Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

urgenta medicala - grupa B3 - RH negativ


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui g_cris77
din pacate,valentina a murit azinoapte!!! incredibil!!!doctora cristina gladys al jashi de la spitalul sf.pantelimon nu a vrut sa ii faca cezariana...fetita avand4.5 kg!!a facut apoplexie de uter(i-a iesit uterul odata cu copilasul),au bagat-o la dializa dar azinoapte a facut blocaj renal si stop cardiac!!! Dzeu sa o odihneasca pe aceasta fata frumoasa si zambitoare,pe Valentina Palanici!!! g_cris77
g_cris77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

OFFFF...INFORMATII SUNT MULTE...CAZURI REALE ...NUMAI 3STIU EU...SAU 4 CHIAR: 1.ACUM CATIVA ANI,O DNA DIN LEHLIU,A NASCUT CU CRISTINA GLADYS...ERA SA MOARA...A RAMASCU O TROMBOFLEBITA URATA RAU 2.ACUM 2 ANI,PRIETENA MEA ERA INSARCINATA CU TRIPLETE NATURAL...I-A CERUT CU TUPER 300 DEEURO SA O ASISTE LA CEZARIANA CA MANA A 2 A...DAR A INSISTAT PE NASTERE NATURALA...SPUNAND: CUM TI-A PLACUT SA II FACI...ASA SA II SI NASTI!!! INTRE TIMP,A NASCUT CU UN ALT DR.REFUZAND-O PE MACELARA. 3.IN PRIMARIA COMUNEI PANTELIMON LUCREAZA UN DOMN LIVIU...ACUM 1 AN JUMATE I-A OMORAT COPILUL LA NASTERE 4.DIN PACATE...VALENTINA PALANICI,PRIETENA NOASTRA,O FATA ZAMBITOARE SI DESCHISA...ESTE OMORATA DE ACEASTA DOCTORA... INCREDIBIL!!! VALENTINA ESTE DEPUSA LA CAPELA CIMITIRULUI DIN COMUNA PANTELIMON-ILFOV DIN ACEASTA SEARA!!! DZEU SA O ODIHNEASCA!!! g_cris77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut la pantelimon si pt ca am stat f mult tp in spital,am avut ocazia sa cunosc paciente si ale dr gladys.din ce stiu eu,ea nu vine in spital decat la nasteri,nefiind dr cu norma intreaga la spital.sg lucru pe care il spuneau toate pacientele ei e ca era f spagara... imi pare atat de rau pt tragedie...poate sotul mai are puterea sa inainteze si o plangere la colegiul medicilor... Mami de [bonjovi] Cris si [bebic] Codrin [url="http://community.webshots.com/user/monalaca"]Poze Cris[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/563741085AFygVP"]Bebe [/url]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa o odihneasca in pace! Nu imi vine sa cred ce s-a intamplat, mai ales ca si eu am fost la un pas de moarte cand am intrat pe mana dr Gladys. Desi nu ii cunosc numele doctoritei care m-a macelarit cand am ajuns de urgenta la spital, sunt sigura ca este ea numai dupa felul in care s-a comportat cu alte femei. Dupa ce m-a lasat sa stau 4 ore in garda, timp in care am pierdut aproape complet sarcina, m-a plimbat pe la ecografe si dupa ce a terminat cu o nastere, la ora 1 dimineata; m-a urcat mai mult moarta pe masa si m-a chiuretat pe viu. A refuzat sa imi faca orice fel de anestezie si tot timpul in care a tras din mine tot imi tipa ca "oricum sunteti niste curve, ii faceti si oricum ii dati afara.. cand va futeti nu va mai doare" ! Aproape ca am lesinat pe masa, oricum m-a lasat aproape inconstienta pe masa. I s-a facut mila unei infirmiere de mine si m-a invelit intr-o patura si mi-a adunat hainele de prin sala si m-a dus in salon. Tin sa precizez ca doctora a pus paznicul sa il dea cu forta afara pe sotul meu din sala de asteptare.. Iar doctora i-a spus sa asistentei sa nu imi faca nici un fel de calmant dupa ce m-a scos din sala, pt ca am refuzat sa mi se administreze xilina in loc de calmant. A disparut 3 zile din spital si am fost nevoita sa ma milogesc de un rezident sa imi faca externarea pt ca pur si simplu totul era un cosmar imens.. am plecat cu depresie din spital, hemoglobina 5 din cauza pierderii de sange, infectie si cu 8 kg in minus.. Nu inteleg cum de oameni ca acestia pot profesa??? Cum poate o femeie sa se comporte asa cu alte femei?? Cand am auzit zilele acestea de tot ce s-a intamplat si mi-am dat seama ce a facut altor oameni, ii multumesc lui Dumnezeu ca am scapat cu zile din mainile ei. Ii cunosc rudele Valentinei si il cunosc si pe cel caruia i-a omorat copilul, eu am scapat ieftin, am ramas chiar si acum dupa aproape un an cu cosmaruri zilnice. Toti cei care cunoasteti cazuri asemanatoare, haideti sa facem tot ce putem sa nu mai practice medicina!