Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (26)


Recommended Posts

A iesit Wagner, finally! Din pacate, noi pierdem exact finala caci weekendul urmator plecam in Ro. O sa intru insa pe net sa vad cine a castigat. Ce ziceti, Matt? Sau Rebecca? Sau One Direction? Sau Cher? Sau Mary? [:D] Fetelor, la mine a nins de azi noapte si toata dimineata. Sunt cu Theo acasa caci a facut febra si ieri si aseara si azi dimineata, am mers ieri la dr si a zis ca nu vede nici o infectie si poate e doar un virus, ii dau paracetamol la 4h si nurofen intre ele (de maxim 3 ori pe zi nurofenul). Vi s-a intamplat asa, doar febra sa faca? Ei ii iese si o maseluta dar la nici un dinte nu a mai facut temperatura asa, a avut si peste 39 acum, nici cu infectie in gat sau la ureche nu a facut. -------------------- Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring [url="http://fc07.deviantart.com/fs49/f/2009/180/6/e/Michael_Jackson_Collage_by_Aley_Hand_Rough.jpg"]Michael Jackson[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ninge si la noi asa frumos,ceea ce nu mi-as fi dorit niciodata
id="left">[:D].Ma deprima rau de tot.
id="left">
id="left">
[/leftStau de dimineata cu ochii pe telefon poate primesc mesaj de la scoala sa-mi iau copilul.
id="left">
id="left">
id="left">[[sper sa se mai indrepte vremea ca avem de mers la The Snowman ,la Santa grotto ,la patinoar .A fost cineva la Winter Wonderland ,ca noi nu am reusit sa ajungem.Sambata am avut Christmas Fayre la scoala ,si tot asa o tinem din una in alta .
id="left">
[/Am stat si noi vreo 3 zile acasa cu febra si doar calpolul ne-a ajutat .Ieri am citit in Daily Mail ca si paracetamolul e periculos pentru copii pentru ca dubleaza riscul de a face alergii si astm.[leftMotanik ,multa sanatate pentru fetita ta .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]

Buna

 

O mare, mare ruga la voi - mi-ati de mare ajutor daca mi-ati spune cum pot sa-mi echivalez diplomele romanesti aici . M-a apucat asa un dor de dus de acasa = adica de munca, nu ca m-as intoarce la ceea ce am facut ( travel agent ceva ani buni pina sa ma prinda ale vietii valuri ) . Stiu ca tot aici am citit mai demult si m-am uitat , parca costa 40£ - dar nu m-am agitat la vremea respectiva.

Acum baietelul meu are 6 ani - stiu ca voi aveti mai mult fetite, baieti mai mici sau mai mari .... ( sa va traiasca si sa va bucurati de ei ) si e deja in clasa 2-a ...am trecut cu bine peste perioada de inceput de scoala, el incepind scoala la 4 ani si 2 luni ( bb de vara - cum ii catalogheaza pe aici ) .Si ma tot gindesc incotro sa o apuc ...

Asa ca am inceput cu hirtogaria ...

 

O zi mai calduroasa briii...sa nu dea mai multa zapada ca paralizeaza sistemul englezesc . Eu i-as trimite in Ro sa dea examen de 'iarna' !

[flo][flo][flo]

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mota, si al meu facea gripe de astea tot timpul cit a fost mic. N-ai ce face, eu alternam calpolul cu nurofen (nurofenul nu are paracetamol). Stii cum se zice: cu tratament trece in 7 zile fara tratament intr-o saptamina.

 

Mi-a fost ciuda ca a iesit Wagner ca mi-ar fi placut sa-i vad fata lui Simon cind ar fi trebuit sa-i dea milionul. M-au enervat la culme ca au tot salvat-o pe Katie de 4 ori. In sfirsit a iesit si ea.

 

Eu votez cu Matt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mota si noi am patit asa. Letitia a zis bine alternate paracetamol si nurofen, mie zicea sa nu ii dau mai mult de 3 zile daca dupa trei nu cedeaza deloc sa merg iar la ei. Se intampla sa faca numai febra trei zile la rand si apoi sa treaca fara nici un alt simptom, am patit-o de vreo cateva ori noi. Oricum eu cu febra m-am obisnuit sa nu dau decat dupa ce urca destul de tare, inainte le dadeam rapid si nui tare bine ca febra e buna, sa zic asa, e reactia organismului la virus, asa lupta organismul, normal ca nu trebuie lasata sa sara peste 39-40 dar e bine sa fie lasat si organismul sa lupte nu din prima tac pac lingura de sirop. Multa sanatate la pisicutza. [pup]

Ninge si la noi dar e abia la inceput s-a depus pe masini si pe iarba in rest e flescaraie.

Na ma duc la oalele mele, adik la teancul de esee si proiecte.[alcool]

 

Edit: am uitat sa zic de Winter Wonderland ala din Hide Park, e f fain noi am mers in fiecare an numai ca na fetele nu s-au dat in nimic cai pt astia mari dar le-a castiga sotzul maimutoii la fete si am papat multe delicatese de la german market, turta dulce mare in forma de inima si etc e f fain mergem si anul asta, numa sa vina vacanta.[pk]

 

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar la noi nu e gripa. Nu are nici un fel de alt simptom si de altfel noi tocmai am scapat de un rosu in gat si o conjunctivita, cu antibiotic. De obicei nu ma panichez, stiu ca febra nu e periculoasa decat daca e mare, dar la noi de duminica seara sare mereu de 39, fara nici o explicatie. Ii iese un colt de masea, e gata sa sparga gingia. Copiii vostri au facut vreodata febra la iesitul dintilor?

Theodora e tare bleaga de duminica seara incoace, nu mananca si vrea sa doarma mai toata ziua. Asa ceva nu am mai patit pana acum. Daca si maine tot asa e, trebuie sa merg iar cu ea la dr. Ii dau de luni de la 12 alternat paracetamol si nurofen.

 

La noi inca ninge dar e apoasa si nu se pune.

 

--------------------

 

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jacksonid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexi, incepand cu semestrul de dupa ce copilul implineste 3 ani, primeste de la stat gratuite cate 2h jumatate pe zi (se discuta sa se schimbe la 3, oare s-a votat?). Probabil ca la orele astea te referi tu?

Altfel, sincera sa fiu, nici eu nu am auzit de 70 pe saptamana pt full time. Chiar si cu orele de la stat incluse, cel mai putin am auzit de aprox 120 pe saptamana. La noi full time e 170 pe saptamana.

 

--------------------

 

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jacksonid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...