Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (20)


Fiv_Sb

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui yarrina
Eu am mers o data pe luna pana acum 3 saptamani cand am inceput sa merg saptamanal. De masurat mi-i masoara la 2 saptamani ca sa fie relevant, in rest masuram colul, IR-urile, verificam lichid, placente, inimioare.[gravired]fericita!! 36+ [fetita] si [baietel]
align="right" id="quote2">mai ai putin si gata. Bravo, sa ai nastere usoara si bebei cuminti.Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009[foto] http://community.webshots.com/user/amzulica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Yarry - este si normal sa ia emotii ...Dar stii cum ziceai cand o sa avem burtici o sa uitam de FIV si eu cred cand o sa vedem BB o sa uitam de toate. Cum nasti ? cezariana? O sa fie bine ca doar esti o invingatoare!!!!! tu esti optimista pana si la mine norul de deasupra capului mai pleca din cand in cand - doar stii ce pesimista sunt...dar acum parca sunt alt om.[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, lansez aici intrebarea mea ,ca voi sunteti si informate si trecute prin toate incercarile.... prietenei mele,cu sarcina 30 sapt,i s-a descoperit,doar acum o aritmie cardiaca semnificativa la bebe,desi e" super urmarita" de 2 medici buni . cam ce ar putea fi?ati auzit de cazuri asemanatoare? [gravi]10+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bonsai
fetelor, lansez aici intrebarea mea ,ca voi sunteti si informate si trecute prin toate incercarile.... prietenei mele,cu sarcina 30 sapt,i s-a descoperit,doar acum o aritmie cardiaca semnificativa la bebe,desi e" super urmarita" de 2 medici buni . cam ce ar putea fi?ati auzit de cazuri asemanatoare? [gravi]10+
Ce vrei sa spui prin ”semnificativa” ??? Alexandru al meu are o aritmie extrasistolica ventriculara, dar nu a fost descoperita intrauterin. La controlul de 1 luna si de 3 luni nu s-a auzit nimic dar la cel de 6 luni s-a auzit un suflu sistolic, asa ca am fost trimisi la eco cord si EKG. Asa ca de vreo 2 sapt de cand i s-a descoperit am tot citit si m-am informat, dar daca nu stii sa imi spui de care extrasistole are atriale, ventriculare daca sunt repetitive sau izolate nu pot sa iti dau un raspuns. Oricum sa stii ca f multi copii si bebei au suflu sistolic si extrasistole. De cele mai multe ori nu este ceva grav (cica au 4 din 5 persoane si nici nu stiu ) nu este patologic , este ceva functional si traiesti toata viata cu aceste extrasistole fara sa fie un pericol pt sanatate atata timp cat nu exista o boala cardiaca asociata. La bebe poate aparea datorita faptului ca nu s-au inchis inca peretii interatriali sau interventriculari si apare acel foramen ovale patent care se poate inchide pana la un an. Nici la Alexandru nu s-a inchis inca si e de 2 mm. Eu zic sa nu se streseze prietena ta ca nu ii face bine acum in sarcina. Ruxi [mamica]super fericita de [copil]Alexandra Maria si [copil]Alexandru Andrei - 2 mai 2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Oanamares
Fetelor,va rog spuneti-mi si mie ce fel de protocol de Fiv dau cei de la Sibiu? Inhiba inainte ovarele,iar dupa le forteaza ovulatia? Sau dau protocol scurt?
Oana, depinde de la caz la caz - sunt fete care au facut protocol scurt si altele care au avut protocol lung. Asta stabileste medicul in fct de analize etc. dana, mamica fericita de gargaritza Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...