Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nichita are gatul rosu. in cura cu antibioticul de otita....imi vine sa injur stiti cum? nemasurat. nu mai stiu ce sa mai fac. desigur ca n-a baut nimic rece. aseara am fost in vizita la nasa, mai erau copii. poate d-aia. da' nu se poate dom'le asa ceva, chiar orice microb, bacil, streptococ sa-l ia? ia sa vedem cu imunitatea, vorba voastra:

 

lavi, am echinaceea in casa. nu zice decat de copii peste 7 ani pe ea, 2 tablete pe zi. pot sa-i dau si bolnavului meu una pe zi? cate zile?

 

a primit cineva ok de la pediatru echinaceea pt copilas 5 ani?

 

ce altceva sa-i dau pt gat rosu? mentionez ca mai avem 3 zile de antibiotic de luat. gargara cu sare nu vrea. neam. adica nici cu capacitatea mea de convingere ( a se citi presiune:) nu merge.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, nu stiu ce sa zic daca merge echinaceea la copii, eu n-am dat.

 

Dar uite de exemplu la produsul asta zice ca se poate da 1-2 tablete la copii/zi in fct de varsta:

 

http://www.pcfarm.ro/produs/1300/Propolis-+-Echinaceea

 

Eu fetelor le dau pastile de vit C + propolis cand sunt racite, vit C creste si ea imunitatea.

 

Catina n-ai facut anul asta?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda pe scurt ca trebuie sa fug.

 

Echinaceea - vezi ca-s la farmacie ursuleti cu echinaceea, eu ii dau Mirunei de vreo 2 ani deci merg, la recomandarea pediatrei, deci nu dupa ureche.

 

Pt gat - pe un cubulet de zahar cubic, pui 4-5 picaturi de tinctura de propolis si-l vari pe sub nasul poetului, sa suga la el. Sau vezi la farmaciile DONA, acadele cu propolis, miere, etc - se numesc CIKO CIKO - GOLA, sunt la cutii de cate 4 acadele. Sunt foarte bune.

 

[mamica]Madau siid="Comic Sans MS">id="black"> [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Comic Sans MS">id="red">

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009

povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2

 

 

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX[foto]id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma gandesc ca vit C e de baza si cea care a facut diferenta intre andrei si anais - anais bea in fiecare zi doua pahare de fresh de portocale stoarse traditional.

eu la echinaceea nu ma bag ca am luat odata si mi-a facut rau (ca si propolisul, de altfel, nu's ce naiba am - singurele suplimente pe care le tolerez sunt uleiurile de peshte)bineinteles ca pot fi alergica si la astea scumpe, ca pp ca tot plantele alea sunt in compozitie [alcool].. in alta ordine de idei, gabi ia 2 zile pastile si dup-aia se plictiseste - asa ca ma gandesc la factoru' psihologic- daca da o caruta de bani poate se invredniceste sa le ia.

eniuei, ma simt baba ca am inceput discutiile astea, maica...

 

c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07

 

FEBRUARIE thing-a-day id="teal">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi, pe medicamentul ala zice ca are 30 mg echinaceea plus propolis etc, pe echinaceea pura a mea scrie tot 30 mg, pe ursuleti (am gasit si d-astia in cutia cu medicamente:)) scrie tot 30 mg. deci merge orice! acuma na, or fi prelucrate diferit (ursuletii fata de echinaceea simpla zic), da' tot aia e.

i-am dat o echinaceea simpla (de soc:))), ii mai dau si maine una si apoi continui cu ursuletii. trebuie sa mai bag si pastile de supt si ceva tinctura propolis, vb lui madau. de-asta vad ca nu gasesc in apartamentul propriu, ma duc la farmacie. eu am o sapt concediu. de rezolvat ceva treburi administrative etc. deci acum, la ora 11:18 sunt in pijama. si ce bineeeeee e! incep de maine treburile:))

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, eu zic ca procedezi bine.

 

Daca e sub antibiotic probabil ca n-a prins o bacterie ci un virus impotriva caruia n-ai cum sa lupti direct cu medicamente ci doar cu imunitatea.

 

Eu ii dau Nataliei anul asta Septilin, 20 de zile pe luna din septembrie pana in martie la sfatul pediatrei. Nu stiu daca are efect, pana acum a racit usor o data si acum iar tuseste putin.

 

I-am mai dat si anul trecut, dar mai putin, nu cura asa lunga si nu am avut probleme mari, Dar nu pot stii sigura ca Septilinul a ajutat-o.

 

Altfel, eu de la primele semne de raceala le dau pastile de vic C 100mg cu propolis, una pe zi.

 

Silvia a zis pediatra ca are amigdalele f mici, ca de adult sanatos si ca nu are pb cu imunitatea, nu va raci. Nu primeste tratament preventiv. Pana acum se confirma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, Ando, asta mai lipsea! Da' cine a depistat rosu-le in gat? Cum se manifesta? Adica a zis poetul ca-l doare gatul sau ce? Dac anu ai facut catinata, vezi ca se poate cumpara de-a gata de prin piete.

 

Noi nu luam niciun fel de suplimente de crestere a imunitatii. Cred ca-s mama denaturata. [:-@]

 

Lavi, teroare de sambata a dat roade: -3 kile!!! [pk][pk][pk]

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase id="blue">1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah

 

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...