Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Marea Britanie (26)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am citit si eu ca iernile nu sunt ca in Ro. Cu toate astea, simt frigul mai tare decat in Ro, poate pentru ca este mai umed. Astazi a plouat toata ziua si batea vantul cam tare. In plus, ascultam la radio ca o sa avem frig pana luni. MissJJ, am facut deja lucrul asta, multumesc oricum de sugestie. O intrebasem pe Letitia pentru ca ea a stat aici si poate stia mai multe[flo]. Urmatoarea ora de condus este luni, sper sa fie bine si sa nu mai intru iar pe contrasens[:D]. Seara frumoasa dragelor!![flo] _________________________ http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html _______________________ Uitati-va la ziua de azi! /Cea de ieri e doar un vis./Iar cea de maine doar viziune;/Un AZI bine trait face/Din fiecare ieri un vis de fericire,/Din fiecare maine o viziune a sperantei!~~Kalidasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada aceeasi problema am avut si eu. Maica-mea avea probleme de sanatate si grija de bunica-mea iar soacra nu era moarta dar se comporta ca si cum ar fi fost. Drept pedeapsa ca am plecat din tara fara aprobarea lor au refuzat sa ne ajute (nu material, ca noi le trimiteam bani cu carul) si au ajutat numai pe cumnata-miu, le-a crescut copkilul (care e doar cu 10 luni mai mare ca fiu-meu)de la o zi dupa ce s-a nascut si pina acu cind are 11 ani, jumate din pensia pe care o luau plus jumate din ce le trimiteam noi se duceau la cumnat. Iar acu se inghesuie care sa vina sa ne "viziteze", se pare ca le place strainatatea[bang] after all. Din nefericire pentru ei trebuie sa fiu si eu de acord cu aceste vizite, si din pacate nu sint dispusa deloc sa le vad mutrele pe aici. Numai eu stiu cum m-am chinuit cu socala, familie, servici. RazaDeSoare, si eu am avut probleme cu vreamea. Da, e vint si umezeala, de aia ti se pare mai frig ca in Ro. Noi am aterizat in UK in martie, am umblat infofolita pina prin iunie, iar ei umblau in slapi si tricou. Acum umblu si eu ca ei. Weekendul trecut m-am incaltat cu sandale si m-am imbracat cu o bluzita subtire, ca era insorit si frumos iar barbata-meu iar imi spune: ce faci draga, iar te imbraci englezeste? (el avind caciula si boncaci). Fetelor, la mine iarasi e soare dar vintos al dracu, dar over all is a glorious day! cum le place lor sa spuna. Is bucuroasa ca e vineri. Luna, tu incepi de luni noua slujba? Mult succes la toata lumea si va [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de ce spune Letitia, eu primul an l-am petrecut dardaind aici. Nu mai puteam de frig, astia la 14 grade erau in tricou si eu cu geaca si trei pluovere. Apoi ma certam cu sotul ca eu puneam centrala pe 30 grade si el murea de cald, plus fiu-miu care la fel, nu suporta caldura. Din anul urmator m-am obisnuit si m-am englezit si eu, 14-15 grade e super, pana in 30. Daca merg undeva in vacanta si sare temp de 28-30 grade nu stiu pe unde sa ma mai ascund si cum sa ma mai plang.[:D] Letitia azi e ultima zi aici, mergem "down the pub" sa ma betivesc cu o cola ca sunt cu masina, si incep de marti noul job. Am emotii ca voi lucra preponderent intr-o echipa de femei si stiti cum e cand se aduna mai multe femei la un loc.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, please help me [:)] trebuie sa vin in februarie la Londra. am nevoie de un hotel ok (ca o sa fiu singura :)) ) care sa fie fie in zona Canary Warf/Westferry Circus, sau fie de la care se poate ajunge in timp decent cu metroul in zona mai sus amintita. credeti ca imi puteti da ceva detalii? multumesc frumos! Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxanaz poate ar trebui sa postezi la subiectul cu vacante (sau cautare pe google) ca noi locuim in tara asta, deci nu stam pe la hoteluri ca turistii. Eu dupa ce am ajuns in tara asta am stat la un hotel 2 saptamini pina mi-am gasit gazda, hotelul se numea Moat house si acu se cheama Holiday Inn si asta e cam tot ce stiu despre hoteluri in tara asta. Ma indoiesc ca celelalte fete au cine stie ce experiente de hoteluri. Parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia ca si la noi. Amandoua bunicile au nevoie de "care", medicamente etc. Plus ai mei lucreaza amandoi, tata vine in vizita, mama a fost de doua ori si a zis ca nu mai vine pana nu face 120 de ani.