Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (153)


Recommended Posts

Buna fetetor, de foarte multa vreme n-am mai intrat pe forum dar iata-ma prezenta acum cu o intrebare la voi.Imi cer scuze daca s-a mai discutat subiectul, poate daca imi puteti spune unde as putea citi, mi-ar fi de un real folos. Fiica-mea a inceput scoala ieri si pe mine m-a luat groaza de vreo saptamina ce-i pun de mincare la ea.Am intrebat qebecoasele din jur, ca sa-mi fac o ideie, dar mi-am zis sa va intreb si pe voi ca poate asa lista mea se mai imbogateste. Va multumesc tare mult si spor la scoala micutilor. Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Am mai aparut si eu dupa o lunga absenta, dar motivata, va jur! Ne-am intors din Romania acum 3 saptamini si de-atunci pling![:D] A fost tare frumos, ne-a placut mult, ne-am simtit bine de tot. Am fost si la mare o saptamina, la munte, la Covasna la bunica . Ce sa mai ne-am simtit super! Singura problema sa-i zic asa, a fost British Airways ca vorbesc o limba total necunoscuta noua![:D] Sa ma pici cu ceara daca intelegeam ce ciripesc tantile alea din avion![:D] Si eu zic ca vorbesc engleza... Dar era funny, se anunta ceva in avion, ma uitam la sot, el la mine, ridicam din umeri si asteptam sa vedem ce se intimpla. Oricum, daca era ceva vital, am fi priceput din reactiile celorlati[:D] Dar per ansamblu a fost totul ok. Intre timp am reluat munca (Ktrinel de ce intrebai unde mai sint? Tot acolo. Ce ti-a zis Maria, ca am cistigat la 6/49? Not yet) Copiii au inceput si ei scoala, am intrat in normal. Sigura problema, inca nu mi-am gasit masina visurilor. Pai dupa ce vii din Romania si vezi masinile acolo si normal ca nimic nu-mi mai place aici...Mai nou vreau o Honda Civic coupé rosie (Alice vrea albastra, eu rosie, pina la urma va fi gri, prevad). Am renuntat la Mazda3 din motive de costuri de intretinere care am auzit ca ar fi cam mari. Nici o Yaris n-ar fi rea, mi-ar place. Asa ca mai cautam! Deci, daca n-am masina pina vineri nu pot veni la intilnire si tare-mi pare rau! Va pup pe toate, mult succes scolareilor in noul an scolar! [pup] Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, Simi, bag de seama ca ti-a depasit asteptarile baietul, eh?[:D] Nice to see ya back! Daiopri, de unde ai tu atata energie, draga mea? Ce mai face pisoiasul? Sa nu-mi zici ca inca e pe post de poseto-geamanta?[pup] ange, sigur ca va trimit la toate: pupici la pachet cu dedicatie![:D]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simi bine ai revenit. Emily eu cred ca voi pune tot felul de biscuitzei, fructe, suc, goldfish, branzica. Oricum Tony va sta la scoala doar 3 ore pe zi. Maru e nasol ca lui ii place si tu clar ai dezvoltat anxiety pe chestia cu calaria. Este o vorba de pe vremea regelui Solomon. "Cel care iubeste mai mult cedeaza/ lasa primul" Probabil ca la un anumit punct va trebui sa lasi ca sa-l vezi fericit. Zic si eu. Eu ma tot gandesc ce greu le-a fost parintilor nostri sa ne lase sa venim peste 7 mari si tari, si ne-au lasat, sau incurajat stiind clar ca lor la va fi mai greu si noi poate mai bine. Mona ma bucur ca s-a terminat mutarea. Sa aveti viata lunga si fericita in noua casa. Intrebare... Am cumparat o cala superba. Acum are 5 flori. Pot s-o mut intr-un ghiveci mai mare acum sau trebuie sa astept sa nu mai aiba flori. Nu vreau s-o omor. