Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (153)


Recommended Posts

Ange, multumesc mult pentru retete, nu era nici o graba, deh, toane de femeie gravida care n-are ce face pe acasa si se gandeste la ... gogosi ! Si stiu ca esti ocupata cu amicii, de-aia nu sun decat daca e vreo urgenta, si apoi ma simt bine aici pe DC, asa ca intre prietene. [pup] ca sa treaca starea naspa. Mikiion, dupa cum vezi ca scriu km de mesaje, sunt inca acasa ! Azi am fost sa ma epilez si daca nici de la durerile alea nu m-au apucat contractiile de nastere (m-am epilat total in zona cu pricina [:I]) eu zic ca mai sta bebe in burtica ceva timp. Si noi suntem fani Costco din categoria Simonnei, adica cumparam de acolo cereale pentru micul dejun format Jumbo, branza feta, rosii din alea cherry, ciuperci, banane, lapte, oua, carne, peste (pachetele alea mari le portionam si le punem in puncute zipplock) si diferite alte chestii de la carti si haine cateodata. In principiu mergem cam o data pe luna pentru carne si cand ne ducem luam si alte produse din astea de uz curent, restul de la magazinele de pe langa noi. Roxana (Pitilache) si pentru mine e ok restaurantul daca mai sunt "viabila" la data respectiva, oricare ar fi el, deci pune-ma cu majoritatea. Simonna, deci si tu cu cornishoanele ? Eu am program zilnic de shopping cu socrii dar in fiecare magazin ma asez pe undeva sa-mi mai trag sufletul pana isi termina ei turele, ca eu sunt foarte expeditiva scanez magazinul si gata, cred ca de-aia nici nu sunt mare fan Winners. Si sotul de ce are doar 3 saptamani ? Tu iti iei programul de la RQAP cu noua luni ? CGE, am fost azi sa vad unde e cofetaria Serano ca avem ceva de sarbatorit duminica si ma uitam de un tort. Dar am sa-l iau direct duminica, eu vreau unul din ala de inghetata (as fi vrut cu fructe dar n-am vazut nici unul) iar socrii mei vor unul cu ciocolata, tu de care ai luat de acolo ? Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +37s cu [am] "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana, la Serano eu am povestit cum vreau tortul, invatasem lectia bine de la Ange. In final am vazut ca tipa a notat 'fruit cake'.[:D] Poate te ajuta. Of, mai Donia trenul ajunge in gara si tu semnezi prezenta pe DC [:D][:D] Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Noi am avut card la Cosco, dar am renuntat, mergeam din ce in ce mai rar pentru ca urmaream ofertele pe la Loblaws, Super C, Iga, Metro si altele de genul asta si cumparam de aici ce aveam nevoie. Mikiion, daca sotul tau nu poate sa mentina contractul din Montreal, sa aplice pt somaj, e indreptatit sa ii dea chiar daca renunta el la locul de munca, insa cauza ca renunta e ca te urmareste pe tine la Quebec. Eu cat am fost in concediu de maternit. am citit bine legea, nu stiu daca va amintiti ca intrebam la un moment dat de un avocat. M-am reprezentat singura si am castigat 4 mii si ceva de dolari, asta dupa 2 apeluri si dupa ce m-am luptat cu ei ceva timp dar pana la urma i-am castigat. Carmencita, bebe Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat,voiam sa intreb si eu ceva, nu stiu daca am sanse, dar parca am citit ca unele dintre voi se pricep la gadgeturi din astea. Am un ipod (nu e al meu e al lui Alex) dar din cand in cand il pedepsesc si i-l iau. Are internet wireless, eu citesc cu Safari si salvez cate pagini vreau , de ex. 10 iar in drum spre serviciu mai citesc. De ceva timp nu mai merge internetul pe el, ii dau sa caute, geseste reteaua, se conecteaza in settings, insa cand intru pe Safari sa navighez, imi spune ca nu se poate conecta la retea. Ceva idei?