Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (153)


Recommended Posts

Mikiion, am uitat sa-ti raspund la chestia cu telefonul si Videotron. Noi am trecut de la Startec la Call Select din motive de Startec non-profesional. La vremea respectiva Call Select era si mai ieftin, acum vad ca si Startec a ieftinit. In fine, mai am de zis ca sintem ok cu Call Select + Videotron. Diana, da, eu intru pe planul de 40 de saptamini, ma deprima cumplit chestia aia cu 55% pe ultimele 25 de saptamini. Vezi ca am explicat la Maple ce si cum cu concediul, dar tu nu ai cum sa faci ce fac eu. Tort super bun de fructe, si eu nu sint mare amatoare de torturi de fructe dar asta chiar e racoros si nu f. dulce, au la Adonis. Olga, nu-i asa rau cu aia 40 de km, la ora aia deeja se relaxeaza traficul, plus ca vii cotra trafic mai mult de jumatate de drum si, pe cind incepe traficul tu iesi de pe autoruta. Imi pare rau ca nu sint deloc in aceeasi directie cu tine, plus ca evit sa conduc, ca te-as locomota cu mare placere. Se merita sa faci un efort, chiar sintem dragute :)) Bon, tuns copilul cu tunsoare cu tepi, cica se va da cu gel in fiecare zi si, in consecinta va face dus in fiecare seara - s-o vad si pe-asta... asa-i de Gica-Contra cu spalatul de cind a facut 10 ani, nu va explic! Bine, ca nu tzine, se spala ca n-are incotro, pe principiul "Nu stii, te-nvatam; Nu poti, te-ajutam; Nu vrei, te-obligam." By the way, ten yeaers old-zii vostri se duc benevol la dus??? Etichetat rechizite, completat cecuri de scoala de jdemii de dolari, mai am de triat haine care sa devina "uniforma", ca eu la sase jumate cu noaptea in cap nu tolerez ales de cirpe si sint gata de scoala. Mor de somn, ma duc sa zac in pat, pur si simplu si sa mai maninc niste inghetata. Take care, doamnelor! Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sint singura, fara nici un copil acasa![q] Agata e la scoala, cei mici la gradinita! Dar numai astazi, ca miine gradinita e inchisa, se pregateste noul an, care incepe luni la ei. Dar de luni intram in linie dreapta, zilnic de la 8 la 3, copiii mei vor fi inrolati, fiecare pe parceluta lui![:)] Am dus-o pe Agata, chiar nu a comentat, s-a imbracat in citeva minute cu ce ii pregatisem, ghiozdanul il avea pregatit, cumparasem si etichetasem deja tot, completasem cecusi si alte formulare... Si am dus-o eu la scoala, ca era prima data cind prindea prima zi, pina acum tot dupa citeva ajungea din vacanta (doi ani a fost in Romania)... M-a tinut de mina aproape tot timpul, avea emotii... si eu la fel. Iar cind nu ma tinea, chicotea cu fetele, sa le vedeti cum isi dadeau ghionturi cind mai aparea vreun cavaler... Aoleu, si n-au decit 8 ani![:I] Ei, dezamagire mare la impartirea pe clase, am suferit amindoua... in prima clasa e Roy si cu doua dintre prietene, in a doua e Jeff si cu alte doua dintre fetele cu care se intelegea bine... si ea e intr-a treia in care are doua prietene, dar nu are nici un baiat... inca.[:)] Dar e unul frumusel rau de tot si nou venit... eu pe ala am pus ochii.[:D][:D] Una peste alta, era incintata de faptul ca sint citeva fetite pe care le stie, cu doua chiar se intelege bine, dar un pic speriata de invatatoare, cica e cea mai exigenta din cele trei de la clasa a III-a, care da si lectii suplimentare la cei care se plictisesc cu cele obisnuite. Da doamne - zic eu, doamne-fereste - spune ea.[:D] Cam atit cu prima zi de scoala de clasa a III-a! Sint mari, dar mari rau! Nu stiu cind au crescut, dar am venit acasa si i-am zis sotului ca la anul trebuie sa mergem amindoi, pentru ca vom avea doua fete la scoala![q] Dar ma duc eu la cea mare, ca nu cred ca vrea sa vada ce pre-adolescenta are in casa![:)] Le doresc tuturor scolareilor, mici, mari si mai mari, un nou an scolar bun, sa aiba rezultate bune pe toate planurile![flo][pup] Monicuta, stii sper ca engleza incepe simbata, pe 5 septembrie? Ca eu aseara am verificat tot, ca sa fiu sigura ca stiu macar cind incepem noi scolile... Octav si-a luat si el patru cursuri, eu am 5... sintem studenti amindoi la timp plin![bang] Ma duc sa ma urnesc ceva prin casa, ca nu am decit doua ore la dispozitie.[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Simmona, m-au pierdut de client din aceleasi motive, chit ca eram de 5 ani jumate la ei....Si am vazut cum au putut sa evolueze in jos serviciile la ei.[bang] Apopo , inca sunt mai scumpi decat callselect cu ceva.... Sa-ti mai raspund de carpele alea de care spuneai la topicul de bebelusi... Le pui si pe pat cand doarme copilul, sub el...ca vezi vine frigul.... Plus ca pot sa mai aiba scapari din scutec de ex..... Le faci sul si le pui in jurul lui sa nu se rastoarne...Le ai la tine in carucior, si le pui ca aparatoare de soare sau de vant mai degraba[bang] ca vine iarna.... Au multiple posibilitati de folosire.... Ange, merci de informatie.... la toti piticii scolarei un An Bun Scolar!!!! Si la toti parintii la fel!!!! Bafta sotului Nelia!!!
