Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (16)


Recommended Posts

Maraid="red"> felicitari fratelui tau! E foarte interesant cand vezi la TV pe cineva pe care il stii bine din viata reala.

 

Morganoid="red"> ma bucur ca sunteti bine (in linii mari, in linii mici se mai rezolva), in viitor va fi si mai bine.

 

Andaid="red"> daaa, eu am mai jucat mima cu ambele fete, e si mai haios cu 2. Foarte haioasa a fost Silvia cand m-a mimat pe mine cum trag de ea dimineata sa se scoale sa mearga la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Guten morgen cam adormit!

 

Lavi, cum se numesc fructele alea? Am stat aseara o gramada s-ami amintesc, dar nu am reusit.[bang]

 

Anda, nu pricep ce mare pasiune ti-a starnit jucaria aia, ca pe mine una jur ca nu ma impresioneaza deloc. Gandeste-te ca de banii aia ii poti pune copilului meditatii date de profesoara reala, cu experienta. Plus ca as baga mana in foc ca in maaaxim o luna s-ar plictisi de instrument. Deci eu nu as da nici 100 de ron pe ea.[8D]

Cat despre povestea fetei din link...incredibil! Iar si mai incredibil ca dupa ce mi-am conturat in minte o imagine despre ea si despre situatie, am vazut povele reale si am suferit un maare soc. [:-@]

 

Azi avem Lanternenfest la gradi. Yuuhuuu, abia astept![pk]

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase id="blue">1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah

 

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stimata doamna andra,

1. jucaria este geniala in acceptiunea mee

2. cand eram mica, as fi preferat asemenea carte decat meditatoarea de franceza. care altfel era o tipa foarte misto (vb si acum cu ea), dar stateam ca la scoala si ma simteam ca la scoala. daca invata primele 300 de cuvinte pe nesimtitelea, jucandu-se si apoi mai serios, pe scaun, doar cand trece la gramatica, o sa fie mai fun. si mai suportabil pt el. si sper sa-i si placa mai mult limba.

3. ref la plictisit dupa o luna, fiu-meu a primit acum vreo 2 ani (cred) o carte cu butoane pentru cateva cuvinte in engleza (apesi buton, pronunta cartea cuvantul). mai apasa si acum pe butoane desi stie acele cuvinte de muuuult timp.

 

maria, aveai dreptate cu leapfrogul. in afara de parerile cu vorbitul personajelor, am mai citit ieri si alte reviewsuri ca da, citeste si cuvant cu cuvant.

 

buluci a postat pe FB ca si-a gasit primul job in australia. yupii!

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ando, fiecare om prefera anumite metode de educare. Eu una consider ca o limba straina nu se invata pe cuvinte, ci conversational - asta la nivelul de 5 ani, zic.

Mai incolo vine partea structurata, cu gramatica etc. Dar daca tu zici ca lui Nic ii place activitatea asta, este foarte bine si trebuie sa mergi pe aceasta metoda. Adica fa un efort sa-i cumperi jucaria mult visata sau baga un produs de substitutie. Cu atat mai mult cu cat copilul zici ca amortizeaza bine dpdv economic investitiile in jucarii.

[pup]

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase id="blue">1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah

 

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani colectionarilor pe care i-am ratat zilele astea! Un gand bun de la noi sa fiti sanatosi si sa aduceti multa bucurie si implinire in sufletele celor dragi! Dragi mamici sa va traiasca sarbatoritii!!!

 

Noi stam cam prost cu timpul, va imaginati, reusesc sa mai butonez doar noaptea, de pe ipad, dar asa cu o mana si jumate adormita in timp ce missa 2 supra numita little buldog isi serveste masa....ce dureaza si 3 ore! Deci buldogelul nostru numai ar manca daca se poate, mai ales noaptea, si cand te apuca de tzitzi trebuie sa inchizi ochii sa strangi din dinti si sa spui o rugaciune daca iti mai amintesti vreuna! Nu spun ca am si consiliere de la midwife in ce priveste modalitati de alaptat....insa frate cu tot efortul reuseste miss buldogel sa te apuce de nu mai sti de tine. Bine ca am facut rani din spital cand nimeni nu prea mi-a zis nimic, dar asta e alta poveste, o sa revin cu story complet alta data!