[:-@] Eu nu am frati sau ceva da am un var care bunica de pe tata l-a crescut a avut grija de el si acu desi e de 2m tot el e mititelul, eus aia care se descurca el e ala mititel care are nevoie de ajutor, deci na...[alcool] Cu frigul si eu am fost la fel cand am venit aici acuma m-am invatat si pe fete ma chinui sa nu le infofolesc prea mult. Roxana vezi si tu la [url="http://www.hiexpress.com/hotels/gb/en/reservation"]holiday inn[/url], [url="http://www.travelodge.co.uk/"]travel lodge[/url] sau [url="http://www.premierinn.com/en/"]premier inn[/url] ca sigur au si in zona aia, cum a zis si Letitia noi la hoteluri nu am stat.[flo] Luna sa iti fie de bine cola si bafta multa cu noul job.[pup] Eus knackered aseara tot la 3 dim m-am culcat si wknd asta am deja vreo 7 proiecte care ma asteapta.[bang] Pupam gasca.[flo] Wknd placut.[pup] _______________________________________________________________________ Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not. Anatole France
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele, Deranjez cu o intrebare. Imi spuneti va rog cum e mai ieftin sa primesc un colet de vreo 20 kg din Anglia in Romania? Cu posta normala am inteles ca ma costa 1.90 lire/kg. Ideea e ca am gasit acolo un scaun auto si un balansoar pt. bebele meu la niste preturi mai mici decat in Romania, insa cu transportul si transferul bancar as ajunge la aceleasi preturi ca si aici. Stiti voi vreo modalitate mai ieftina? Multumesc. O seara placuta, Mami de Andrei cel energic ( 10.06.2010 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Luna cum a fost prima zi la noul job?mult succes MissJJ faci ceva scoala,pt asta ai de facut proiecte?spor sa ai Roxana eu sunt doar de un an aici si chiar nu stiu nimic despre hoteluri Mie nu imi place faptul ca e umezeala mare in rest m-am adaptat usor... O seara frumoasa sa aveti si o saptamana reusita[:)][pup]
Mami de [copil] Ariana([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157187"]albinuta mea)[/url] Motto-ul de azi: "Doua lucruri sunt imposibile: a vedea cu ochii pe Dumnezeu si a povesti dragostea." Stiati ca: Femeile sunt foarte pricepute in a descoperi oameni care incearca sa le insele. Barbatii nu ar trebui sa incerce sa-si controleze gesturile in fata femeilor, pentru ca vor fi prinsi. Dar o femeie poate sa-si mascheze gesturile in fata unui barbat si el nu va sti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DianaArad
Hello fetele, Deranjez cu o intrebare. Imi spuneti va rog cum e mai ieftin sa primesc un colet de vreo 20 kg din Anglia in Romania? Cu posta normala am inteles ca ma costa 1.90 lire/kg. Ideea e ca am gasit acolo un scaun auto si un balansoar pt. bebele meu la niste preturi mai mici decat in Romania, insa cu transportul si transferul bancar as ajunge la aceleasi preturi ca si aici. Stiti voi vreo modalitate mai ieftina? Multumesc. O seara placuta, Mami de Andrei cel energic ( 10.06.2010 )
eu am trimis un scaun auto in belgia si a costat 43 lire...coletul avea aproape 10 kg prin posta(de fapt posta il trimite cu o firma care lucreaza-parcelforce)
Mami de [copil] Ariana([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157187"]albinuta mea)[/url] Motto-ul de azi: "Doua lucruri sunt imposibile: a vedea cu ochii pe Dumnezeu si a povesti dragostea." Stiati ca: Femeile sunt foarte pricepute in a descoperi oameni care incearca sa le insele. Barbatii nu ar trebui sa incerce sa-si controleze gesturile in fata femeilor, pentru ca vor fi prinsi. Dar o femeie poate sa-si mascheze gesturile in fata unui barbat si el nu va sti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...