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu sunt cu Videotron si cu Startec, si e ok, sunt multumita ca dupa vara asta in care s-a inrosit linia cu Romania facturile au ramas ok, maximum 30$ (dar cind spun max.inseamna ca au fost conferinte zilnice cu Romania, mai bine nu intru-n detalii); inainte am fost cu CallSelect si m-au pierdut din cauze de "alex" un functionaras roman de acolo extrem de arogant si impertinent; Am o falca de elefant, iar m-a taxat de-o coroana pe un dinte >1.000$ [bang] sper sa ajung la anul sa mai fac ceva prin Romania; miine incepem scoala si noi, eu tot mai am niste creioane pe care nu le-am gasit azi si ieri de luat, dar merge si luni; Simonna, daca Ange nu vine vineri-seara (eu sper sa vina-nu sa ca sa nu te duc, ci sa o vad) eu te transport cu placere!!! parol ca nu mai ascund nimic in mineca si inchid si "melitza" [:D] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ange
miki,abonamentul la Cosco se face tot timpul si e valabil un an din ziua de cand l-ai facut.Sunt 2 tipuri de abonament:unul de 55$(parca) pe familie si unul de membru privilegiat de 105$(tot parca).Cel din urma te sfatuiesc sa-l iei numai daca-ti vei face saptamanal sau lunar macar,cumparaturile de acolo.Avantajul este ca vei primi prin posta o carticica cu reduceri substantiale la diferite produse pe care ceilalti membrii nu le au.Eu de exemplu mi-am luat o masa din lemn masiv cu scaune din piele cu numai 1000$ pe cand la oricare alt magazin fara 3000$ pe putin nu o iei.A! si la sfarsit de an primesti un cec cu 105$ prin posta,valoarea abonamentului.Deci,abonam. iti revine gratuit.
Ange, la sf anului nu-ti vine inapoi contravaloarea abonamentului ci procentaj din cit ai cheltuit in cursul anului la Costco. Am avut ani in care am primit si 250$ dar si $69. Si eu sunt PENTRU Costco. Deja ne intilnim saptamina viitoare?[bang]Eu credeam ca cealalta, asta[bang] inseamna ca stagiul Roxanei se apropie de sfirsite. Imi amintesc si acum cum ai plecat parca intr-o vineri, si cind ziceai ca te intorci in sept imi parea asa de departe. Uite ca am ajuns si acolo, si a trecut si vara. Azi de dimineata era frig, deja trecem la mineci lungi. Carmencita, am si eu ipod dar nu il folosesc decit la sala- ascult muzica. Are fiimiu Ipod touch cu care intra si pe internet dar noi nu avem habar ce e aia Safari[bang] Vad ca ti-ai rezolvat intre timp problema. Si adolescentii mei incep miine ,dar numai o ora cit sa le dea cartile, sa le arate unde le sunt lock-erele lor si sa vada si componenta noilor clase. Succes la toti scolareii in anul ce de abia incepe. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor!Intru sa va salut in graba, ca nu stiu cand mai apar. Noi suntem cu emotiile la maxim ca de maine vom locui la alta adresa, si nu oriunde, ci in propria casa. Nu stiu daca sa ma bucur sau ba. Am mixed feelings[alcool]Dupa ce 4 ani am locuit la bloc cu tot confortul, dar si dezavantajele, fireste, ma incearca o teama de nou, de muncile necesare around the house, si nu in ultimul rand de cheltuielile suplimentare[bang]Vlad e cam amarat ca-si lasa prietenii de joaca, cu care-si petrecea zilnic cateva ore in parcul din spatele blocului. Le-am facut poze, au fost o trupa tare faina de copilasi romani din bloc si imprejurimi. Mama e si ea ingandurata ca-si pierde partenerele de discutii si plimbari, aka bunicile copilasilor respectivi. Vladut ne-a zis de cateva ori ca el nu vrea sa se mute la casuta noua, si basta. Sper sa-i treaca oful. Pe de alta parte, Aidan a fost destul de marait dupa vaccinul de ieri, incat am stat mai toata ziua cu el in brate, ceva neobisnuit la el. Printul meu cuminte si linistit si vesel mereu s-a transformat azi in broscuta plangacioasa rau. Cred ca-i iese si