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun cum a fost cu Valentina.Doctora criminala Gladys , urmand sa intre in concediu si nevrand sa piarda spaga , a chemat-o la spital , provocandu-i nasterea inainte de termen.A suit-o pe maa de operatii fara sa mai astepte rezultatele analizelor , analize care aratau ca sangele nu se coaguleaza.Cand criminala de doctora a vazut ca nu poate naste normal a sarit pur si simplu cu genuchii pe burta ei provocandu-i ruptura de splina , blocaj renal si ruptura de uter , intervenind ulterior o hemoragie puternica . Analizele pe care Valentina le facea lunar trebuia citite la alta clinica , clinica unde lucreaza sotul lui Gladys.Adica alti bani si acolo.Raspunsul de la colegiul medicilor e unul stupefiant ; "oricum nu avea nicio sansa , ar fi murit oricum" Deci asta se intampla in secolul 21 , se moare la o simpla nastere din cauza unor macelari incompetenti care cuvantul de ordine pentru ei inseamna BANUL .Dupa cum s-a musamalizat cazul , e clar ca banul deschide sau inchide dupa caz toate usile.Daca autoritatile sunt manjite si nu pot face nimik , macar noi mamicile sa avem un cuvant de spus pe forumuri si sa ajutam prin aceste experiente ca printre doctori exista si criminali cu halate albe .Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Valentina !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor care cunoasteti cazul, ati luat legatura cu vreun ziar sau televiziune care sa va sprijine sa nu se musamalizeze cazul?? daca e adevarat ce povestiti voi si asa s-au intamplat lucrurile nu se poate lasa asa totul, faceti ceva sa nu se musamalizeze!![q] Mami de [url="http://b3.lilypie.com/H3aap3/.png"]fetita[/url] [copil] [fetita] si de [url="http://b1.lilypie.com/lFF2p2/.png"]baietel[/url] [bibe] [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca in pace! Nu-mi vine sa cred, e incredibil ce povestiti voi! Mi s-a facut parul maciuca, nu va lasati, faceti tot ce puteti ca s-o opriti pe nenorocita aia, aia numai buna de dr. nu este, cred ca are ceva si la mansarda! Cu toate ca sunt cam pesimista , daca are bani si pile unde trebuie...degeaba va agitati, in Romania de azi unul omoara un om si iese basma curata si altul fura o paine ca n-au ce manca copiii acasa si e bagat la zdup cine stie cati ani! Daca va pot da o mana de ajutor....nu stiu cu ce anume(n-o cunosc pe dr, nici macar nu-s din Bucuresti)....ma ofer voluntar. Bafta sa puteti face ceva! Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am primit acum un mass pe mess ca ar fi nevoie pt o fetita de sange b3 negativ si ca bebe a ramas fara mama saptamana trecuta. m-am gandit la cazul de aici pt ca seamana. insa nu stiu daca e real sau nu. asta e mesajul: nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV - fata nou nascuta a colegului meu, sotia lui a murit saptamana trecuta poate se gaseste cineva... Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persoana ce poate si doreste sa salveze acest bebe. Numarul de telefon il aveti aici : ( +4074 186 4495 | Mobile +4076 526 2424 scuze de mass, da-ti mai departe va rog Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe valentina si sa o tina sanatoasa pe fetita! [ruga] ------- [colegi] mamica fericita de [zana] Alexandra ------- Cine-ti saruta genele-n somn ? Si cine-i acolo cand ingerii dorm ? Toate zanele bune sa te ocroteasca... Toate florile campului sa te infloreasca... [olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124063"]Minunea de la Doamne-Doamne[/url] 17.06.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...