Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (20)


Fiv_Sb

Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hypnotic valorile colestelolului se pot mentine modificate cateva luni dupa terapia hormonala normalizarea producandu-se in timp.In mod normal prima initiativa este regimul alimentar cu reducerea aportului de grasimi animale.Ca medicatie este indicat omega 3 iar daca nu esti insarcinata fenofibratul-Lipanthyl, 2-3 cps/zi.Dupa 3 luni de tratament(dietetic sau medicamentos) se repeta analizele, dar la varsta ta sigur se vor normaliza asa ca nu-ti face probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor cu BB la purtator voi ce simptome mai aveti ? ptr. ca pe mine ma mai doare burta din cand in cand si mici intepaturi .Am sunat la SB, si mi-au zis sa iau no-spa 2-3 /zi (la nevoie )dar tinand cond ca ma doare aproape zilnic mi se pare prea mult.Maine am programare la eco .voi vedea ce mai zica dr. C. Yarina ,te rog ,poti sa-mi povestesti cum se manifestau la tine durerile si cat de des luai no-spa ?(de 40 sau de 80mg)?Parca ma ingrijoreaza atatea medicamente .Multumesc. Cu drag myha.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat si zilnic daca a fost nevoie, cred ca de 40. Durerile erau ba ca la CM...ba intepaturi...ba durere de spate...ba crampe. Am luat de cate ori era nevoie, cate 2 pe zi. Nu-i bine sa stai cu durere ca provoaca contractii. Durerile sunt din cauza ca se dilata uterul, isi face loc bebe. Si acum am niste intepaturi de-mi sta respiratia. [gravired]fericita!! 36+ [fetita] si [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Myhat - eu nu am nimic,nu greturi...nimic,doar obosesc si am pofta de mancare dar nu abuzez cu nimic(ma refer la mancare).Nu am dureri dar no-spa iau 2 /zi ,una dimi si una seara.mai am duphaston 2x2/zi si utrogestanul in continuare.Asteptam vesti de la eco.

Eu ma duc in 3 dec .

Va pup pe toate.

Dr zicea ca la gemeni controlul parca din 3 in 3 sapt ,voi cat de des mergeti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...