primul dintisor, ca-i mai mereu cu manutele in gura si cu limbuta pe gingiute..i-am dat Camilia, cu care am avut succes si la Vlad si s-a potolit. Sper sa ne lase sa dormim noaptea asta. Ieri am plecat un pachet de nervi de la dra de familie, o romanca middle-aged cu idei cam depasite despre ingrijirea copiilor, cica ar fi cazul sa-i introduc deja solide in alimentatia lui Aidan; la 4 luni si ceva[alcool]Motivul: a crescut prea rapid: aproape 8 kg la 4 luni si 10 zile si 69.5 cm. Go figure!plus ca a incercat sa ma convinga sa le fac vaccinele anti-flu ambilor copii, ca gripa porcina si pericolele alea, alea...voi ce ziceti, le faceti? Pe de o parte ma gandesc cu teama ca incep scolile si copiii sunt neprotejati, dar unde e altfel? si pe strada ori in magazine e la fel. Pe de alta, n-as vrea sa ma ofer pe mine ori familia drept cobai pentru vaccinele lor inca netestate suficient, de-abia iesite pe piata. Am vazut ca si americancele au initiat o discutie pe tema asta. Va las acum a mai am o groaza de facut. Mutatul asta mi-a aratat cate lucruri sunt de fapt necesare intr-o casa si multe altele nu. La intalnire din pacate nu apar de data asta, fiind mult prea ocupati in perioada asta. Distractie placuta oriunde mergeti! Succes scolareilor in noul an scolar si cat mai putine dureri de cap parintilor[flo] Mona, cu Vlad-Andrei(4 yrs)si Aidan-Victor(4 months)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, eu la 9 ani am inceput as il lassingur acasa cand aveam cate ceva de facut si nu il puteam lua, dar nu mult o ora doua, eu zic ca e ok si invat-o sa nu faca sub nici o forma ce e interzis (de ex la al meu ii place sa mestereasca chestii electronics dar stie ca nu are voie sub nici o forma la priza cu chestii improvizate) Am vazut ca-i place si l-am incurajat dar pana la anumite limite. Dana, da merge eu is cu iPod touch al lui fiimiu I-am gasit intrebuintari multiple. Merci si o zi buna la toata lumea. Safari e browserul de internet na ca acuma postez cu el dupa ce m-am chinuit sa gasesc caracterul ç ca nu puteam sa ma loghez .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta copilasilor (din Qc se pare) care incep scoala, sau au inceput-o azi. [pk] Vineri sa inceapa scoala?? Asa ceva e nameipomenit.[:D] Ai mei incep doar mai incolo, pe 9 copila, iar studentu' parca si mai incolo. Denisam, e weekend lung, si din 4 pana in 8 eu sunt gone, baby, gone, yay, asa ca nici eu nu pot pentru ca sa particip (se vede ce dornica de plecat sunt, da?[:D]). Donia, te intreb ceva...[:D] Mona, mutarea sa va fie de bun augur si sa fiti fericiti in noua casa! Olga, daca mergi la Mtl si daca te intalnesti cu fetele da un semn, as dori sa trimit ceva Simonei. Eu am adus-o pe Denisa din tabara cu coatele infectate. A cazut, dup-aia a facut bai in lac si abia am scapat de infectie, era s-o duc la dr s-o curete. E ca un pishta cu coatele si genunchii juliti. Plus ca parca avea si-o jena in gat. Care jena acu' s-a transformat in "sexy voice", adica e ragusita, eveniment rar si vorbeste intr-una. Intre timp a pushcat si vreo 3 sleep-overe, asa ca e pregatita de scoala. Alalaltul mare si-a luat liber de la job 4 zile si s-a dus cu canuia in Algonquin, a venit murdar si racit. De al mic ce sa zic, creste prea repede. Azi ma uitam la el si mi se parea asa departe puiul ala mic si neajutorat de acum o luna jumate, ca mi s-a facut dor de el. Rade, gangureste, striga, iubeste apa, asa ceva n-am pomenit,... si ma solicita la fel de mult. E minunea noastra. Noroc cu tac-su care le face pe toate pe langa casa. Cam asta-i quick update de la noi. Mikiion, asa de frig e pe la voi?? Of, offff, intru in depresie post...estivala. Avuram o saptamana de vara...[:(]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...