Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (26)


Recommended Posts

Lara_c felicitari pentru micutul Jamie, ma bucur enorm ca ai avut o nastere cu floricele, dupa prima nastere si prin ce ai trecut, chiar meritai sa traiesti o poveste frumoasa.[flo] Si eu tot cu Matt si Rebecca tin.[:D] Wagner ala ma irita la culme. Motanik felicitari inca o data pt job, m-as fi bagat si eu daca nu era noul job. Incep si eu marti, am emotii cat carul. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lara_c felicitari pt noua minune din viata voastra.... Si eu imi doresc 2 copii,abia astept sa vina urmatorul...parca nu mai am rabdare La X factor nu m-am uitat niciodata,dar m-ati facut curioasa.... O seara frumoasa
Mami de [copil] Ariana([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157187"]albinuta mea)[/url] Motto-ul de azi: "Bunatatea este limbajul pe care orbul il poate vedea si surdul il poate auzi. " Stiati ca: ...Viteza jetului de aer pe care un om il da atunci cand stranuta violent este de 160km/ora?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lara_c felicitari pentru bebe. Motanik, si tie felicitari pentru sarcina si pentru job. Luna1 bafta de luni cu noul job. Scuze daca a mai ramas cineva, insa nu am reusit sa va retin. Letitia, am carnet de conducere, insa iau aici cateva ore de acomodare. Inca imi vine sa intru pe contrasens, mai ales cand virez dreapta. Chiar si cand merg pe strada si vreau sa traversez, am tendinta sa ma uit in dreapta in loc de stanga. Eu stau in High Barnet acum, spune-mi si mie ce sa mai vizitez pe aici? Am luat strada principala de vreo 2 ori, diversitate pe aici nu prea exista. Mai este o domnisoara din RO, am luat numarul de telefon sa o sun maine, poate vrea sa ne vedem in weekend. M-am acomodat cat de cat, insa mi se pare super frig. In plus, la 5 este intuneric deja...astept primavara:). V-am [pup] _________________________ http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html _______________________ Uitati-va la ziua de azi! /Cea de ieri e doar un vis./Iar cea de maine doar viziune;/Un AZI bine trait face/Din fiecare ieri un vis de fericire,/Din fiecare maine o viziune a sperantei!~~Kalidasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Lara! Iti urez un bb sanatos si sa fie cat mai mancacios si cuminte si tie cat mai multa putere sa nu obosesti![pup][flo] Motanik si Luna, bafta pentru job-uri si insarcinari! Imi cer scuze dar eu nu le am cu sfintii si onomasticele asa ca nu pot spune nimic. Urarile mele pentru sarbatoriti sunt sincere si nu va doresc decat bine si fericire! RazaDeSoare, tocmai de forumul respectiv vorbeam. Inca odata, ma bucur mult sa te regasesc aici! Am sa-ti dau un semn si acolo ca sa stii de cine e vorba![flo] ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, am carnet de conducere, insa iau aici cateva ore de acomodare. Inca imi vine sa intru pe contrasens, mai ales cand virez dreapta. Chiar si cand merg pe strada si vreau sa traversez, am tendinta sa ma uit in dreapta in loc de stanga. Eu stau in High Barnet acum, spune-mi si mie ce sa mai vizitez pe aici? Am luat strada principala de vreo 2 ori, diversitate pe aici nu prea exista. Mai este o domnisoara din RO, am luat numarul de telefon sa o sun maine, poate vrea sa ne vedem in weekend. Raza de soare e bine ca ai carnet ca altfel e jale cit sint de imbecili examinatorii aici. O sa te inveti sa conduci pe partea cealalta, fii fara grija. In High Barnet n-ai multe de vizitat, cum ai spus si tu e doar strada mare. Singurul lucru bun e ca e linga metrou si poti merge in Londra foarte rapid. Despre fring nu stiu ce sa-ti spun, aici iarna e mult mai blinda ca in Romania, rar temperaturile merg sub 0 grade (aici in sud desigur nu in scotia) dar atunci e tragedie mare, ca se opreste traficul la cel mai mic fulg de zapada. E intr-adevar mai umed ca in Ro, poate de aia ti se pare asa frig. Da, cu innoptatul la 4.30 e de groaza. Urasc iarna cu pasiune. Nici macar Craciunul nu compenseaza.[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici! [s]La Multi Ani![s] pt Mihai&Gavril. [s]La Multi Ani![s] Letitia sa fii cat mai happy alaturi de cei dragi.[pup] Am citit tot da is pe fuga ca de obicei.[alcool] Busy cu proiectele si vremea asta nu ajuta abia ce-am scapat de-un teanc si am terminat unit 1 la mai toate subiectele si deja teancul doi de la unit 2.[alcool] Da na ata ete mergem inainte.