Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (26)


Recommended Posts

[flo][flo][flo] Sarbatori fericite, pline de caldura, lumina si pace, si un Craciun minunat alaturi de cei dragi va dorim si noi!! [flo][flo][flo]

 

Noi suntem in Italia, la sora sotului, in Como, si stam pana pe 30. Mister e fericit, a primit un set Thomas, trenulet, masinuta, puzzle-uri, carticele... dar mai ales se bucura de compania verisorilor lui (in plus cele 4 pisici ale familiei, spre deosebire de madamele noastre, sunt foarte child-friendly si se lasa scarmanate).

Maine merg cu cumnata la gym si sauna (deh, dupa atata curcan, cartofi la cuptor, xmas pudding si... mici [:D] musai un pic de miscare si eventual detox). Zapada e tare putina, dar nu ne plangem... mai bine mai putin omat dar avione care circula cand ai nevoie de ele [:D]

 

[pup][pup]

 

Dark Bendis

& Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler]

 

"I dream of wolves. With them I run."

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna si sarbatori fericite tuturor!

 

Noi suntem in Ro de pe 11 dec, am zburat ok, fara intarzieri, am prins bine...ca am inteles ca dupa noi potopul, iar a nins, iar s-au amanat si anulat zboruri. Of of.

Am stat in casa toata prima saptamana, la pat, am venit cu gripa care m-a luat chiar sambata, am inceput sa ma simt rau in aeroport, apoi a doua zi eram deja aici la urgente, am semnat pe proprie raspundere ca refuz internarea, tuseam de-mi sareau ochii din cap, aveam dureri groaznice de maini, picioare, cap, gat, urechi..ce sa mai, asa ceva n-am mai patit. De la mine au luat-o si Lari, apoi mama si tata..Theo a scapat. Dar a scapat numai ca sa ne pricopsim cu varicela acum 4 zile, deci am venit cu ea de la Londra (chiar vorbeam cu Andra inainte de plecare) caci incubatia poate dura pana la 3 saptamani. Asadar toate planurile anulate, aveam musafiri cu copii de Revelion, nu mai vin ca nah, Theo e contagioasa, de iesit nu iesim cu ea pana nu trec bubitele, nici baie nu ii pot face ca sa nu se desfaca cojitele, o fericire...

 

In rest...am reusit sa fac un ecograf 2d si se pare ca bebe e tot fetita (Mada, ma primesti in club?), dar fac maine si un 3d pt confirmare si sa ne asiguram ca totul e ok.

 

Imediat vine revelionul, noi am fost acasa si de Craciun, vom fi si de Rev cel mai probabil, Theo a primit o groaza de cadouri, l-a recunoscut pe Mosu' care de la anu' trebuie sa fie altul ca nu se mai poate :)

 

Cam atat. Va dorim sa petreceti minunat si sa aveti parte de tot binele din lume! Multi pupici!

 

--------------------

 

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jacksonid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mota nu ca te contrazic, da aici zice ca poti sa ii faci baie ca ajuta la mancarime si se usuce bubitzele, fai baie cu saruri de alea de baie in apa si se usuca mai repede. Eu am luat de la boots de alea de la dead sea si au fost super bune, nu frecat cu burete si etc ci numai arunc asa cu apa cu sarurile astea. De iesit din casa aici iti da voie sa iesi la aer numai sa nu mergi in locuri aglomerate undes copii si gravidute ca na.[flo]

Felicitari pt fetita![bis] Cum sa nu te primesc?[:D][pup]

DarkBendis ce fain suna holiday-ul vostru, ma bucur mult ca va simtiti bine. Pupam pisoiul dulce.[pup]

Razadesoare ma bucur ca te-ai distrat.[flo]

Ella da se simte mult mai tare gerul aici de la vanturile astea nebune. Si eu mergeam cu trenul si am trecut pe langa un lac de aici de langa noi si era tot alb stralucea in soare si erau si cateva lebede pe margine si trestia verde inchis f fain se vedea, asa ca de postcards imaginea.[olala]

Adelyna ouch nasol cu centrala, bine ca aveti caldurica.[pup]

Noi ne-am cam lecuit de drumuri uk-ro iarna, una cu zborurile doi trebe multe dupa noi cu, copii si etc si stres si bla bla, vara e prea cald deci eu zic ca ideal e primavara sau toamna de mers.

Noi am umblat doua zile prin vecini, in vizite si azi e zi de esee.[alcool] Ma duc la tastatul meu ca trebuie pana maine sa-l expediez la profa pe mail.[bang]

 

Pupam gasca.[pup]

_______________________________________________________________________

Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.

Anatole Franceid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...