebic] RARES ANDREI (16.10.2009)id="green"> id="Script MT Bold"> [biz]BEBE

povestea nasterii micutului Rares Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl
Citat:
citat din mesajul lui hepilica si geanta luciosa cu accesorii aurii de la D&G (se gasesc in piata la valea ialomitei)id="red">. deci, oricum o sa ma remarc. si doar stii ca vorbesc tare, imposibil sa nu atrag privirile. ---mami de [sofer] minunata si cuminte [cool] (22.09.2009)Multumesc lui DD.
align="right" id="quote2">pontul asta cred ca ti l-a dat FRAM. [:D][:D]MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski id="Script MT Bold">id="red"> [pk]www.bebestepz.blogspot.comMicul nostru Foc a venit pe lume
align="right" id="quote2">Da ma, lu' Hepilica i-a placut mereu gusturile mele..ma suna mereu si zice, fataaaa, de unde iti mai iei tzoale, ca vreau sa moara dusmanii mei de invidie..Girls, multumesc pentru gandurile bune![flo]Pentru puiul tau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua buna ziua![:D]

 

Am avut musafiri si abia acum m-am adunat si eu nitel.

 

Vik iti raspund si eu la intrebarea cu kk...a mea dupa ce a fost o mega constipata cand era mica, de cand cu diversificarea produce la 3-4-5 ori pe zi....din cate am inteles nu este extraordinar de bine, dar na, eu ce sa ii fac??[bang]

 

Raluk felicitari pentru cele 3 minute de joaca singurel, uite asa, incet incet, se face baiat de comitet.[olala]

 

Lili distractie placuta la dezmotat, te asteptam cu pozele.[flo]

 

Anomis e impropriu spus papa biscuiti pentru ca mai mult se plimab cu ei in mana, dar na, hai sa zic 2/zi.[8D]

 

Fragutza tare imi pare rau sa aud ca Pisi e bolnaviaora...hidratarea e cea ma importanta acum, nu iti face alte griji...scade-i temperatura si hidrateaz-o, papa mai incolo...ma rog la DD sa treaca repede, din pacate stiu atat de bine cum e[ruga]. Cat despre masina, las-o naibii, asta e, toate trec. Va pupam.[pup]

 

Uka, Monica, Cristina, Miha, Anomis, Hepi (sper ca nu am ratat pe nimeni)[alcool] eu sper sa reusesc sa ajung in Afi pe la 6, sau mai devreme daca se trezeste mandra in timp util...ne auzim de acolo.[pup] In fata la Noriel au jucarii unde se pot juca piticii, ca in rest cam pauza. Starbucks-ul e pe mijloc, nu prea ai cum sa il ratezi...vedem noi cand ajungem acolo, ca parcarea e imensa si sigur fiecare va intra prin alta parte. Eu vin cu sotzul din dotare, am zis, am zis.

 

Offff, multa sanatate si puiului lui Lull[flo]

 

 

 

----------------------------------------------

Alexid="red">, mami de [iepu] Alessia Zeinaid="purple"> [iepu](26 septembrie 2009)id="green">id="Book Antiqua">

[ruga]Da Doamne sa fim sanatoase!id="size1">[ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...