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai stiti cind v-am spus ca Agata incepe vineri scoala!?![:D] Ei bine, acum, la 11.33, cind toata casa doarme, imi arunc ochii pe hirtiile primite la sfirsitul scolii in iunie sa vad daca ii mai trebuie ceva si aflu cu stupoare ca... incepe joi., 27 august, adica miine![alcool][bang] Puteti sa-mi faceti orice, dar pur si simplu eram sigura ca incepe vineri! De ce... nici eu nu stiu! Of! Si ea e pregatita sufleteste ca miine e ultima zi de vacanta si voiam sa mergem la un film![q] Merit batuta! Da' rau![neand]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Atunci ramane la Boccacinos intalnirea pentru vinerea viitoare. Mai pun si aici detaliile dar am facut modificarea si pe prima pagina. [url="http://www.boccacinos.com/"]Boccacinos[/url]: 1790 Cote-Vertu, St-Laurent, QC, tel: 514 336 9063. mikiion da, la Videotron suntem. ange [pup] si sper sa ne vedem vinerea viitoare!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencita merci de idee. Ma crezi ca nu m-am gandit la asta pana acum?[flo] Sa vedem daca indeplineste conditiile de ore acum. Ca la el jumatate de venit era bursa departamentala( ceea ce nu se pune, logic si pe care are sanse mari s-o piarda si pe asta ca nu mai e in grafic la scrisul tezei, ca a pierdut timp cu mutatul) si jumatate de venit ceea ce lucra efectiv la universitate cu contract de munca pe durata determinata....contrat care oricum venea la termen la 1 septembrie si ar fi trebuit sa fie prelungit din nou pana in decembrie. Dar nu cred ca e posibil sa lucreze de aici...[bang] Asa ca oricum e terminare de contract + mutatul din cauza mea...... Merci inca o data de pont!!!![flo] Daca nu reuseste sa isi ia bursa in continuare o sa aplice pentru somaj. Asa ar sta si el linistit sa scrie lucrarea. Din cate am vazut cu Cosco conteaza ce alte magazine ai accesibile in apropiere....Daca sunt distante mari si nu renteaza sau nu ai timp sa umblii dupa reducerile la celelalte, merita la Cosco. Abonammentul se face doar la inceputul anului calendaristic? Merci pentru raspunsuri... Nelia bataita!!!!Si chiar trebuie sa se duca? Carmencita ai verificat daca nu l-ai pus work offline? Nu cunosc Safari dar la Internet explorer poti sa ai problema asta....Mai ales dupa ce te uiti la pagini salvate de pe net. Revin: A VENIT FRIGUL!!!!! 6 GRADE LA QUEBEC CITY!!!! 9 MONTREAL!!!!
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki,abonamentul la Cosco se face tot timpul si e valabil un an din ziua de cand l-ai facut.Sunt 2 tipuri de abonament:unul de 55$(parca) pe familie si unul de membru privilegiat de 105$(tot parca).Cel din urma te sfatuiesc sa-l iei numai daca-ti vei face saptamanal sau lunar macar,cumparaturile de acolo.Avantajul este ca vei primi prin posta o carticica cu reduceri substantiale la diferite produse pe care ceilalti membrii nu le au.Eu de exemplu mi-am luat o masa din lemn masiv cu scaune din piele cu numai 1000$ pe cand la oricare alt magazin fara 3000$ pe putin nu o iei.A! si la sfarsit de an primesti un cec cu 105$ prin posta,valoarea abonamentului.Deci,abonam. iti revine gratuit. Bafta in alegerea corecta. nelia,adica Agata e deja la scoala?[:D]bafta multa in noul an! Diana,la Serano poti "construi" tortul pe care-l vrei tu.Suna-ma cand vrei.de sunt ocupata ori nu raspund,ori iti spun [pup] o zi buna. brrrrrr ce frigul...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am intrat ieri... Mai dar nu am timp nici sa respir. Vad ca ati schimbat locatia. I-am aratat sotului unde si deja a inceput comentariile. Ideea e ca e la 31 de km pe autorute 40 de unde vom sta. Iar vineri seara cred ca va fi nebunie, insemnan o ora de condus. Asa ca sincer nu stiu daca apar. Vedem cum se simte Sophia dupa drumul lung de joi. Noua ne place Cotsco. Doar ca de fiecare data las minimum 150 acolo. Luam carnea, branza, almonds, cafea, hartie,etc Merg ca urla pitica ( ii ies dintii si ma termina) Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, HELOOO-ONTARIOO_ pai cum ramane cu intalnirea din 4-5 septembrie..ca vad ca fetele din MTL se mobilizeaza mai bine..nu va tenteaza sa ne vedem in Milton-plaja, lac, iarba verde-- a mai fost odata locatia propusa in Iunie, va amintiti? Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...