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, sa stii ca asa era si Atomix... Un fel de Dracula mititel, toata lumea facea "ooo, ce baietel dragut", baietelul dragut isi rinjea fasolea la lumea aia, care facea un pas in spate si zicea "wow, da' de ce-are dintii asa???" Dpdv-ul meu, eu oameni fara dinti am vazut, dar erau batrini, asa ca nu m-am ingrijorat nici o secunda. Si, din cite pot eu sa-mi dau seama, si pentru tine-i tot motiv de hlizeala :) Simi, cind ai un liber mic, sau asa ceva? Hai, pina nu face cucu don'soara mea! Call me. Vii vineri? Ah, Nisan Sentra, par exemplu. Apropos de Nissan Sentra... Ne-a pleznit un cretin ieri, ca si ce daca semaforul lui arata rosu???? In ghinionul nostru am avut noroc, ne-a prins dintr-o parte, in spatele usii din spate, o clipita mai in fata si-acum umblam cu Colegu' prin spitale, ca boul baltii ala care ne-a lovit avea si viteza! Chemat politia, care a chemat salvarea, ca daca nasc!, desi eu le tot spuneam ca sint bine! Asa ca saptamina viitoare tre sa vad ce si cum cu asigurarile, bine, plateste asigurarea aluia, ca raportul politiei e deosebit de clar! Pe mine m-au impresionat in schimb cit de cu grija s-au purtat cu mine, si politistele, si asistentele de la salvare! Jos palaria. Apropos, am si eu issues :)) Baiatul ala, dupa ce ne-a pleznit pe noi, a urcat bordura si-a rupt stilpul cu semafor. Cine plateste? El sau asigurarea. Ca nu-i frumos, da' tare mi-ar place sa plateasca el, asa, na, ca m-a speriat de numa! Olga, no idea cu floarea... dar ma repet cu intilnirea, listen to me! Iti ia juma de ora sa ajungi, hai 40 de minute, da' nu cred! Emilly, wow! Long time no see! Tot asa frumoasa Mindra? Of course. La mincarea aia n-am de zis decit ca noi avem termos si trei zile din cinci are left-overs de la ce-am gatit eu. Supe, tocanite cu paste, spaghete, de-astea. Cred ca i-am pus si sarmale :)) Celelalte 2 zile are sandvis la prinz. Are mereu un desert la cutie (orez cu lapte, compot, budinca de-aia Belsoy de la Costco) sau ceva prajituros, plus lapte la cutiuta sau suc. Dimineata la collation are un iaurt si o bara de fructe, dupa-masa are biscuitei, morcovei, fructe, prostioare de-astea (pe care oricum nu le maninca, ca are treaba sa se joace!). Bafta cu scoala! Good, ma duc sa dorm un pic, mai nou ma trezesc la patru si jumatate, ma joc pe GPS bile fo 2 ore si mai dorm un pic... asa ca la ora asta sint frinta. Griji de voi! Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, wow, pai tu esti curajoasa, nu gluma! Cu ce detasare vorbesti de accident! Eu cred ca-mi incepeam mesajul cu asta, la cit de isterica ma stiu![:D] Bravo, pupam fetele! Liber nu mai am acum, am avut vineri pe 21, dar am varuit camera de flacau ca era cazul. Dar te sun intr-o seara si ne vedem acum pina mai ai timp! Multumesc de reprimire, fetelor! Pitilache, cum a trecut timpul, deja te intorci acasa! Cred ca abia astepti! Cum ii place lui Seba la Beaubois? mQQm,, daaa, casa am gasit-o in picioare. Si era chiar curat, iarba tunsa, rosiile culese [:D], mai tirziu am vazut sticlele de vin lipsa[alcool], dar per ansamblu, a fost ok! Ce face scumpul mic (si scumpii mari[pk])? Dar cu asa "mummy cool" cum au ei, totul e perfect, sint sigura! [pup] Daiopri[flo] si de la mine! [pup] Va pup! Smile,tomorrow could be worse!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna [pup], ai grija de tine si de Miss Z; astea-s momente nasoale. partea proasta e ca toata reparatia masinii o suporta asigurarea...voastra, chiar daca idiotul ala a intrat pe rosu-dar cote de asigurare ii creste doar lui Simi, uelcam home [:)], poate ajungi vineri sa te vedem! saptamina buna la toti scolarii si parintii! s-a dus binele, pregatesc rucsac, echipamente de sport si alte....si lunch ca n-au luna asta traiteur; uof, vara care ai fost! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, merci Olga, Simonna.La noi dimineata le da voie doar fructe, legume , brinzica.Mai fetele problema mea e ca fiica-mea e tare, tare, tare mofturoasa la mincare.Cred ca am 3 mincaruri pe care le minca, celelalte sa nu le vada.Ma gindeam ca exista ceva magic pentru copilasi la scoala...ufff, greu tare la noi. Wow, Simonna, esti graviduta?felicitari si sa fie intr-un ceas bun.Pe cind nasti? La noi toate bune cu exceptia faptului ca de dimineata s-a trezit mindra mea cu dureri de git, cica de miine incepem scoala, fain, nu? pupicei si o zi buna tuturor! Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...