[:D] Mai am doua open days si termin in final ca deja m-au disperat. Aceeasi mancare depeste si aceleasi vrajeli noi va dam noi va facem. Eu merg mai mult sa vad cum e atmonsfera si cum se poarta lumea si na cat de accesible este si undes placementuri-le ca pe mine asta ma doare. Oricum ma distreaza de mor si enerveaza in acelasi timp ca tot vine turma deparinti cu, copii care deja is mari, adulti deci nu tinerei, is belea si "copilul" sta acolo ca o curca plouata si se uita-n spatiu si numai mama/tata pune intrebari.[bang] Lara_c congrats [bis] ma bucur ca a mers cum ai vrut tu de data asta.[flo] Mota, Luna good luck cu job-urile.[pup][flo] RazadeSoare cam peste tot e acelasi lucru, da si tu search pe google intra pe site-ul de la local council la events si etc. Na cu google afli multe.[flo] De frig e frig da nu-i exagerat comparativ cu ro. Aici e cum a zis si Letitia, mild. Ella thanks a lot.[pup] X Factor nu am pe cineva anume de care imi place in mod deosebit oricum urasc pe Wagner ala, de ce e inca acolo habar nam si Katie aia trebuia sa fie out de mult. Na asta asa cat am vazut eu printre picaturi de proiecte. In rest noi bine sanatosi, trenurile ma calca pe bataturi de cand cu vanturile si ploile ba se apuca lumea de sinucis la rush hour, selfish people [bang], ori cad cablurile ori nu stiu ce iar si uite asa strica toata sapt.[alcool] Sigur mai vroiam sa zic ceva, memoria imi cam joaca feste am atatea in cap de numa. Sa depunem astea la ucas luna asta sa mai scap de-o grija, well na nu ca scap da macar stiu ca asta e tre sa astept sa vad ce se intampla. Fingers crossed. Pupacim pe toata lumea [pup] fug la "oalele" mele. _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MissJJ ....ba se apuca lumea de sinucis la rush hour, selfish people [bang], _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
[:-)))][:-)))][:-)))] Stiu ca e de plans dar nu m-am putut abtine sa nu rad. Raza de soare bine ca ai carnet, intradevar aici se ia carnetul destul de greut, si daca nu greu, cel putin scump este sigur. Iernile sunt cum zice Letitia, dar eu parca prefer iernile ca aia de anul trecut cand am avut zapada o luna, decat ploile astea si vantul constant, ma apuca pandaliile. Cica azi are viteza mare vantul, o pune de-o mica furtuna.[bang] Si plus ca, daca da zapada ne facem si cu cateva zile libere.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna, la mine e soare si fain momentan. Chiar nu m-am asteptat sa fie frumos azi. Nu, anul trecut fost o catastrofa cu traficul din cauza zapazii (si eu lucrez la 7 minute de mers cu masina in conditii normale). A trebuit sa iau taxiul, ca nu m-am bazat sa conduc si venea barbata-meu sa ma ia seara, un calvar, ce sa-ti spun. De aia prefer ploie si vind zapezii any time. Plus ca nu am incaltari de zapada si alunecam de ma lua dracu cu ghetutele mele subtiri. [:D] Eu personal mi-am cam pierdut antrenamentul la ierni serioase, de Romania.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia as aduce o mama oricand da de unde s-o scot?[alcool] Parinti sotului au murit demult, inainte sa ne cunoastem noi si a mea mama nu vine ca ea inca munceste si are grija de cele doua bunici si oricum nu ne get along at all.[alcool] Oricum trebuie sa gasimpe cineva de la anul ca univ mea e 9 to 5 plus noi avem f putina vacanta ca avem si placements care-s shift-uri adevarate de cate 12 ore, bank holidays, Chistmas, Easter etc. Vacanta sunt 2 Ch, 2 Easter si 3 in august. In rest munca munca si iar munca. Iar placementuri-le sunt intre 6 si 12 saptamani, ultimul din anul 3 e de 12 sapt Masina dupa multe certuri cu Dvla si faxuri si amenintari mi-au dat si V5C. Acuma nu stiu ce sa faccu asigurarea ca eu as vrea s-o iau intr-una nu cu DD in fiecare luna da acuma iar am vaut teancul de facturi si etc si vine dec si na sarbatori munca mai putina si ian e luna cea mai crunta deci nu stiu as vrea s-o fac sa scap de ea s-opot folosi da nici n-as vrea sa ne lasam descoperiti din cauza asigurarii si apoi sa nu conduc tare mult din cauza vremii si etc. Luna pai da serios cas selfish mai, acuma na e trist ca fac asta, dar majoritatea o fac ori dim pana in 9 jumate ori seara dupa 4, deci fix rush hours.[bang] Si mie imi place zapada da ma dispera ca freeze tot de zici ca e sf lumii. Am echipament de zapada am si costum de ski si cizme klumea deci bring it on din partea mea. Da nici nu as rezista la zapezi de alea nebune si frig de ingheti in 2 secunde. Aici marea pb iarna cred ca e vantul ca de aia e mai frig ca in rest sunt si zile frumoase. Si na am copii mici asa ca noi vrem zapada.[:D] _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...