Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (25)


Recommended Posts

La multi ani Casandra! Sa cresti mare si sa fii sanatoasa! De abia astept sa va vad vineri! http://good-times.webshots.com/album/559643194BSgFen poze de la mare! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ellinia, foarte frumoase pozele! Deja mi-e dor de mare...visez, sa nu ma treziti! PROVERBE RASTALMACITE Cine rade la urma, gandeste mai incet. Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate isi omoara toti elevii. Cine se scoala de dimineata, casca toata ziua. Fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacul. Decat sarac si bolnav, mai bine bogat si sanatos. Nu te pune cu prostul, ca are mintea odihnita. Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau. Cine are carte, are ce citi. Cand pisica nu-i acasa, inseamna ca e la veterinar... Cine-i harnic si munceste are tot ce isi doreste . Cine-i lenes si tembel , are tot la fel . Cine se scoala de dimineata, n-are decat! Nu se ingrasa porcu`n ajun, da` se satura! Ce-i al tau, e pus departe... Fetele bune se duc in rai, dar fetele rele se duc unde vor. Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, med. astea homeop. mi le-a dat bine-nteles un medic homeopat. Am multe sticlute si la fiecare exista o descriere, plus intervalul de timp la care trebuie dat. Globulii homeopatici nu au reactii adverse, nu-mi fac griji ca daca i-am dat 7 globuli mici in loc de 5 sau i-am dat cu 2 ore mai tarziu decat trebuia, n-o sa-si mai faca efectul sau o sa-i faca rau. La homeopartie se vad rezultatele mai tarziu. Daca in cazul unui supozitor, odata bagat in fund a si scazut febra, asa e de puternic, la globuli, trebuie sa-i dai cateva zile bune si uneori dupa administrare se inrautateste situatia, ca apoi sa se amelioreze. cam asta e! Oricum voi merge si la doctor daca vad ca nu cedeaza - mai rau e ca nu se lasa tratata [bang] si urla daca incerc sa-i pun comprese; cred ca tot de la gat i se trage - nu as vrea insa sa-i dau antibiotic, sa vedem Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elinia ce poze faine!!Si mie mi s-a facut dor de duca dar mai avem de asteptat o luna [bang] Lora voi mai aveti un pic si gata,in ce zi treb sa fiti la mare? Adriana chiar am citit si eu zilele trecute intr-o carte,ca in cazul hemeopatiei la inceput se poate agrava ca apoi sa se amelioreze boala,eu totusi n-as avea curajul sa stau mult timp cu copilul asa,adica cu febra mare!Si stiu ca tratamentele sunt de durata.Oricum sanatate multa si sper sa-si revina cat mai curand.Medicul e din RO sau e din Viena? Dana [pirat], Ana Maria [indecis]Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, noi incepand cu ziua de luni avem rezervarea. Sper sa reuseasca sa faca ITP-ul la masina si inscrierea pe numele nostru vineri, ca altfel plecam luni la amiaza si nu duminica seara, cum programasem. Pentru ca altfel nu putem iesi din tara cu masina si noi nu ne mai intoarcem de la mare pe acasa. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor!!!!![:D] lora ,sa aveti vreme faina si multa distractie in concediu[8D] si noi o sa fugim la mare dar la sf lunii august.[8D] adriana,sanatate multa la bebita ta si sa ne vd la ana la distractie.[cheers] vedeti cum e afara??? e iar soare si cald!!!!!!ma arunc pe un pepene!!!!hihihihi[:D][:D][:D] pupici de la [grasa][grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana cunosc foarte bine principiul homeopatiei. Si stiu de ce reacioneaza asa. Dar nu stiam sa sunt bulinutze pt febra. Ca sa-i mai scada febra poti sa-i faci o frectie pe burtica si torace. De obicei arzi pe suprafata corpului si ai mainile si picioarele reci - cu frecti cu spirt sau otet ajuci sa se stabileasca oarecum temp in intreg corpul - sa se mai racoreasca trupul si sa se incalzeasca extremitatile...[bang] sper ca nu te-am inebunit de tot. Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Ana, sticlutele sunt luate din Viena, la recomandarea unui medic homeopat de acolo. Exista mai multe farmacii unde le poti procura, care sunt in concurenta. Globuli astia se fac prin agitare, cumva. Depinde de cate ori a fost agitata substanta respectiva, lucuru ce se poate face manual. Apoi mai sunt potentele. Exista globuli cu potenta mai mare, efect mai puternic etc. si doct. iti prescrie potenta in functie de boala. Ellinia, frumoase poze. am si eu chef de valuri si nisip. Lora, succes! sper sa rezolvati cu masina si sa aveti un concediu fara probleme! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...