Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (20)


Fiv_Sb

Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui monaramona
Doamne dar ce liniste e pe aici ..unde sunteti fetelor?????eu va urmaresc mereu si nu va vad,, unde va ascundeti?[:-@]
Mona, cred ca trebuie deschis capitol nou si de aceea nu se mai inghesuie nimeni sa mai scrie! Dar cine se pricepe???[:I] Yarri e probabil cu puii ei, iar gravidoasele se intrec in simptome! Hai, fetelor, mai dati un semn sa vedem ca sunteti bine![pup] dana, mamica fericita de gargaritza Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, eu una v-as mai scrie ,pentru ca tare mi-a placut cat timp am counicat cu voi , dar tare -mi pare rau sa va stric buna dispozitie cu problemele mele .Tare rau mi-ar parea sa le iau avantul si marile sperante celor care sunt la inceput de drum atat pentru FIV cat si celor care inca nu si-au incheiat miracolul sarcinii . Din pacate bunul dumnezeu nu prea a fost ingaduitor pana la capat cu mine ,mi-a facut un cadou de ziua mea dar si la luat inapoi. DANAISA , ai mare dreptate cu deschiderea unui nou capitol ,dar , tare mi-ar place un subiect despre miracolul sarcinii ,bucuriile si visele pe care ti le faci atunci cand aflii ca esti insarcinata ,DAR, totusi din pacate finalul este un esec .Poate asa am fi mai precaute in multe privinte .Toti medicii te pregatesc psihic pentru cei 70% de nereusita, dar nimeni nu te pregateste pentu cei 30 % resiti dupa care 100 % efect nereusit.Raspuns :se mai intampla.Aici este marea durere si marea trauma psihica , la care nimeni nu se gandeste sa te pregateasca .Daca nu ai un suport familial puternic poti SIGUR sa clachezi , si credeti-ma pe cuvant ca nu sunt singura in acest caz. Va doresc numai bine , multa sanatate ,sarcini usoare ,si, sa aveti drumul in viata presarat numai cu bucurii. Va pupa cu drag Myha.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MYHAT
Dragele mele, eu una v-as mai scrie ,pentru ca tare mi-a placut cat timp am counicat cu voi , dar tare -mi pare rau sa va stric buna dispozitie cu problemele mele .Tare rau mi-ar parea sa le iau avantul si marile sperante celor care sunt la inceput de drum atat pentru FIV cat si celor care inca nu si-au incheiat miracolul sarcinii . Din pacate bunul dumnezeu nu prea a fost ingaduitor pana la capat cu mine ,mi-a facut un cadou de ziua mea dar si la luat inapoi. DANAISA , ai mare dreptate cu deschiderea unui nou capitol ,dar , tare mi-ar place un subiect despre miracolul sarcinii ,bucuriile si visele pe care ti le faci atunci cand aflii ca esti insarcinata ,DAR, totusi din pacate finalul este un esec .Poate asa am fi mai precaute in multe privinte .Toti medicii te pregatesc psihic pentru cei 70% de nereusita, dar nimeni nu te pregateste pentu cei 30 % resiti dupa care 100 % efect nereusit.Raspuns :se mai intampla.Aici este marea durere si marea trauma psihica , la care nimeni nu se gandeste sa te pregateasca .Daca nu ai un suport familial puternic poti SIGUR sa clachezi , si credeti-ma pe cuvant ca nu sunt singura in acest caz. Va doresc numai bine , multa sanatate ,sarcini usoare ,si, sa aveti drumul in viata presarat numai cu bucurii. Va pupa cu drag Myha.
Myha sunt alaturi de tine![grup][q] Poate nu s-a gasit o explicatie pt ceea ce s-a intamplat, dar totusi nu ti s-au recomandat ceva analize in plus? Ca, pe viitor, sa inlaturi orice astfel de risc, sa stii sa iti iei masurile necesare pt a proteja asa o sarcina pretioasa. Eu zic sa incerci sa privesti partea plina a paharului - ai reusit sa iti prinda o sarcina (sunt fete care nu mai spera la asa ceva si nu mai cred ca li s-ar putea intampla lor). E adevarat, durerea s-ar putea sa fie mai mare (nici nu vreau sa ma gandesc), dar trebuie sa te ridici si sa privesti inainte cu multa incredere! DD sa iti dea puterea sa lupti mai departe![pup] PS. Nici eu nu am reusit sa deschid capitol nou. Parca sunt [alcool], nu stiu unde gresesc! Johanas, mai ai nitel.Cum esti? Unde si cum nasti? Parca ma apuca iar emotiile... dana, mamica fericita de gargaritza Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...