Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (16)


Recommended Posts

otita nu e facuta "de afara" ci pt ca are in continuare nasul infundat si baltaceste lichidul ala in urechi si pe canale. pac inflamatia iar. a facut din acelasi motiv din care a facut si otita inainte de operatie. medicii astia cica "faceti orice sa aiba nasul liber"...apoi recunosc ca nu are nasul liber ori de la polipi (inainte de operatie) ori, dupa operatie, de la cheaguri sau lichidul care s-a incleiat pe canale. degeaba il dam cu spray in nas din ora in ora!

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

off si intrasem asa bine dispusa si hotarata sa mai scriu si eu un mesaj.

Anda n-as rezista in locul tau decat dopata, ma mir cum supravietuiesti

Lavi bafta cu tratamentul, sa nu trebuiasca sa amini operatia.

 

Micuta Alessia bun venit ! Sa fii sanatoasa si norocoasa ! Acelasi lucru le doresc tuturor sarbatoritilor colectie !

 

David e bine, muci cateodata, tuse doar in miezul noptii.Ma dispera acum cu codul rutier.va imaginati ca a invata deja toate semnele de circulatie? saptamana asta a stat in fiecare seara cu masa-mare la telefon sa-i explice el semnificatia fiecarui semn.acum tot asta face.in afara de asta il obliga pe tac-su ca in loc de poveste sa-i citeasca cate un articol din codul rutier si sa il explice pe intelesul lui. daca nu il opresti citeaza din memorie cateva pagini de semne rutiere, fara sa sara vreunul.

 

eu m-am lasat de dansuri, m-am apucat de zumba-nu e chiar tot aia, e mai solicitanta, il iau si pe D cu mine cand nu ajunge S in timp util.

 

va pup, petreceri frumoase ptr. copii vostri, chiar dacasunt doar cu fructe.

 

Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristinamh felicitari pt Irisuca dansatoare. [flo]

Cu serbarea la gradi...urat din partea asistentei. Probabil ca nu prea te are in gratii ... si e pacat ca sufera fata.Totusi putea sa isi calce pe inima, daca tot a facut concesii altora ...

 

Anda ... sanatate multa poetului si tie nervi de otel. [pup]

 

lavi02 sanatate multa si spor la bb3. [pup][flo]

Cum mai merge cu baletul Nataliei?

 

Gabriela si [zana]Mateea Ioanaid="red"> id="Script MT Bold">id="size2">

Povestea unui inceput de viata... id="Script MT Bold">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s] LA MULTI ANI !!!... id="red">id="size3">pentru sarbatoritii zilei de 14 nov. :

 

Stefan Cristian de dordia2000id="blue">,Andreea de coralia76id="red">, Bogdan Nicolae de Gandacel ,Andrei-Petru de corap,Razvan George de addyaid="blue">,Iulia de Mirabilisid="red">.

 

Sa cresteti mari si sanatosi alaturi de cei dragi, sa aveti o copilarie frumoasa si o viata plina de impliniri si de realizari.[flo][flo][flo]

 

Gabriela si [zana]Mateea Ioanaid="red"> id="Script MT Bold">id="size2">

Povestea unui inceput de viata... id="Script MT Bold">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI GRUPARII DE 14 NOIEMBRIE!id="green">[s][s]

dragi copii, sa fiti sanatosi si voiosi!

la multi ani, ANDREEA!id="red">

la multi ani, ANDREI!id="green">

la multi ani, STEFAN!id="purple">

la multi ani, BOGDAN!id="blue">

la multi ani, RAZVAN!id="brown">

la multi ani, IULIA!id="teal">

 

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005

serban

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, colectiei de 14, Stefan de Dordia, Andreea de Coralia, Bogdan de Gandacel, Andrei de Corap, Iulia de Mirabilis si Razvan de Addya!

 

Si noi o tinem in petreceri weekendul acesta, anticipat, ieri am serbat-o pe Ilinca alaturi de bunici si sora mea. A primit Aqua Sand, mama, ce bataie de cap da aceasta jucarie. A facut Ilinca numai nisip prin casa si pe deasupra sta numai cu mainile in acvariu, a aruncat inauntru o gramada de figurine, mai ales cai, carora le-a dat si o minge ca sa joace fotbal sub apa. Doru zicea ca e o jucarie pe care o vom scoate din cutie f.rar[:D]

Azi abia astept sa vad ce mai primeste, deja s-a anuntat un Beados, deci saptamana viitoare vom calca numai pe margelute[:D] Si mai vine si Mosu (Nicolae, Craciun - acasa si la gradi), nici nu stiu ce-i voi mai lua.

 

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">id="size1">

 

pesimistul este un optimist bine informat.id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, tututror sarbatoritilor de astazi :

Andreea de Coralia,Iulia de Mirabilis, Bogdan de Gandacel, Andrei de Corap,Razvan de Addya, Stefan de Dordia id="red">

 

La multi ani, Ana de Morgano!id="red">

 

andaid="red">, stii ca si alexia trebuie sa faca ambele operatii odata, asa au sugerat cei de la cmu, operatie de polipi si timpanotomie.Alexia are afectat doar 50% afectat auzul, nichita stiu ca este mai rau, nu te speria de operatia asta.Daca as avea bani as face operatia la cmu am inteles ca ei opereaza cu ceva mult mai bine ca la stat.Sunt doua modalitati , uite citeste si aici http://www.orlonline.ro/archives/78 .Eu am fost cu alexia si la clinica urechii, preturi foarte mari, aparatura f tare insa nu ma tine buzunarul. Acolo lucreaza Roxana Masariu un dr orlist foarte bun, care mi-a spus ca este gresit sa dam tot timpul cu ser si alte fasuri in nas atunci cand copilul are muci.pentru ca toata mizeria se duce la timpan, de max 3 ori pe zi cu spray de nas in rest poti face aerosoli cu ser fiziologic care desfunda nasucul bine.Si mai poti pune intr-o lampa de aromoterapie cateva picaturi de ulei de eucalipt, foarte bun in decongestionari nazale. insa ai grija sa nu folosesti foarte des sau prea mult.

Multa sanatate va doresc.

 

Eu trebuie sa o programez la operatie de polipi si alexia este cobza de racita, asta pe langa o infectie urinara.

 

 

sanatate multa tuturor!

 

 

Roxana mami de Alexia si Matei.

 

 

 

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...