Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anda of, nici nu am apucat sa urez sanatate poetului ca e iar bolnavior! Imi pare rau dar cum a reusit asa de repede de la operatie?

 

Cristinamh imi pare rau ca esti nervoasa dar te inteleg! Nici aici nu vor ( desi nu e interzis oficial) creme in torturi, asa ca eu fac pt scoala un chec pe care il glazurez cu cioco si il decorez cu bombonele MM, deliciul tuturor.

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai am primit rezultatul la exudat - am streptococ in gat [bang][bang][bang]. Va rog, cele care v-ati vazut cu mine in ultima vreme sa va faceti si voi un exudat, poate "il impartim". [q]

 

Azi la 11:30 am programare la ORL, vreau sa incep de azi antibioticul. Sunt tare curioasa daca sub antibiotic (sau dupa antibiotic) sunt operabila. Nu am chef sa ma intoarca iar din ATI si nici sa ma lungesc la infinit cu operatia.

 

Andaid="red"> sanatate multa lui Nichita!

 

Alinusid="red"> mortala miss buldog! Ce-i drept a avut falcute inca de la nastere, (ca si Nati) deci ma asteptam la ceva pofticiozitate din partea ei. [il]

Eu citesc cu mare drag aventurile tale de mamiceala, nostalgia si dorul mi-s cat casa si vreau sa scap odata de chist si sa nu fie problematic ca sa ma pot pune pe treaba.

Pt ranile pe sani nu pot sa-ti recomand decat Garmastan, care mi s-a parut f f bun. Probabil ca folosesti deja, vindecare rapida!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Offf, Anda, imi pare rau ca asa repede dupa operatie ati patit-o din nou!!! Sanatate multa! [pup]

 

Lavi, sanatate multa si tie! [flo]

 

Cristina, te inteleg perfect! Intr-adevar este un sistem infect! O imbratisare din partea mea de imbarbatare! [pup] E nedrept fata de copii!

 

 

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, imi pare tare rau sa va aud cu pb. de sanatate [flo].

 

Anda, Doamne, cat va mai puteti chinui! [q] Scuza-mi menoria lipsa, dar oare operatia asta a fost de polipi sau tot la oreche? Multa, multa sanatate si putere!

 

Lavi, dez-streptococcizare usoara (si singulara)! [flo] Teoretic, dupa 5 ziel de antibiotic te cureti, deci ai avea timp pana la programarea urmatoare, nu ?

 

CristinaH, nasol, nasol. Cata ipocrizie - bleah.

 

Alinush, scumpa tare papacioasa ta [il].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariaid="red"> [:-)))] sper sa ma curat de streptococ, nu de tot [soc] Doamne fereste!

 

Nichita a facut operatie de polipi si trebuie sa faca si la ureche (gaurirea timpanelor si montarea unor tubulete de dren) daca nu se rezolva treaba, daca nu ma insel.

 

Anda, nu te speria asa tare de operatia de montat tubulete, citeste pe forum, au mai fost subiecte pe tema asta si nu e asa ingrozitoare treaba. Sigur, nu e o fericire, dar nici ingrozitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guten morgen!

 

Noi ne-am laptadaruit aseara. A fost tare dragut, dar nu am apucat sa pun pozele inca.

 

Anda, of, ce s amai zic? Putere multa de tot iti urez sa se repare repede poetul! [pup]

 

Lavi, naspa treaba cu carcalacul. Da' trece cu antibiotic. Si-amu sa trecem la lucruri cu adevarat importante:[:D] maine de dimineata ma duc la scoala doar la primul curs, de la 9-10.30 si apoi in jur de 11 io zic sa ne vedem si sa plecam la treaba, ce zici?[pk] O sa-mi fac exudatul langa gratar.[8D]

 

Cristina, maaama, ce faza de rahat! Deci eu as fi facut MEGA-scandal! Jur ca as fi facut! E de necrezut chestia asta![q]

 

Alinus, ce-mi place cum povestesti de mica mancacioasa! [olala]Imi maintesc io aiurea sau si Amalia era papicioasa? mai asteptam poze noi.[olala]

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase id="blue">1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah

 

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata !

ANDA, dupa operatia de polipi e destul de normal sa ia copilul cam orice prinde, ca nu mai are "blocaje" care sa retina microbii. De-aia dupa operatie nu au voie sa iasa din casa 10 zile si nici sa intre in contact cu virusi & bacterii.

Cateodata nici astea 10 zile nu sunt suficiente (mai am o prietena care si-a operat copilul pe 1 noiembrie si cum l-a pus "in circuit" s-a intors acasa cu laringo-faringita si inca ceva).

 

Asa ca e o reactie oarecum normala dupa operatia de polipi (stiu ca nu te linisteste cu nimic).

 

Lavi, eh, streptococu vine, streptococu pleaca... Iti tin pumnii sa iti treaca rapid. Mie nu mi-a zis anestezista nimic cand m-am operat - adica mi-a zis ca n-are-a face una cu alta.

Fug. Trebi.

 

c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07

 

FEBRUARIE thing-a-day id="teal">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noki, si ce sa acuz? ca a primit o "atentie"? n-am probe. crede-ma ca mi-e lehamite, m-as duce la directoare, dar la cat sunt de nervoasa nu as reusi nici 5 secunde sa am o discutie civilizata, si cum oricum suntem la cutite, o sa inrautatesc si mai rau situatia.

o sa-mi pastrez energia pentru optionalul de engleza, unde iar se freaca menta si se trece pe cantecele.

 

exemplu... "gingle bells..."... ce inseamna? "clopotei, clopotei", ca asa stia fata cantecul in romana. ok, dar care cuvant inseamna clopotel? pauza. am cerut expres, sa nu-i invete cantecele, sa-i invete cuvintele. gingle ala nu e alt fel de clopotel...

cu fise au lucrat primele ore, acum iar pauza.

greu greu, nu? sa stai sa lucrezi pe bune cu copiii, si nu sa o lalai.

 

Cristina

Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste

Concursul saptamaniiid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...