Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (153)


Recommended Posts

mQQm merg la Montreal. Hai ca te sun. mona bafta cu mutatul. Hai ca va descurcati voi. Acum cu Aidan ... stii si singura ca e mare. Daca te uiti pe grafice el la greutate e mult peste. Cat despre diversificare sincer eu nu vad care e problema. Si cu Sophia si cu Tony am inceput la 4 luni si o saptamana si a decurs totul ok. Gandeste-te ca toata generatia noastra si o mie si o suta de generatii intre noi si copii nostri au inceput diversificarea foarte devreme. Si suntem bine merci. Sa mai spun de apa/ ceai si alte faze. Daca as crede 100 % ce zic toti ar insemna ca toti sau foarte multi suntem bolnavi de rinichi. Au crescut copii si pana acum fara diversificare la 6 luni. Ori in orice carte zice ca se incepe intre 4 si 6 luni. Zice sa intarzii pana la 6 doar daca sunt cazuri de alergii alimentare in familie. Va las ca-s singura de ieri si am o groaza de facut. Sotul vine deseara. Ura! Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

scuze pt mesaje asa laconice ...dar sunt ba stresata, ba ocupata..imi gasesc eu motiv[:D] da,am de toate, am si carnet si masina, sunt si unic proprietar al hangaralelor gen casa si alte active...dar mai ales pasive[:D]..ce sa mai, a fost o vara fierbinte, acum intru la relanti... nu ajung la intalnire ..ca io nu o sa pot never vinerea la ora aia...deci astept alte ocazii. bafta scolareilor si scolaritelor! mikiion, cu Costco-ul asta e ca si cu disctutiile despre Canada...cate bordeie...bafta la gradinita! pitilache, revenire placuta la baza[:D]! pupici pe burtici la gravidutze! pe curand. Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mqqm,si noua nu ne trimiti nimic,doar Simonei?[:D] Ana si Simona,aranjati-va cu intalnirea.Eu am o intalnire undeva pe Bourassa la 17,00.Sper sa scap repede sa ajung sa va vad. katrinel,felicitari pt carnet si masina.Dar sa stii ca e musai sa ajungi odata la intalnire sa-ti uzi activele si pasivele[:D] Roxana,chiar asa!cand ai plecat si spuneai ca abia in toamna te intorci mi se parea atat delunggg.Iaca maine,poimaine te intorci.Vai,vai la naiba cum trece timpul asta! Noi am inceput deja scoala,v-am spus dar...am fost si la sedinta cu parintii,am inceput si lectiile,etc.Ne ramane sa ne intram in ritm.Asta-i cel mai greu[bang] o zi buna. mona,bafta si energie la mutat! nu-mi amintesc daca ti-am urat felicitari pt casa[:I] Deci,felicitari,sa o stapaniti sanatosi si fericiti![flo] monicutza,te-ai mutat?te-ai apucat de varuit?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa cint <toamna gri/toamna gri, nu credeam c-o sa mai vii> [bang], asta pentru ca ieri am jucat obisnuitul nostru fotbal desculti, in curte cu Tudor iar azi suntem bolnavi-cobza fara voce, cu tuse si nas ce ploua amindoi; asa l-am lasat la scoala, si nervos ca nu poate sufla cum trebuie; Nelia, eu nu-mi las singur copilul, si nu pentru ca-i vorba de Tudor dar prefer sa suflu-n apa rece; mai ales aici, cu vecinii actuali cu care abia ne salutam sau deloc, diferiti de quebsii de la adresa ailalta in care aveam 100% incredere si ne stiam obiceiurile, orarul, etc; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ktrinelule, s-a dus luna de miere din centru, acum sunt in cimpul muncii la mine la tzara, tocmai ce termin o saptamina de vacanta si ma intorc luni la munca, aici la Laval. tu daca tot esti motorizata de ce nu dai o fuga vineri sa ne vezi, noi o tinem ocupata pe Julia [:)], si va fi si Anca Cristinei acolo. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, nici eu nu o las, a fost doar un gind, pentru ca e atit de rebela... dar l-am sters repede din minte.[:D] Eu nu am chef de scris, de vorbit, de facut nimic... din cauza de vara, nu-mi vine sa cred ca s-a terminat.