 

So, nu mai stiu ce vroiam sa raspund dar vreau sa va multu inca odata pt urari si suport! As vrea sa trimit poze cu noi insa am ceva probleme cu albumul.

 

Anda am aruncat si eu un ochi la jocul cu pixul de curiozitate ( da buldogelul doarme in sfarsit ca doar e zi si trebuie sa se pregateasca pt parada din toiul noptii [:D]) si trebuie sa fiu de acord cu Noki, nu cred ca merita investitia. Si mi se pare destul de lejer, adica are doar cuvinte sau are si povesti de urmarit cu pixul? Missa a avut joc in genul asta dar acu vreun an doi, in momentul actual are pe ipad o versiune asemanatoare insa de urmarit cuvintele din povesti. De ex, are o preferinta pt Scufita rosie, si-o pune in fiecare seara si ii urmareste cuvintele, pe text, o stie pe de rost. Jocul asta cu povesti costa 2 euro ( insa merge numai pe ipad).

 

Lavi deci te operezi luna viitoare? Hai ca fac galerie la BB3! [bibe]

 

Buldogel da semne de trezire....

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi, ora 22: "ma doare urechea", camera de garda panduri, nichita iar are otita, farmacie, antibiotic, stat incuiat in casa inca o saptamana, surd etc. o luam de la capat. sa fie un semn ca nu scapam de operatia pe timpan? noooo, sa gandesc pozitiv, si ce daca sunt nervoasa...

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca revin si eu, mai tineti minte povestea de acum doua saptamani cu petrecerea de la iris de la gradi...?

 

surpriza surpriza, ma duc la asistenta, sa intreb ce aviz trebuie pt tort.

care tort? fructe!

>pai, am inteles ca se poate, dupa ora 4, cine doreste....

nu! eu am program pana la 6, in timpul programului meu nu va dau voie cu niciun tort.

>pai data trecuta a fost de la 4 la 7...

nu stiu, poate n-am fost eu atenta, am plecat mai devreme, a fost o situatie speciala, nu se va mai repeta, voi vb si cu dna doctor in acest sens, fara torturi la gradi, faceti-i acasa.

 

asa ca am pus-o pe ea sa-i explice irisucai, care era in usa, de ce nu are si ea voie cu tort, ca abia astepta.

pentru ca... tineti-va bine, ca-mi venea sa-i f** una, scuzati limbajul... pentru ca e mai distractiv cu fruncte, faci salata...

si pe bune c-o invat pe fi-mea sa-i zica asistentei ca nu e invitata la ziua ei, pentru ca nu a lasat-o cu tort. chiar daca trb sa vina sa "inspecteze" fructele.

 

am niste nervi de nici nu pot sa vb cu parintele in cauza, imi vine sa-mi dau palme ca am lasat-o la petrecere.

de ziua ei vrea la ikea... la locul de joaca, am zis ca o iau la 1 de la gradi, plecam la ikea, apoi venim acasa si mancam un tort in familie. si primeste si cadou bonus, ca oricum pe primul l-a vazut deja.

 

si ca tot sunt creativa, am zis ca o sa fac puzzle de fructe, le asamblez ca pe tort, si infig si lumanari. si fac si "bomboane", o felie rotunda de mar, cu ochi de strugure, si gura de portocala, ambalate in folie alimentara, pe post de "banuti".

 

urasc sistemul asta infect, unde sa deschizi o usa cu capul e mai important decat sa fii corect!

 

edit: iar, anda [V]?

 

Cristina

Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste

Concursul saptamaniiid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...