Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (153)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui monicutza_bb


Acum imi zice ca este bine acasa, incepe sa aiba gust mancarea, are pofta de mananca de toate, "pana si cafeaua are gust, nu ca la voi" (la noi facea cafea Jacobs, adusa din Romania, iar apa se stie ca este insipida... dar tot nu avea gust cafeaua [bang]).

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic
id="Script MT Bold">
id="size3">
id="purple">


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">
align="right" id="quote2">


da, dar zaharul ??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai nu prea punea zahar, doar asa un varf de lingurita. Poate o fi fost si de la ala, poate nu... oricum ce conteaza este ca acum se simte mai bine, indiferent ca este in Romania si nu in Canada. Ma gandeam ca poate era si ceva legat de presiunea atmosferica, faptul ca sintem pe o insula, inconjurati de apa, nu stiu...

 

Nelia am inceput engleza sambata. It suck's big time... am 8 sau 9 chinezi in grupa, care vorbesc engleza... deh, ca chinezii. Nu inteleg nimic (si profa are dificultati, se vede cum isi contorsioneaza fata de concentrare cand vorbeste unul din ei). Nu imi place deloc. Mi-e teama ca va trebui sa fac echipa cu vreunul din ei si nu o sa inteleg nimicuta... ca este curs de comunicare. si trebuie sa imi iau si casti cu microfon, numai cheltuiala asta imi lipsea, pe langa cartea de $40 si cursul de $250.

Clasa mea este chiar cum urci pe scari spre lift pe stanga (inainte de lifturi). Parca 23siceva. Incep la 9:30 si termin la 12:30. Ne vedem sambata? tu unde esti si ce faci?

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa cred ca abia astepti sa iti strangi in brate puii [pup] (si am un feeling ca nu o sa mai faci chestia asta cu trimisul in tara singuri o vreme lunga, macar pana cresc sa isi poarte de grija singuri, ca prea ai suferit dupa ei si de grija lor) [flo]

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, super asa![pup]

 

Denisam, of, cred ca nu mai poti de dor! Mai e doar un picutz si apar strumfii.

 

mamaana, [bang]... Asadar, mai zi odata, da asa ca la omu' sarac cu alea ganditoare: e ala de care zic certificatul au ba?

 

Am aplicat pt forma lunga, asta e singura chestie ce am primit-o si am semnat pentru ea. Pot sa-i fac pasaport cu hartia aia oare? Anyone pls?

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm-Da-ii poti face pasaport cu hartia aia,dc e forma lunga de certificat, si vezi ca ii poti face la urgenta, adica in 2 zile si costa 60..Tinem pumnii si LMA pt husbvand, sa fie sanatos si norocos[pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm multumesc pentru pontul cu Costco. L-am citit pana sa plec si am dat si pe acolo o raita dar din pacate nu aveau la noi. Am gasit la Renaud Bray dar din pacate era Soprano si noua ne trebuie Alto. Sper ajung la un Archambault ca daca nici acolo nu au, nu stiu unde sa ma mai duc. La Bureau en Gros nu am ajuns (merci Dana) dar parca vad ca si acolo au doar Soprano.

 

Ange [pup] si mie imi pare tare rau ca nu ai reusit sa ajungi vineri. Ramane pe data urmatoare. Vin fetele si cu bebeii, poate!

 

La fel si pentru Monicutza (sa va fie de bine si cu casa, si take it easy, de acum inainte o sa tot mustruluiesti prin ea).

 

Denisa sa ne zici cum a fost reintalnirea cu copii! Se mai dezlipesc de tine?

 

Simo si Diana tin pumnii stransi sa fie bine!!! Stiti vorba aia... mult a fost, putin a ramas!

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

j'ai pas la réponse, je vous reviens!

 

da, am ajuns si noi la montreal - pendulez intre extaz, extaz, agonie, extaz...

 

primele zile au fost ca intr-un vis, in care te dai jos din avion luni dimineata, dormi putin cand ajungi acasa, si apoi te trezesti... la montreal; apartamentul e mai mic decat in poze, totul e renovat intr-adevar (insa de genul dat vopsea peste scotch-ul care era pe usa), balconul este balcon, dar il impartim cu vecinii de palier si toata strada care are chef sa intre pe scara de incendiu... debit la apa nu este, ahhaha, sotul meu vroia sa plece la hotel. i-am zis ca merge la hotel cand va avea serviciu, la anul :d

 

si apoi am iesit in oras, are o alta vibratie montreal decat calgary, si aerul nu e asa de uscat, si lumina e diferita, si soarele nu arde ca acolo (la calgary se poate sa-ti fie frig, si totusi sa faci arsuri de la soare..) si apoi cate piese de teatru, cate activitati, concerte, emisiuni la radio in care te simti creierul vibrand putin de la micul efort ce il face pt a procesa ideile... credeti-ma, nu am mai simtit asta de un an juma, la calgary e doar munca, munca, asa a fo pt mine cel putin.

 

CDN unde locium e ok, suntem intr-adevar aproape de toate, sunt si oameni insa care nu stii ce scop au in viata... si luni veneam de la IGA si un varstnic care conducea a pierdut control asupra volanului si a intrat intr-o masina parcata regulamentar pe strada, pe partea dreapta, fix in fata mea la 2 m!!! si apoi cu masina pufaind si scotand un sunet infernal a PLECAT... eu aveam inima in gat si pana mi-am dat seama sa fi citit numarul de inmatriculare... dus a fost. no way o sa imi parchez masina pe strada cand imi iau!!!

 

ah, si auzi copii pe strada si caini latrand... fantastic! traiesc intr-o lume cu oameni!

 

eu sunt super streasta pana imi gasesc de munca, am fost la targul de locuri de munca de la palais des congrès.... aceeasi poveste ca si la calgary... tu intrebi de gestion de projet, ei iti raspund service à la clientèle :D ce-i al meu e pus deoparte insa!!!

à propos, ati mai auzit de asa ceva, o comanie mi-a cerut sa ii sun ei pe ei sa imi faca interviul!!!!

 

am scris mult, vroiam sa impart cu cineva din montreal emotiile mele despre montreal, va pup pe toate, multa sanatate!

 

ione, living the dream!

 

Ione

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...