[q] De citeva wekenduri am tot vrut sa plecam si tot ploaie a fost si acum, dimineata, erau 12 grade. Of, vreau vara mea de trei luni si un pic![q] Sint chiar deprimata, cind ma uit afara si vad gri si simt frigul pe la picioare... ma apuca jalea. Mona, felicitari pentru casa! Noi nu am facut pina acum vaccinuri antigripale si nu vom face nici anul acesta. Iar cu diversificarea, ai incredere in instinctul tau matern. Eu sint pentru introducerea mincarii solide cit mai tirziu, spre sase luni, dar, desi asa am facut cu copiii mei, nu spun ca asa e bine pentru toti. Tu iti cunosti copilul cel mai bine, daca il vezi ca nu se satura, ca are nevoie de ceva solid (un pic de cereale sau de piure de morcov aburit - nu sint pentru sucuri din fructe proaspete, care fermenteaza) pentru ca plinge si se pare ca nu-i ajunge lapticul, atunci ii dai si gata. Dar daca a crescut frumos si inca mai creste, daca e vesel si nu plinge sau atunci cind o face, motivele sint cunoscute, atunci nu vad de ce v-ati complica vietile acum, cind mai poti astepta doua luni... Repet, tu iti cunosti copilul cel mai bine, chiar daca, de multe ori, nu ai aceasta senzatie... si tu esti cea in masura sa hotarasti, bineinteles, lucru dificil, si raspunderea este tot pe umerii tai.[:D] Spor si bafta multa in tot ceea ce faceti, nu e o perioada usoara nici la voi. Ktrinel, felicitari!!![pup] Mai ales stii tu pentru ce... eu abia ma pregatesc pentru cel teoretic. Sper sa va linistiti amindoua si sa va fie bine de acum incolo![flo] Daiopri, cum mai esti?[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, iar vin a voi cu o problema de-a mea: dupa cum am vazut si pe forum si printre cunostintele noastre de aici, toti copiii sunt bucurosi, excitati, abia asteapta sa inceapa scoala. Ei bine, fetita mea, nu! Ea nu se bucura ca incepe scoala, adica mi-a zis ca se bucura asa un pic, dar nu e nerabdatoare, nici nu vorbeste de inceperea scolii in termeni pozitivi. Ce ma doare si mai rau, in sensul ca nu stiu ce sa fac, e ca nici acasa nu face prea multe. Se plictiseste! Spre disperarea mea, care nu inteleg cum un copil care are la indemana infinit mai multe distractii decat aveam noi cand eram mici, SE PLICTISESTE! Stiu ca la scoala are fetite cu care se intelege bine, cu care se joaca si acum (playdates), ca ii place la nebunie sa se joace cu alti copii (macar asta si ar trebui sa o atraga scoala). Aveti ceva sfaturi pentru "plictisita" mea. Ce-ar trebui sa fac ca s-o motivez pozitiv pentru scoala? Lectii si exercitii suplimentare face, dar NUMAI impinsa de la spate. Ma gandesc ca fac ceva gresit. Ca-mi scapa ceva important. Ma puteti ajuta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, tu glumesti! rar copil sa se bucure de inceperea scolii!!! De obicei, Andrei era tare happy de incepera scolii, si asta cica pentru ca ii dadeam eu mult prea mult de lucru in vacanta, si ca scapa mai usor cu scoala! e copil, e normal sa nu sara in sus de bucurie cand are de facut munca suplimetara: imagineaza-ti ca tu ai de facut ceva in plus cand vii acasa de la servici fata de ceea ce oricum faci zilnic. Nu cred ca sari in sus de bucurie (eu greu ma conving sa intru sub dus, seara de seara ma cert cu mine ca procrastinez ) si, mama, ce imi place sa stau sub dus, odata ajunsa sub apa! Dana intreba de igiena la adolecenti: Andrei face niste dusuri lungi de ne scoate din minti! Mai protesteaza cand e sa se bage sub dus, asa, cand nu se astepta el ca ar fi cazul, dar cum el e tare ok cu regulile, se baga sub dus. Problema e ca nu iese de acolo prea repede, asa ca intr-o zi, exasperata, era al 3lea lui dus pe ziua respectiva (avusese inot dimineata-dus acasa, calarie la pranz-dus acasa, iar seara fusese cu bicicleta si era atat de prafuit - dus) am strigat la el ca vecinii fac complain, ca se termina apa pe teava, si nu au ce pune in mancare....Copchilul, ma crede, ca de, daca mama zice ...iese de sub dus, nespalat pe cap. Ca nu a avut timp (si asta dupa mai bine de jumate de ora sub apa)!!!!!!! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, intru din nou sa zic: Mona, felicitari pentru casa! Noi atat de mult ne-am dorit sa plecam de la bloc, incat am zis ca nu-mi pasa de cat gazon am de intretinut, de cata zapada am de lopatat! Eu vreau casuta mea, cu pereti de mucava! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...