Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (16)


Recommended Posts

La multi ani, Ana Ecaterina!id="red"> [s]

Sa cresti mare si fericita, sa ai o viat aplina numai de bucurii!

 

Morgano, sa-traiasca fetele cucuietele, multa putere si cate o picatura de timp pentru forum din cand in cand [flo].

 

Eu am fost aseara cu puii la spectacol de balet. Singurica cu amandoi [:D]. Fff fain. Ana a fost topita, batea ritmul pe genunchi si aplauda la maxim. Acasa ne-a facut o demonstratie pe varfuri, cu piruete si salturi [il]. Cristi juca rolul printului plictisit, dar l-am prins si pe el lipit de scaunul din fatza de cateva ori [:D]. O sa mai merg la culturalizat cu ei, deja sunt marisori si vad ca merge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La Multi Ani Ana - Ecaterina! [s]

Sa ai o viata frumoasa, plina de bucurii cu multa sanatate !

 

Morgano, sa-ti traiasca printesele si sa te bucuri de ele!

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ana!

 

fetelor, am testat o jucarie in Carturesti ca era un demo.

http://www.pixulfermecat.ro/magazin

 

senzationala. treci cu pixul peste cuvinte si pixul pronunta foarte clar (nu ca la alte jucarii) in engleza-americana. e 500 lei[q][q] si nu mi-o permit. sunt complet nefericita. daca voi aveti mosi craciuni care au iesit din criza financiara, va recomand pachetul, e foarte misto. contine 2 carti de povesti si una de cantece. pe toate 3 poti trece cu pixul. pixul se incarca usb.

 

edit: mai are si 2 postere pe care merge pixul

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria sunt niste diferente intre pixul fermecat si leapfrog, majoritatea in favoarea pixului. astfel:

- avantaj pix: in cartile pixului , povestea este si-n romana si-n engleza, pt copiii care stiu sa citeasca si-si fac singuri traducerea. sau pt parinti care nu stiu engleza.

- avantaj pix: in cartile pixului treci peste cuvinte si pixul pronunta, pe cand in leapfrog treci peste personaje si ele vorbesc. diverse. daca copilul e avansat la engleza a bine, daca nu, e nasol.

- avantaj leap frog: scoate carti compatibile cu sistemul, adica luna urmatoare poti sa-i mai iesi si altceva, dinozaurii, apoi peste 2 luni ii iei si masinile etc. cartile simple sunt mai ieftine ca nu contin instrumentul (pixul) care ti-a ramas de la pachetul introductiv

- avantaj pix: leapfrog nu se gaseste in ro. transportul pana in ro este mai scump decat pachetul, te duce in total la pretul pixului. linkul dat de tine e de pe amazon.com care nu livreaza in romania. amazoanele din europa livreaza, dar sunt mai scumpe. librariile de-afara livreaza (unele) dar si ele sunt mai scumpe. aproape totul e mai scump decat amazon.com, deci acela nu e pret de referinta, as zice.

daca ar pleca cineva p-afara i-as da de luat un pachet leapfrog introductiv, asta da, altfel nu se merita sa comanzi

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anusica draga, La multi ani!sa fii sanatoasa, fericita si sa iti indeplinesti toate visele![pup][flo][flo][flo]

 

off:fratele meu a aparut la observator, pe o tema de urologie.este prima data cand apare la tv si am fost tare emotionata.[:I]

 

Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil]

 

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetataid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alessia Clara, bine ai venit! BB_alinus, felicitari pentru micuta!id="red">

 

La multi aniid="red">, Sarah, Bianca, Daria Virginia, Smaranda, Daria Ioana, Daniel si Raluca, sa aveti parte multa sanatate,bucurii si tot ce va doriti!

 

La multi ani Anaid="red">, sa ai parte doar de bucurii, multa sanatate si cadouri frumoase de ziua ta.

 

Sorana vrea deocamdata sa lucreze ca si mine pe calculator[bang], eu as vrea sa-l arunc pe geam ca deja mi-e sila de el cu atat mai mult cu cat monitorul e antic -nici nu cred ca se mai fabrica modelul acesta, motiv pt care acasa nici macar nu ma mai ating de el[bang].

 

Pana la urma ne-am hotarat sa-i cumparam Soranei de ziua ei papagal, in principiu as vrea pui si sa il invatam sa vorbeasca.

 

sanatate multa tuturor.

 

SOSO (20 dec 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...